Skocz do zawartości

Jak podłączyć odpływ pralki fi50 do rury od WC fi110


Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie potrzebuje podłączyć odpływ z pralki bezpośrednio do rury odpływowej WC 110 mm w tynku. Jest jakaś przejściówka do tego typu rury ?. Jeszcze nie wiem jaka będzie średnica rury od pralki schowana w tynku ale raczej ok 50 mm. Pytanie też o najlepszą wysokość umieszczenia odpływu min to 40 cm a max wysokość pralki, nie ma książki od pralki. Będą też dwa załamania , mam nadzieje że nie będzie się zapychać. Wyczytałem że dla pralki do 6 kg 50 mm a powyżej 6 kg wsadu 75 mm. I pytanie o spadek, na logikę im większy tym lepszy, czyli im wyżej podłączenie tym lepiej . Czy rury odpływowe muszą być zgrzewane czy wystarczy silikon, wszystko będzie w ścianie.

pozdrawiam Edytowano przez francis-drake (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Z opisu wynika, że masz blade pojęcie o instalacjach, warto więc najpierw zaczerpnąć nieco ogólnej wiedzy.

Odprowadzenie wody od pralki odbywa się w sposób ciśnieniowy (wbudowana pompka) zatem spadki rur i ich przekroje
mają tu nieistotne znaczenie. Odpływ trzeba zasyfonować, aby zapachy z kanalizacji nie przedostawały się do pomieszczenia.

Najprostszy sposób to podłączenie do syfonu umywalki, a gdy nie ma jej w pobliżu wstawienie trójnika redukcyjnego w pion/poziom i połączenie z wężem odprowadzajacym wodę z pralki.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...