Skocz do zawartości

Jak izolacyjność okien ma się do oszczędność energii?


Recommended Posts

Na ile różnica w lepszej izolacyjności okien przekłada się na oszczędność energii w ciągu sezonu grzewczego? W domu będę miał ok. 25 m2 okien, a sprzedawca namawia mnie na okna o U = 0,9. Zastanawiam się, czy ich wyższa cena w porównaniu z oknami U = 1,1 ma szansę się zwrócić w rozsądnym czasie?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/porady/14186-jak-izolacyjnosc-okien-ma-sie-do-oszczednosc-energii

Link do komentarza
Realizując swoją budowę takie okna 3 szybowe z systemem 3 uszczelek zamontowałem wyłącznie w salonie ze względu na duże przeszklenie całej ściany natomiast wszystkie pozostałe zamontowałem w wersji K=1.1 ale z systemem rolety SKS zamontowanej razem z oknem. W praktyce okazało się że wyniki pomiarów temperatury przy zamkniętej rolecie w tym samym oknie po ok godzinie od jej zamknięcia różnią ie ok 6-7 st. ! Przy -15 na dworze temp. bezpośrednio przy szybie wynosiła +6 natomiast po zamknięciu pancerza rolety +12-13. Moim zdaniem okno z roletą to najlepsze rozwiązanie energooszczędności...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...