Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
przemty

Kotłownia - wymiary

Recommended Posts

Jaką minimalną powierzchnię powinna mieć kotłownia aby można było w niej postawić kocioł na ekogroszek z podajnikiem.

Czy powierzchnia kotłowni 6,5 m2 i wymiary 3,25 m. x 2 m. dopuszczają zastosowanie w niej powyższego kotła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby nie wpakowac się w przyszłości na minę to zapytam jeszcze raz.
Wiadomo danej powiechni (6,6 m2 ) mogą odpowiadać różne proporcje boków dlatego czy kotłownia o wymiarach i usytuowaniu elementów stałych jak na rysunku starczy na piec z zasobnikiem na ekogroszek i stojący zasobnik c.w.u ?.

DSC01446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może to pytanie zadałbyś wybranych handlarzom kotłami, przy okazji wskazując potrzebną moc, ponieważ raczej nikt nie jest jasnowidzem
bo taki to raczej się nie zmieści
2a.jpg
prędzej taki
585px-Livesteam.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie sie zmieścił w tych wymiarach kotłowni kocioł z podajnikiem plus bojler 300l stojący - pamiętaj, żeby wysunąć zestaw na tyle do przodu , żebyś i z tyłu miał swobodny dostęp do kotła i do wyczystki w kominie . Nie zapomnij o podeście pod kocioł - ja mam na jakieś na oko 10 centów, byłam szczęśliwa z tego pomysłu kiedy zalało mi kotłownie (mam ją niżej, na poziomie garażu). Kumaty instalator powinien o wszystko zadbać , ale to ty jesteś od kontroli czy jest on faktycznie kumaty icon_biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • A kto i w jaki sposób zdefiniował pojęcie  FRONT DZIAŁKI? Czy to aby na pewno jest bok działki równoległy do drogi??? A może to jest ten krótszy z równoległych boków trapezu...     Eeee... Znalazłem:   Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego   "Stosownie do  § 2 pkt 5 Rozporządzenia, front działki to część działki budowlanej, która przylega do drogi, z której odbywa się główny wjazd lub wejście na działkę"
  • Budynki stojące naprzeciwko były budowane 35 lat temu i naprawdę niewiele zgadza się z tym co było w planach, a co zostało wybudowane, nie wspominając już o kierunku kalenicy. Papiery związane z budową w tamtych latach to była tylko formalność, więc nie możemy się tym sugerować. Jeżeli chodzi o linie jest to linia nieprzekraczalna. Natomiast jeżeli chodzi o projektanta ten powiedział nam, że on wpisałby " kierunek kalenicy o kącie nachylenia około 27°". Kontaktowaliśmy się również z Panem, który pracuje w wydziale Gospodarki Przestrzennej i Architektury (którego poleciła nam pani w gminie), on twierdzi, że zapis 27° będzie nieprawidłowy, bo prawidłowy zapis brzmi "prostopadły" lub "równoległy". Doradził nam, żeby wpisać "równolegle do frontu działki" bo kąt nachylenia nie przekracza 45°, gdy powiedzieliśmy o tym projektantowi, to stwierdził, żebyśmy zrobili jak uważamy, ale on nie określiłby tego jako równolegle, bo kiedyś mogą być z tego powodu problemy. I co teraz zrobić, żeby było dobrze? Każdy mówi nam co innego.
  • Czytam, czytam... i nie czaję gdzie ta trzecia strona ściany zewnętrznej łazienki....
  • Przyczyn powstawania błędów na budowie może być wiele. Mogą wynikać z wad w dokumentacji projektowej oraz z niedoróbek i pomyłek wykonawczych. Te drugie przeważnie są efektem niewłaściwego dobrania materiałów lub niestosowania się do dotyczących ich montażu zaleceń producentów. Błędów należy unikać na każdym etapie budowy, bo ich naprawa na ogół będzie bardzo kosztowna, a czasem wręcz niemożliwa.
   Pełna treść artykułu pod adresem:
   https://www.budujemydom.pl/budowa-krok-po-kroku/23920-top-20-najczesciej-popelnianych-bledow-na-budowie
 • Popularne tematy

×