Skocz do zawartości

Jak obłożyć betonowe schody drewnem?


ManfredBee

Recommended Posts

Chcę pokryć żelbetowe schody drewnem, ale o ile wiele innych prac budowlanych i wykończeniowych jest opisanych a nawet zilustrowanych zdjęciami i filmami w Internecie, to tutaj cisza... Szukałem informacji na temat obkładania schodów drewnem - i albo źle szukam, albo jest ich mniej niż mało, głównie oferty firm usługowych.

Generalnie dowiedziałem się, że są specjalistyczne kołki, na które montuje się poziomą część obudowy stopnia i wstrzykuje pianę niskoprężną (rozumiem, że poliuretanową) w szczelinę (rozumiem, że pomiędzy stopniem i drewnem). Znalazłem także szkic, jak powinna być ułożona deska pionowa w stosunku do poziomej, ale nawet śladu informacji o tym, jak i do czego się ją mocuje. Wiadomo, że coś bym wymyślił, ale nie koniecznie dobrego.

Znalazłem także informację (którą zamierzam zignorować), żeby samemu się za to nie brać. icon_rolleyes.gif

Mam już gotowe elementy drewniane z obietnicą korekty o ile podczas montażu wyjdzie taka potrzeba. Mam kontakt do "solidnego fachowca", którego oferta cenowa (chyba rozsądna - patrząc na inne ceny) jest dla mnie nie do przyjęcia (abstrahując od tego, że lubię różne rzeczy samodzielnie robić).

No więc: Jak to się robi?
Link do komentarza

A u mnie fachowcy mieli w poziomych elementach czyli trepach wcięcia na końcu stopnia na podstopień, natomiast od dołu są wcięcia na początku stopnia. Same stopnie montowali dwoma kołkami które są schowane w tym wcięciu na końcu stopnia, a resztę załatwiali piana montażową.
Należy zaznaczyć, że schody mieli bardzo dokładnie pomierzone i każdy stopień miał swoje miejsce w związku z tym wszystko im bardzo dobrze pasowało.



Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...