Skocz do zawartości

Wreszcie - jakieś konkrety


Recommended Posts

Witam,

W związku z faktem, iż w końcu koszliśmy ze ślubną do porozumienia i (o dziwo) znaleźliśmy projekt który nam odpowiada prawie w 100% rozpoczynamy relację:

- halo halo Ziutku,

- halo halo Mietku

Geodeta - wznowienie granic oraz mapka do celów projektowych 1300 PLN

Projekt zakupiony 1790 PLN

http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/aston/0/865 w lustrzanym odbiciu

Architekt (adaptacja + projekty przyłączy + pozyskanie warunków tech dla przyłączy + zmiany (likwidacja wykusza, likwidacja kominka na zewnątrz, likwidacja i przesunięcia otworów okiennych) - 2000 PLN

Na ta chwilę czekamy na mapkę (jeszcze około 1 tyg) i ruszamy z papierologią icon_smile.gif

Dajemy sobie pół roku na PnB +- 3 miesiące (bardziej +) Edytowano przez marcin.a (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dziś mija 8 dzień od 1 postu (w treści oczekiwanie na mapkę jeszcze około 1 tyg) i co w tym czasie? hmmm jajco!

Tel do geodety (przypominający) z dnia 26.09.2012 - z pytaniem jak idzie robota, czy był jakiś problem z dokumentacją ze Starostwa?

Odpowiedz - "eeeee,mmmmmm,eeeeee jeszcze nie mamy dokumentów ze starostwa (które to ma 10 dni na ich wydanie)" - czyli co? Pan szanowny geodeta jakby troche zapomniał złozyc wniosek - "Ale dziś wszystko załatwiamy i termin będzie dotrzymany" (czyli miesiąc licząc od 12.09).

Troche zaniepokojony milczeniem dzwonię dziś:
- pierwszy telefon - węgierska poczta głosowa
- drugi telefon - tel wyłaczony

Dzwonie do biura - miła Pani " szefa nie ma pojechał na urlop - nie wiem czy ktoś sie tą sprawą zajął, trzba czekać na szefa" - a kiedy wróci, pytam. "Eeeeee, 8 chyba albo 10-go"

Mój termin poszedł się właśnie gonić - przynajmniej ze 2 tyg do tyłu.
Link do komentarza
Nie chciałbym Cię straszyć ale widząc takie podejście tego geodety to jeszcze nie raz będziesz miał termin zmieniony.
Ja na Twoim miejscu ,o ile Ci zależy na czasie podziękowałbym temu Panu i wziął innego bardziej sprawnego, takiego z polecenia.
Link do komentarza
Cytat

Ojej wreszcie ktoś zaczyna dziennik budowy i jest ciut do tyłu niż ja. icon_smile.gif Fajnie jest sobie poprzypominać jak się było w tym momencie. icon_smile.gif


Ja geodetę miałam super (o innych tego powiedzieć nie można), mapę zrobił szybciutko i bez problemów i bez zaliczki. Płaciłam w lutym 600 zł.



Nie ma jak to znaleźć źródło pocieszenia:)

U nas geodeta też super i znajomy i tani i dobry:)
Link do komentarza
Co do zaliczkowania to nie były to duże kwoty (geodeta 200PLN) projektant 1000PLN (ale tu ryzyka nie ma icon_smile.gif )

Oczywiście ekip budowlanych czy materialów nie będę zaliczkował. Co do ekip to jestem skłonny podzielić pracę nawet na sporo etapów i płacić za wykonaną pracę, co do materiałów to hurtownie czy producenci pchają się drzwiami i oknami więc tym bardziej nie zaliczkuję.
Link do komentarza
Cytat

A tak narzekałeś icon_biggrin.gif


jeśli ktos ma na coś termin np 30 dni, a mówi że zwykle to załatwia w 5 dni to licz, że Ty będziesz tym niezwykłym 30 dniowym terminem zaszczycony - będziesz miał mniej zszarganych nerwów i mniej siwych włosów (lub więcej włosów) na głowie




Co do włosów to powoli wchodzę w etap migracji - coraz mniej na głowie za to więcej w miejscach o mało żyznym podłożu icon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
W takim razie kolejny wpis,

- mapa do celów projektowych odebrana (650PLN) - obeszło się bez wznawiania granic (dokumentacja w tym zakresie była jak to określił geodeta "nader aktualna" więc nie było potrzeby)

- projekt dostarczony z Horyzontu icon_smile.gif

Dodatkowo dorwałem kalkulację (wyciąg z kosztorysu) - przy zleceniu 100% robót wg cen na 3 kwartał 2012 budowa będzie kosztować około 250 netto. Cena jednostkowa m2 p.u. skalkulowana na 2.600 PLN

Co dalej? 31.10 wizyta u projektanta i lokalizowanie na działce oraz zakres zmian nanosimy na rysunki. Termin dostarczenia dokumentacji wraz z warunkami tech. 12.2012.

Tymczasem latorośl nie daje żyć - po kolei, przeziębienie, wyrzynające się 5-tki, gradówki na oczach a dziś od rana pawiuje :/ , normalnie nie do życia .
Link do komentarza
Cytat

Ojej wreszcie ktoś zaczyna dziennik budowy i jest ciut do tyłu niż ja. icon_smile.gif Fajnie jest sobie poprzypominać jak się było w tym momencie. icon_smile.gif



Jak to?! o mnie zapomnialas icon_wink.gif icon_razz.gif my jestesmy na etapie projektowania... licze, ze na wiosne ruszymy z budowa.

Marcin trzymam kciuki i zycze jak najmniej problemow icon_smile.gif (pamietaj; co nas nie zabije to wzmocni)
Link do komentarza
Nie przejmuj się, rożnie bywa. Potrafią up...lić na takich głupstwach, że się człowiek w zyciu nie spodziewa.
Mojej żonie (projektantka) cofnęli projekt, bo wjazd na działkę nie był uzgodniony. Wjazd, który istnieje już więcej niż 100 lat! Obudowany, elegancko wyłożony kostką... Nawet w dyrekcji dróg łapali się za głowę. Po cholerę uzgadniać coś, co istnieje od lat i nikt się tego nie czepiał.
Projekt dotyczył małej dobudówki z przeciwnej strony domu, nie tej od drogi. Nikt nie ruszał drogi, domu, ani zjazdu z drogi... Ale urzędnik jest urzędnik (guzik z tego, że znajomy, bo od kilkunast lat przyjmuje jej projekty).

Inwestor miesiąc na tym stracił.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Jak to wygladało u Was? Na jakim etapie płaciliście projektantowi? Mój chce kase przed zlożeniem wniosku o PnB - fakt adaptację zrobił, wszystkie zmiany naniesione, warunki techniczne (są , lub będą). W sumie to nie duze pieniadze bo raz że po znajomosci dwa, że zmian było niewiele ale z tego co słyszałem niektórzy płacą po uzyskaniu PnB
Link do komentarza
No widzisz, ja połowę też wpłaciłem na początku. Teraz mam wpłacić i on goni do starostwa składac papiery - jak w międzyczasie pojawią sie pytania, jakieś dodatkowe zmiany itp to oczywiście bezpłatnie nanosi,załatwia. Nie wiem czy facetowi płacić, kurcze teraz już troche nie mam wyboru, w sumie mam umowę (zakres prac itd, nie ma w niej uzyskanie pozwolenia na budowę - sa przyłącza, adaptacja, zmiany)

dodatkowo fotki mojej zimy icon_smile.gif
Z tarasu domku (do rozbiórki)

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Edytowano przez marcin.a (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No widzisz, ja połowę też wpłaciłem na początku. Teraz mam wpłacić i on goni do starostwa składac papiery - jak w międzyczasie pojawią sie pytania, jakieś dodatkowe zmiany itp to oczywiście bezpłatnie nanosi,załatwia. Nie wiem czy facetowi płacić, kurcze teraz już troche nie mam wyboru, w sumie mam umowę (zakres prac itd, nie ma w niej uzyskanie pozwolenia na budowę - sa przyłącza, adaptacja, zmiany)



no moj drogi, to calkowicie zmienia postac rzeczy. Ja uzyskanie PnB tez mam wpisane w umowe. Jesli Ty tego nie masz, to sie ciesz, ze facet ma ochote to zrobic (bo to tylko jego dobra wola). Rownie dobrze moglby skasowac teraz, a za pozwoleniami musialbys sobie ganiac sam.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Mijają kolejne tygodnie i powoli posuwamy się do przodu.

W piątek 15.02 odebrałem od projektanta komplet dokumentacji do PnB - hmmmm tzn teoretycznie komplet. Projektant coś tam zaczął się motać, że muszę sam odebrac warunki przył wod-kan (na to ja, że ok skoro są do odbioru i mam blisko) no i jeszcze z gminy oświadczenie o dostępie do drogi (miał czas od września - cyt. klasyka "jeb....ne nieroby")

No i na koniec zastrzelił mnie, że wprawdzie miał być plan rozbiórki istniejącego budynku ale on z doświadczenia wie, że nie będzie potrzebny bo Starostwo wyda decyzję o PnB z jednoczenym nakazem rozbiórki istniejacego zabudowania (hmmmm,dziwne - zobaczymy)

Podsumowując koszty:

Geodeta - 600
Projekt - 1790 PLN
Architekt - 2000 PLN
Banania geotechniczne - 400

W środe składam komplet (mam nadzieje) do Starostwa i pozostanie czekaćicon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
No właśnie miałem tylko taką nadzieję icon_smile.gif

W czwartek 14.03 poranny telefon - przemiła Pani ze Starostwa oznajmia, że obrabia wniosek i kilku rzeczy jej brakuje. Nie ma problemu, myśle - załatwie.

Pierwsze to uzgodnienie z rzeczoznawcą ppoż - załatwione jeszcze w czwartek - poszły dwie stówki.

No i teraz lepsze - projekt rozbiórki (zamiast planu) i małe poprawki w opisie war tech. - a projektanta ni ma, nie odbiera, nie odpisuje, dzwonie do architekta - a on oznajmia że dla tego biura juz nie pracuje bo mu nie płacili.

Cholera, myśle - przyjdzie mi zapłacić jeszcze raz i szukac innego projektanta - na co cud - w niedziele odzywa sie projektant, że dostępu do skrzynki nie miał, telefon gdzieś podział, ale nic - ma dziś przywieść dokumenty (sceptycznie traktuje te zapewnienia)

Na koniec bardzo duży plus dla urzędniczki - za to, że pofatygowała sie zadzwonić i czeka na reszte dokumentów.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam Was ponownie,

Oczekując na rozbiórkę zabudowania na działce - wysłałem oferty do firm parających się tzw. generalnym wykonawstwem. Wróciły 4 szt, i tak (dla porówniania podam proponowaną cenę za stan deweloperski):

Firma 1 - około 2100 za m2 powierzchni całkowitej - dużo, bardzo dużo - wychodzi ~336.000
Firma 2 (i tu duże bardzo miłe zaskoczenie) - 171.100zł. - myślałem, że to błąd ale długo rozmawiałem z facetem i to nie błąd
Firma 3 - co dziwne Pan nie chciał podać kwoty , nalegał na spotkanie - w końcu wydusiłem z niego, że dużo powyżej 250.000
Firma 4 - 223.500zł - ale uwaga za SSZ - bez kosztów stolarki okiennej (toż to chyba najdroższy GW w tej cześci europy)

Teraz podsumowując przy budowie metodą gospodarczą - sporządzony kosztorys (wyceny z 3 hurtowni) za SSO z dachem wynosi około 60.000 (pokrycie dachówką) + robocizna 40.000
Oferta na stolarkę ~12.000 (z cenie montaż)

Tak więc za SSZ mamy 112.000zł - dodając rezerwę 120.000zł

Dodaję info - stolarka w pakiecie 3szybowym - w tym drzwi tarasowe HS 320x230 (7.700PLN) Edytowano przez marcin.a (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam Was ponownie,

Oczekując na rozbiórkę zabudowania na działce - wysłałem oferty do firm parających się tzw. generalnym wykonawstwem. Wróciły 4 szt, i tak (dla porówniania podam proponowaną cenę za stan deweloperski):

Firma 1 - około 2100 za m2 powierzchni całkowitej - dużo, bardzo dużo - wychodzi ~336.000
Firma 2 (i tu duże bardzo miłe zaskoczenie) - 171.100zł. - myślałem, że to błąd ale długo rozmawiałem z facetem i to nie błąd
Firma 3 - co dziwne Pan nie chciał podać kwoty , nalegał na spotkanie - w końcu wydusiłem z niego, że dużo powyżej 250.000
Firma 4 - 223.500zł - ale uwaga za SSZ - bez kosztów stolarki okiennej (toż to chyba najdroższy GW w tej cześci europy)

Teraz podsumowując przy budowie metodą gospodarczą - sporządzony kosztorys (wyceny z 3 hurtowni) za SSO z dachem wynosi około 60.000 (pokrycie dachówką) + robocizna 40.000
Oferta na stolarkę ~12.000 (z cenie montaż)

Tak więc za SSZ mamy 112.000zł - dodając rezerwę 120.000zł

Dodaję info - stolarka w pakiecie 3szybowym - w tym drzwi tarasowe HS 320x230 (7.700PLN)


rozpiętość 170-340 tyz zł icon_eek.gif

toż to dwukrotne przebicie, warto poprosić o referencje i płacić PO a nie PRZED robotą
Link do komentarza
Cytat

rozpiętość 170-340 tyz zł icon_eek.gif

toż to dwukrotne przebicie, warto poprosić o referencje i płacić PO a nie PRZED robotą



Rozpiętość jest masakryczna - w wypadku tej pierwszej firmy to wychodzi ponad ~3.500 za m2 powierzchni użytkowej (w stanie deweloperskim) - to jakaś masakra

Oczywiście, płace po robocie. Refernecji nie mam ale widziałem ich realizacje i rozmawiałem z właścicielem jednej z nich - nie narzekał. Mówił, że jakies tam drobiazgi były do poprawek, ale poprawiali dośc szybko w ciągu kilku dni/tygodnia
Link do komentarza
Cytat

Refernecji nie mam ale widziałem ich realizacje i rozmawiałem z właścicielem jednej z nich - nie narzekał. Mówił, że jakies tam drobiazgi były do poprawek, ale poprawiali dośc szybko w ciągu kilku dni/tygodnia



Jeśli to nie jest referencja to jak to nazwiesz? icon_lol.gif nie musi być to przecież pisemne.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...