Skocz do zawartości

Sterowanie podłogówką


brankiniol

Recommended Posts

Witam
Proszę o podpowiedź,zostałem już sam z tematem ,a chciałbym sobie dokończyć te sprawy.
W domu są dwa obwody z pieca LING 15 ,jeden na kaloryfery -sterowane zaworami na każdym,drugi podłogówka.
Jak się okazało podłogówka w szafce bez zaworu była.Aby to mi nie chodziło nonstop ,dokupiłem w chwili obecnej zawór termostatyczny z kapilarą.Montuje zawór ,oraz kapilarę-w którym miejscu?
Do tego mam termostat pokojowy ,z kablem pociągniętym do kotłowni.Rozumiem ,że montuję go pod pompę podłogówki?
Czy poprostu wpinam się w przewód zasilający pompę?Nie chcę sobie czegoś spalić ,więc wolę najpierw zapytać.
Dzięki za pomoc
Link do komentarza
Cytat

Witam
Proszę o podpowiedź,zostałem już sam z tematem ,a chciałbym sobie dokończyć te sprawy.
W domu są dwa obwody z pieca LING 15 ,jeden na kaloryfery -sterowane zaworami na każdym,drugi podłogówka.
Jak się okazało podłogówka w szafce bez zaworu była.Aby to mi nie chodziło nonstop ,dokupiłem w chwili obecnej zawór termostatyczny z kapilarą.Montuje zawór ,oraz kapilarę-w którym miejscu?
Do tego mam termostat pokojowy ,z kablem pociągniętym do kotłowni.Rozumiem ,że montuję go pod pompę podłogówki?
Czy poprostu wpinam się w przewód zasilający pompę?Nie chcę sobie czegoś spalić ,więc wolę najpierw zapytać.
Dzięki za pomoc


Zawór termostatyczny z kapilarą montujesz na rurze zasilającej przed rozdzielaczem i zaworem trzy drożnym a kapilarę montujesz na rozdzielaczu na zasilaniu.
Termostat pokojowy to wydaje mi się miałby zastosowanie ale do innej elektroniki znaczy się do przystosowanej do taki rzeczy i wątpię aby zdało egzamin założenie termostatu pokojowego przy ogrzewaniu wodnym, na pewno zda egzamin przy elektrycznym.
Sterowanie pompki jest poprzez sterownik wraz z czujnikiem ,i albo jest osobny sterownik albo sterownik w piecu c.o. ma możliwość sterowania pompą podłogówki. Nieraz sterownik z pieca obsługuje dwie pompy c.o. i cwu i można zamienić cwu na podłogówkę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...