Skocz do zawartości

Koszt dobudowy domu


Recommended Posts

Witam serdecznie!

Mam taki plan, na razie głeboko w głowie... Rodzice mają mały domek - ok 60m2, dwa pokoje z kuchnią i łazienką. Niestety, z tego co wiem, fundamenty są zbyt słabe by można było dom "podnieść" do góry (budowany w latach 30). No i pomyslałem sobie, żeby dobudować do niego z boku jakieś 50-70 m2 - miejsce jest, odpadły by koszty wszelkich przyłącz - prąd, woda, kanalizacja, gaz, (dotychczasowy kocioł gazowy byłby wymieniony na większy).
Z tego co czytam, to niektórzy 100m2 budują za 60 tys (materiały), tak więc czy jest szans by taka dobudowa zamknęła się kwocie ok 100 tys - materiały + robocizna, tak by choć jedno pomieszczenie nadawało się do użytku?

pozdrawiam Edytowano przez Krisek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ja buduję prawie sam. Do tej pory robocizna kosztowała Mnie ok 1000 zł - głównie przy zalewaniu fundamentów.
Jeżeli chcesz mieć tanią i solidną ekipę to musisz zacząć już ich szukać i zamawiać. Bardzo dobre ekipy mają zamówienia na 2 lata do przodu. Przykładowo szukałem ostatnio ekipy do wymurowania ściany z cegły pełnej - rozpiętość cenowa 20zł - 100 zł ]:->.

Jeżeli masz dużo samozaparcia, dysponujesz czasem i masz pojecie o majsterkowaniu - to dasz radę wybudować w tej kwocie.
Jeżeli chcesz tylko "zlecić i zapomnieć" to moim zdaniem nie dasz rady.
Link do komentarza
Witam ponownie:) Sam się nie znam na budowaniu, ale może coś się nauczę! Mam za to wujka, który budował domy, hurtownie oraz znajomego prowadzącego małą firmę budowlaną, tak więc może się uda!
Teraz kwestia dostosowania jakiegoś prostego projektu, tak by się nadał do "dobudowy" do istniejącego domu.
Wiem na razie, że aby obniżyć koszty, trzeba wybrać prosty, dwuspadowy dach. bez piwnic, bez wodotrysków - i o to mi chodzi. Mam nadzieję, że zmieszcze się w projekcie architektonicznym + pozwolenia w ok. 10 tys (a może mniej).

pozdrawiam wszystkich budujących oraz marzących o własnym domu! Edytowano przez Krisek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam ponownie:) Sam się nie znam na budowaniu, ale może coś się nauczę! Mam za to wujka, który budował domy, hurtownie oraz znajomego prowadzącego małą firmę budowlaną, tak więc może się uda!
Teraz kwestia dostosowania jakiegoś prostego projektu, tak by się nadał do nadbudowy.
Wiem na razie, że aby obniżyć koszty, trzeba wybrać prosty, dwuspadowy dach. bez piwnic, bez wodotrysków - i o to mi chodzi. Mam nadzieję, że zmieszcze się w projekcie architektonicznym + pozwolenia w ok. 10 tys (a może mniej).

pozdrawiam wszystkich budujących oraz marzących o własnym domu!



Wszystko fajnie, ale zacznij od działki. Jest Twoja? Jeśli nie - to nawet nie zaczynaj.


Bo nie dostaniesz PnB, wszystkie dokumenty bedzie musiał załatwiać właściciel, a gdy wybudujesz, to budynek nie bedzie twój.


A w ogóle, to wybrałeś kiepski dział na porady. Tu się nie udziela porad budowlanych. Załóż temat w innym dziale.
Link do komentarza
Cytat

Wszystko fajnie, ale zacznij od działki. Jest Twoja? Jeśli nie - to nawet nie zaczynaj.


Bo nie dostaniesz PnB, wszystkie dokumenty bedzie musiał załatwiać właściciel, a gdy wybudujesz, to budynek nie bedzie twój.



No fajnie, bo akurat kilka lat temu zarówno działka jak i domek w którym mieszkają rodzice zostało przepisane na mnie, ze służebnością dla rodziców. Tak więc jestem właścicielem - sprawa uproszczona:)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...