Skocz do zawartości

Ogólnie o działce rekreacyjnej.


CzaroT-11

Recommended Posts

Witam wszystkich! Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość na początku mojej przygody na forum. ;) Prawdopodobnie w najbliższym czasie kupię sobie działkę rekreacyjną w okolicach Warszawy. Działka jest ogrodzona, jest już od 2008r. postawiony drewniany domek z ogrzewaniem węglowym i kominkowym, piętrowy z garażem. Domek ma powierzchnię 90m2. Jak pisałem powyżej działka jest rekreacyjna. Jak prawnie, formalnie i technicznie przekształcić taką działkę i dom na całoroczne? Jakie są kryteria takiego "przeistoczenia"? Czy na działce rekreacyjnej jest możliwość meldunku czy dopiero po przekształceniu na całoroczną?
Link do komentarza
Praktycznie różnica pomiędzy istniejącym domkiem rekreacyjnym a mieszkalnym polega na wysokości płaconego podatku od nieruchomości. Inne różnice mogą wynikać z wymagań miejscowego planu zagospodarowania lub z
warunków zabudowy i projektu domu (możliwość rozbudowy, doprowadzenie mediów itd).

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zameldować się w domku rekreacyjnym - jest to tylko ewidencjonowanie miejsca stałego pobytu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...