Skocz do zawartości

Umieszczenie grzejnika


Barti80

Recommended Posts

Hey

Czytałem ostatnio artykuł na temat jak prawidłowo umieścić grzenijk. Teraz się zastanawiam czy odstęp zalecany te 10- 12 cm od podłogi i parapetu realnie przekłada się na coś czy to tylko taka gadka? No i zasłony też? no może w jakimś minimalnym stopniu ale bez przesady żeby to w ogóle wymieniać.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość Łukasz Bajsarowicz
Jestem przekonany, że KFA napisała zbyt ogólnikowy artykuł, a szkoda bo dylemat jest bardziej zaawansowany.

Na moim przykładzie... Ciężko było mi ocenić gdzie w moim mieszkaniu są najwyższe straty ciepła, jakkolwiek łatwo mi ocenić, w którym miejscu jestem w stanie najłatwiej wymusić cyrkulację świeżego powietrza. Jest to oczywiście - miejsce pod parapetem. Jeżeli chodzi o odległość od podłogi / od parapetu - jest to w miarę ujednolicone i każdy instalator pomoże dobrać wysokość w taki sposób, aby konserwacja (odkurzanie / mycie podłóg) nie sprawiała większych problemów.

Mój grzejnik wisi sobie równe 20 cm nad ziemią i około 25 centymetrów pod parapetem. Grzejnik jest szerszy o 10 cm z każdej strony od parapetu.

Logicznie rzecz biorąc, w chłodniejsze dni nagrzanie pokoju polega na uchyleniu okna "na pół gwizdka" i włączeniu ogrzewania na 2 - 2,5 (zawór z termostatem). Nie robi się duszno, a jest cieplutko.

Warto pamiętać o instalacji jakiegoś nawilżacza porcelanowego na grzejniku, wtedy w pokoju nie będzie suchego powietrza w zimie.

Mam nadzieję, że udało mi się pomóc.

Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...