Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
w projekcie z87 z pracowni z500 w projekcie są wiązary i poddasze nieużytkowe. Czy jest możliwe dla projektu z87 wykonanie wiązarów attykowych (zwiększenie kąta nachylenia dachu do ok 35 stopni oraz taka konstrukcja pasa dolnego, aby mozłiwe było wykorzystanie poddasza jako użytkowego). Czy w takim przypadku konieczne jest wybudowanie dodatkowej ściany nośnej wewnętrznej. W oryginalnym projekcie z87 nie ma wewnętrznych ścian nośnych.

pozdrawiam
Link do komentarza
Witam,

Na wszelkie istotne zmiany w projekcie - po pierwsze - musi wyrazić zgodę jego autor (ochrona praw autorskich) jak też muszą być wprowadzone do dokumentacji projektowej przez uprawnionego architekta. Po drugie - jeśli na projekt wydane zostało już pozwolenie na budowę, to przy tego rodzaju modyfikacjach niezbędny będzie projekt zamienny i nowe pozwolenie na budowę.

Link do komentarza
Cytat

Teoretycznie jest możliwe ale w praktyce nie ma sensu. Dla poddasza użytkowego tyko więźba klasyczna. W wiązarach można od biedy wygospodarować mały stryszek na graciarnię, suszarnię itp. Pozdrawiam.




Teoretycznie - to inwestor-lekarz pytał ostatnio mojego znajomego kierownika budowy o zmiany w projekcie (istotne zmiany) bez drogi służbowej i dodał, że on zapłaci icon_smile.gif

Taka to znajomość procesu budowlanego icon_smile.gif Może to i ma coś wspólnego z operacją, ale jak coś runie, to ginie w najlepszym wypadku jeden człowiek.
Link do komentarza
Witam,
dziekiuje za uwagi, jestem przed zakupem projektu. Jestem zdecydowany na projekt z87 z pracowni z500, ale mam dylemat, czy wiązary (tak jak w projekcie) czy monolit. A monolit to zmiana projektu, konieczność budowy wewnętrznej ściany nośnej - widziałem taka modyfokację u jednego z budujących ten dom. Rozpetość wiązarów - odległośc między ścianami nośnymi wynosi ok 7,2 m. Obecnie nie mam zamiaru wykorzystywac poddasza jako użytkowe, mieszkalne (ew jakiś składzik), ale nie bardzo wiem, co będzie za kilka lat. Koszt wiązarów z montażem dla tego projektu (ze strony jednej z firm wykonawczych) to 15 000 netto. Mam prośbę o ew wskazówki, jakie rozwiązanie (monolit i klasyczna więźba czy wiązary) w tym przypadku może być bardziej korzystnie (kosztowo i jeśli chodzi o późniejsze użytkowanie)

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Jak nie zrobisz tak jak w projekcie to będzie dużo drożej. Jak nie wiesz co będzie za kilka lat to kup inny projekt z poddaszem użytkowym i na razie nie rób tego poddasza. Wystarczy wówczas rozłożyć wełnę na stropie i po sprawie. W przypadku robienia poddasza wełna jest do wykorzystania. Życzę rozsądnych decyzji. Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...