Skocz do zawartości

MEGA Problem - mieszanie się ciepłej i zimnej wody


Przemo1977

Recommended Posts

Witajcie

Właśnie wróciłem z budowy;/

Miał zostać zainstalowany zasobnik, jednak woda ciepła miesza się z zimną.
Rozumiem że ciepła woda powinna iść dopiero z zasobnika a w instalacji powinna znajdować się tylko woda zimna.

Jak dojść do tego- gdzie tkwi błąd instalacji?

rozumiem także iż może być cyrkulacja która jest w dwóch punktach podłączona- mogła zostać podłącozna zamiast do ciepłej to do zimnej wody? Dodam że po otwarciu w instalacji wody zimnej - woda zimna leci także przez cyrkulację- choć narazie pompka nie jest podłączona.

Z tego co wiem po otwarciu zimnej wody- woda powinna być tylko i wyłącznie w inst wody zimnej - woda ciepła i cyrkulacja powinna zostać zasilona dopiero po podłączeniu zasobnika i pompki do cyrkulacji?

Co w tej sytuacji można zrobić? Edytowano przez Przemo1977 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Więc problem został rozwiązany.
Nie obyło się bez rozkuwania posadzek;/
Jednak tylko w trzech miejscach gdzie była podłączana cyrkulacja. Oczywiście w jednym punkcie cyrkulacja została wpięta do wody zimnej i stąd całe zamieszanie.

Z mojej strony mogę tylko uczulić Was jako inwestorów aby po rozłożeniu inst. wodnej instalator przepuścił wodę i sprawdził czy wszystko gra. Po wylewkach tak jak u mnie niestety to trosze za późno.

pozdr
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Się śmiej:P mi nie było do śmiechu heh. Dobrze że naprawa tego nie narobiła wiele szkód.


Mi tez by nie było do śmiechu. U mnie zapomniał zlutować dwóch kolanek miedzianych które szły w posadzce a ulokowane były na środku salonu, ale dobrze ze była przeprowadzona próba bo inaczej to masakra tym bardziej że mam w salonie podłogówkę a pod nią idą rurki miedziane do grzejników. To by była jazda jakby posadzka była zalana a próby by nie zrobiono:D
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...