Skocz do zawartości

Szum w rurach wodnych-reduktor ciśnienia czy pomoże?


sailor-ro

Recommended Posts

Witam,

mam taki problem w nowym mieszkaniu, gdy sąsiedzi z piętra puszczają wodę,słyszę u siebie straszny szum.Rury idą w otulinie,po stropie.Nie słyszę żadnych stuków,puków czy innych wrzasków,tylko ta woda.
Myślałem o wyciszeniu sufitu,ale zacząłem czytać,że można by zastosować reduktor ciśnienia,pytanie czy to ma sens i czy pomoże?Gdzie montujemy taki reduktor przed/czy za wodomierzem?Czy sąsiedzi odczują jakiś negatywny skutek montazu takiego urzadzenia?I jeszcze jedno pytanie,czy np. ma znaczenie taki fakt,że na naszej posesji będą docelowo 3 budynki 4 rodzinne,aktualnie zamieszkane są tylko dwa mieszkania naszego budynku,a pozostałe 2 budynki w budowie,czy np. gdy wszyscy zamieszkąją,jest szansa że to się unormuje.


PS wyczytałem,gdzieś że można spróbować przydławić zawór przed wodomierzem,czy to ma sens,wydaje mi się że ciśnienia nie zmniejszę,tylko przepływ ...

pozdrawiam
Link do komentarza
Trudno jednoznacznie określić przyczyny szumów, ale z pewnością wstawienie reduktora w pańskim mieszkaniu nic nie da.

W nowych instalacjach może pojawiać się zapowietrzenie, gdy nie cały obieg jest użytkowany. Z resztą problem trzeba zgłosić do zarządcy budynku, bo on odpowiada za instalację wspólną.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...