Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam dzis zacząłem rozglądąć sie za oknami do domu postawionego w surowym stanie... wysłałem kilka zapytań do kilku firm, dostałem kilka odpowiedzi:

1. Firma proponowała mi bardzo tanie okna ale z Uf = 1,3 (cena okolo 7 tys zł.) - oknopiast.pl
2. Firma droższe z Uf = 1,0 (10 tys zł.) - Gigant z Klucz k. Olkusza
3. No i kolejna firma zaproponowała mi nowość na polskim rynku okna firmy thermicco - okna 8 komorowe 3 szybowe o współczynniku uf = 0,7 (10 tys zł.)

Bardzo ciekawi mnie ta oferta ostatni dlatego pisze tu z zapytaniem czy ktoś miał doczynienia z firmą thermicco?
Albo z powyższymi firmami ?
Link do komentarza
Cytat

Mi z M-S zaproponowali takie okna Optymalna 6-komorowa konstrukcja profili o współczynniku przenikalności termicznej Uf = 1,0 W/m2K wraz z szybą SUPERtermo Ug=0,5 W/m2K




To jest główna strona tej firmy : http://thermicco.pl/energooszczedny.html

A mi zaproponowano 8-komorowe 3 szybowe o współczynniku 0,7 < Cytuje...

Czy ktos to ogarnia bo ja już się pogubiłem... czy to dotyczy okna, ram ten współczynnik czy szyb...
Link do komentarza
Współczynnik przenikania ciepła "U" w przypadku okna ma oznaczenie "Uw"
Wyznacza się go dla okna referencyjnego jednoskrzydłowego.
"Uw" jest wypadkową oddzielnych współczynników przenikania ciepła wszystkich składowych elementów użytych do budowy okna.
"Uf" w tym przypadku jest współczynnikiem przenikania ciepła profilu zastosowanego do produkcji danego okna.
"Ug" jest z kolei współczynnikiem przenikania ciepła dla pakietu szybowego.
Zresztą w w ciepłych oknach właśnie "szyba" jest najcieplejszym elementem mimo że jest dwu - trzykrotnie zimniejsza od ściany zewnętrznej icon_smile.gif
Różni producenci oferują różne ciepłe pakiety szybowe, których "Ug" zawiera się w przedziale 0,5-0,6W/mK.
Są już dostępne szyby o "Ug" = 0,2W/mK, ale puki co nie są powszechnie stosowane ze względu na swoją cenę.

Z opisu na stronie producenta profilu wynikałoby że w tym przypadku współczynnik "U' dotyczy całego okna okna referencyjnego.
Wraz ze zmianą rozmiaru okna ta wartość może ulec zmianie.


Cytat

Szczerze nie znam sie na tym współczynniku ale na stronach okien tak jest oznaczany - prosze o to dowód = http://www.oknopiast.pl/arcade.html


Zdaje się że nie tym profilu (Deceuninck) rozmawiamy.
Link do komentarza
Nie nie nie, Tylko chodzi o to, że wycene tych thermicco dostałem na mailu - dlatego nie mogłem potwierdzić, że piszą Uf = ma stronce dlatego wrzuciłem link tego piast~

Aha Jani_63 czyli mówisz, że ten współczynnik 0,7 w tych oknach thermicco - dotyczy Ramy i Okna ?
Czyli wychodzi na to, że za tą cene warto jest zainwestować i kupić te okna... tak? (Wiem, że może osobiście firmy nie znasz... no ale patrząc na parametry ich okien w porównaniu do tych które pokazywałem wyżej)

Dzis otrzymałem kolejną wycene która jeszcze bardziej jest ciekawa... oto co dostałem w ulotce od producenta =

Co myślisz o tym? - Firma "Janik" Stolarka okienna to produkuje z Krakowa.

Odświeżam! Czy ktoś może mi coś poradzić co do tej firmy???

DSC01446.jpg

Edytowano przez Forest1989 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Okna ENCORE produkuje Dobroplast.
Opinie na temat tej firmy znajdziesz w necie bez problemu.
Jakie wyciągniesz wnioski po zapoznaniu się z nimi to Twoja sprawa.



No właśnie dowiedziałem się ze to dobroplast... i po przeczytaniu opinie sie załamałem... odpada... :/
Zastanawiają mnie jeszcze te Thermicco - ktoś coś wie o tej firmie? Profilu?

No i ogólnie wybiore się na wycene okien do oknoplastu... bo widze, że mają 3 szybowe... Tylko w jakiej cenie... sie okaże icon_smile.gif ale z tego co na forach wyczytałem.. u nich cena znaczy jakość...
Link do komentarza
Cytat

No właśnie dowiedziałem się ze to dobroplast... i po przeczytaniu opinie sie załamałem... odpada... :/
Zastanawiają mnie jeszcze te Thermicco - ktoś coś wie o tej firmie? Profilu?

No i ogólnie wybiore się na wycene okien do oknoplastu... bo widze, że mają 3 szybowe... Tylko w jakiej cenie... sie okaże icon_smile.gif ale z tego co na forach wyczytałem.. u nich cena znaczy jakość...


Fajny wynik piszą, ale jakiś takiś niewiarygodny. Jakby tak jeszcze zamieścili świadectwo badań dla takiego wyniku to może bym uwierzył. Handlowcy manipulują tym współczynnikiem i jak ktoś zacznie drążyć temat, to okaże się, że okno z tym rewelacyjnym wynikiem to owszem jest, ale jako produkt koncepcyjny..
Bardziej skupiłbym się na lepszym sprzedawcy i montażysty. Przez małą dziurkę ucieknie Ci więcej ciepła, niż oszczędzisz na lepszych oknach.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Macie jakieś opinie o oknach drewnianych Włoszczowa?

Większość ludzi doradza jakość okna Salamandry - plastiki, a zastanawiam się jeszcze nad oknami z drewna i natchnąłem się właśnie na Włoszczową .


Odwiedź przynajmniej kilka punktów okiennych, a okaże sie że Salamander (mimo iż bardzo dobry profil) wcale nie jest w większości. Chociaż to też mój faworyt (*bo sprzedaję okna na tym profilu)

Włoszczowa - całkiem przyzwoite okna. Warto brać po uwagę.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...