Skocz do zawartości

Nasze małe Liczi :)


Recommended Posts

Tak poczytuje i podczytuje i postanowiłam się skusić na małą relację z budowy naszego Liczi

W podpisie link do naszego projektu. Domek budujemy z małymi przeróbkami - zrezygnowaliśmy z garażu na rzecz pokoju gościnnego coby można było gości przyjmować bo my raczej z tych imprezowych

Może na początek coś o Nas

Mieszkamy w Małopolsce w małym miasteczku - o domu właściwie nigdy nawet nie marzyliśmy bo ja z tych wiecznie zamartwiających się i bojących kredytu jak diabła najgorszego icon_razz.gif
Ale pewnego dnia nasz rzad wymyślił wykup mieszkania za 1zł - wiem ze pewnie niektórzy z Was pomyślą o nas źle i może nawet nas przeklną pod nosem, ale skoro okazja sie pojawiła to grzechem byłoby nie skorzystać i tak tez uczyniliśmy - wtedy po raz pierwszy zaświtała nam myśl o domu ale działki nie wiec po przeliczeniu kosztów na jakiś czas porzuciliśmy nasze marzenia.
1,5 roku temu jednak wydarzyła się kolejna tym razem bardzo smutna rzecz w wyniku, której odziedziczyłam drugie mieszkanie i kiedy pojawiły sie pierwsze problemy z tym jak utrzymamy dwa mieszkania ( dzieci mamy jeszcze małe) po raz drugi zaświtała nam myśl o domu i zaczęło się ...

działkę znaleźliśmy dość szybko zaledwie 13 km od obecnego miejsca zamieszkania w pięknej okolicy za nawet ciekawą cenę i od lipca 2011 jesteśmy jej właścicielami.

Budowę rozpoczęliśmy w kwietniu 2012 fotki powklejam w kolejnych postach a gdyby ktoś miał ochotę juz teraz sa na mybydujemy. pl nick Sorbek jak tutaj icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Wielki się wydaje:).Pięknie widać już bryłę domu.Przed Wami kolejna wielka radość, czyli dach napawający wielką satysfakcją.
My też zaczęliśmy w kwietniu (dokladnie 27).Jaki plan na ten rok?SSZ i w zimie walka w środku?




Dokładnie tak icon_smile.gif za 3 tyg powinniśmy montować okna bo juz się robią a zima w srodku i ocieplić chcemy zeby nie rozsadzało porothermów tak nam doradzili ale tylko klej i grunt - tynki na przysżły rok jak dobrze pójdzie

A domek moze wydaje sie duzy ale nie ejst duzy malutki bym powiedziała nawet icon_smile.gif
Link do komentarza
Prace nad naszym domkiem posuwają się do przodu - skonczylismy juz szczyty i zaczynamy ocieplac je od jutra - mam nadzieje ze szybko pójdzie żebysmy mogli zaczać za tydzien dach

Szczyty ocieplamy styropianem 15 mam nadzieje ze starczy bo ogrzewanie bedzie gazowe
Domek jest zbudowany z porothermu 30 i do tego ocieplenie tez bedzie z 15 cm styropianu Edytowano przez Sorbek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Piękne Liczi. icon_smile.gif Jesteście już tak daleko. icon_smile.gif

U nas marzenia urzeczywistniły się też po smutnym wydarzeniu, ale widocznie tak miało być.



dokładnie tez tak sobie to tłumacze icon_cry.gif
SRX śledze twojego bloga tez i kciukam mocno zeby sie jak najsybciej zaczeło

u nas narazie tak - w sumie to juz całe szczyty ocieplone i zaklejone klejem lada dzien zaczynamy dach i okna ( juz są tylko czekają na montaz )

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Dzięki Draagon - a przyjaciele nie obok nas niestety - 13 km od nas około - ale troche sie sprawa pokomplikoała bo nie moga działki podzielic - jedna z nich nie ma dostepu do drogi - nie ta co chca sprzedac - kurcze jakie to nasze prawo głupie co kogo obchodzi ze sobie zostawia działke bez drogi ( tym bardziej ze droga jest tylko nie ma jej w operacie jest tylko na planie zagospodarowanie :(

A u nas ostatnio troche sie działo mamy juz prawie skonczony dach i okna - dach prawie bo nam brakło 120 dachówke ale juz sa na działce i w przyszłym tyg mam nadzieje koniec icon_smile.gif - oto kilka fotek

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

A u nas ostatnio troche sie działo mamy juz prawie skonczony dach i okna - dach prawie bo nam brakło 120 dachówke ale juz sa na działce i w przyszłym tyg mam nadzieje koniec icon_smile.gif - oto kilka fotek


Fajnie wygląda komin obity struktonitem,ja u siebie komina nie zrobiłem tak ja Ty ale za to obiłem pas czołowy i krokwie od szczytu,wygląda super a na dodatek nie muszę martwic się w przyszłości o konserwację.
Jaką dachówką kryjesz/
Link do komentarza
mhtyl Krylismy Robenem Piemont antracyt - w rzeczywistości wygląda o wiele lepiej niz na zdjęciu icon_smile.gif
A kominy takie troche inne przynajmniej i pasuja do dachu icon_smile.gif Czytałam w muratorze ze to bardzo trwałe pokrycie komina a na dodatek nam sie bardzo spodobało to zrobilsmy icon_smile.gif

Kachna no my mamy takie akwarium troche hihi ciekawe kto to bedzie mył icon_razz.gif Edytowano przez Sorbek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

mhtyl Krylismy Robenem Piemont antracyt - w rzeczywistości wygląda o wiele lepiej niz na zdjęciu icon_smile.gif
A kominy takie troche inne przynajmniej i pasuja do dachu icon_smile.gif Czytałam w muratorze ze to bardzo trwałe pokrycie komina a na dodatek nam sie bardzo spodobało to zrobilsmy icon_smile.gif


No właśnie bo na zdjęciu wygląda tak jakby to była dachówka cementowa icon_smile.gif
Co do struktonitu ,ja nie pomyślałem wcześniej o nim i komin obmurowałem klinkierem ale za to obiłem pas czołowy i krokwie od szczytu i Tobie tez polecam ,wygląda estetycznie i jest trwałe bo tym struktonitem normalnie kryją dachy.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
mthyl moze dlayego ze jest brudna heheh na tej fotce ale jest bardzo ładna i gładziutka - po zimie powinna byc czysta to zrobie nową fotkę

fajnie to wymysliłas ale juz niestety kupilismy blache

teraz jesteśmy na etapie instalacji - elektrykę juz mamy jutro konczymy wod-kad za 2 tyg co i gaz moze

a domek teraz wygląda tak


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Dzięki fajnie ze Wam się podoba icon_biggrin.gif

Bigl - tynki jak tylko pogoda pozwoli - ekipa juz jest teraz czekamy na dłuzsza łądna pogode moze marzec icon_smile.gif

dokładnie zostało tylko C.o. i gaz potem tynki podłogówka i wylewki a potem sie zacznie wykańczanie - specjalnie uzyłam tego słowa hehe - ciekawe kto sie pierwszy wykonczy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Dzięki fajnie ze Wam się podoba icon_biggrin.gif

Bigl - tynki jak tylko pogoda pozwoli - ekipa juz jest teraz czekamy na dłuzsza łądna pogode moze marzec icon_smile.gif

dokładnie zostało tylko C.o. i gaz potem tynki podłogówka i wylewki a potem sie zacznie wykańczanie - specjalnie uzyłam tego słowa hehe - ciekawe kto sie pierwszy wykonczy icon_biggrin.gif




Jutro zaczynamy rozprowadzenie ciepła z kominka icon_smile.gif a dziś skończyli podbitke icon_smile.gif z zewnątrz domek juz skonczony poza tynkiem który bedzie nieco póżniej :(
Link do komentarza
Cytat

Jutro zaczynamy rozprowadzenie ciepła z kominka icon_smile.gif a dziś skończyli podbitke icon_smile.gif z zewnątrz domek juz skonczony poza tynkiem który bedzie nieco póżniej :(




No to się dzieje!Zazdroszczę, bo u nas domek stoi i czeka...:(.U nas rozprowadzenie już jest, chociaż póki co nieco chaotyczne;). Tynk to rozumiem już na docelową elewację?
Link do komentarza
Cytat

No to plan mamy dokładnie taki sam i nieco mnie to przeraża, bo my w polu za Wami:(. My od Lipca już mamy umowionego lokatora do obecnego mieszkania, także nie ma zmiłuj!Ja jak będę miała wodę i sprawny kibelek to mogę się wprowadzać choćby na beton ot co!:)-no przynajmniej latem;)




Kachna ale z tego co kojarze wy macie w środku o wiele wiecej zrobione noi my nie mamy jeszcze żadnych mediów wszystko w toku icon_confused.gif icon_cool.gif
Link do komentarza
dziewczyny dacie rade, ja jeszcze w lutym zastanawiałam się kiedy w końcu skończymy a już w maju się wprowadziliśmy, także spokojnie do czerwca jeszcze duuużo czasu a gdyby nie to, najważniejsza kuchnia i kibelek resztę powoli się wykończy
trzymam jednak kciuki żeby do tego czasu wszystko się udało zgodnie z planem icon_smile.gif
Link do komentarza
NO chciałabym bardzo Kachna Tosia nas odpowiednio zmotywowała - to musi dac rade icon_biggrin.gif

Tosiu dokładnie tak jak mówisz najwazniejsze te dwa pomieszczenia reszte to juz sami se zrobimy nawet panele czy malowanie - kuchnie juz dogrywam mimo ze jeszcze tynków nie mam mam tez juz płytkarza wybranego i projekt łazienki ale jak to potem czasowo pójdzie to nie wiem - bardzo bym chciała w zcerwcu juz tam zamieszkac tzn od lipca np
Link do komentarza
Świetny projekt! Kto Wam go robił?a jak wyglądała wycena kuchni?pamiętam, że jak zamawialiśmy meble do obecnego mieszkania to wykonawca życzył sobie żeby było już wszystko było gotowe-łącznie z kaflami na ścianie i podłogą. Dopiero potem robił wymiar. Wołałabym znacznie wcześniej zamówić kuchnię, bo na meble i montaż też się trochę czeka. Tylko póki co ani tynków ani wylewek nie mamy:(.Ech gdzie ta wiosna...
Ps.Tosia dzięki za pocieszenie:) , ja to nawet kuchni mieć nie muszę byleby był kibelek i woda. Lodówka na budowie już stoi i kuchenka elektryczna tez jest-zupę gotowałam nie raz podczas pracy;)
Link do komentarza
lazienka robi wrazenie, bardzo ladna. jedno zastrzezenie; w obecnym mieszkaniu mam bardzo podobny zlew. prostokatny, niewysoki, z malym spadkiem. tego cholerstwa nie da sie doczyscic, albo inaczej, trzeba by pucowac codziennie, zeby utrzymac w przyzwoitym stanie.

to taka uzytkowa uwaga, bo z wygladu nadal mi sie bardzo podobaja. jednak wiem, ze w domu beda zwykle, okragle michy, z dosc znacznym spadkiem. Edytowano przez solange63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Kachna Projekt zamawialismy na allegro - podaliśmy wszystkie wymiary i Pan zrobił to według naszych drobnych wskazowek - wybralismy płytki tez jakie chcemy i je tez zastosował - potem podał ile czego icon_smile.gif

Solange dzięki za uwagę a mam pytanko uzywasz mydłą zwykłego czy w płynie - moze to pytanie wyda ci sie głupie ale zauwazyłam ze przy zwykłym w kostce umywalka brudzi sie znacznie szybciej i bardziej


trendselterka - własnie dlatego zdecydowalismy się na biało czarną łazienkę zeby potem dodatkami ją zmieniac - raz np zastosuje czerwone dodatki a następnym razem zielone i tym sposobem będę miala inną łazienkę co jakiś czas icon_biggrin.gif - oczywiście na projekcie nie ma dodatków bo te juz według własnego uznania

Ciesze się ze projekt Wam się podoba - nam też icon_smile.gif

a kachna o kuchnie pytałaś - zamawiamy w Vigo nie wiem czy to jakaś większa siec u nas w okolicach mają kilka salonów - pomiarów jeszce nie robili narazie wstępnie nam wycenili bo te drobne 2-3 cm nie robią już róznicy - ale pomiar oczywiście po tynkach i wylewkach Edytowano przez Sorbek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Solange dzięki za uwagę a mam pytanko uzywasz mydłą zwykłego czy w płynie - moze to pytanie wyda ci sie głupie ale zauwazyłam ze przy zwykłym w kostce umywalka brudzi sie znacznie szybciej i bardziej



mydla uzywamy tylko w plynie. najbardziej denerwujace sa dwie rzeczy; narozniki w zlewie. trzeba sie dobrze nagimnastykowac, by je doczyscic, a druga to kiepski spadek wody. jak myje zeby i wypluwam paste, to musze celowac w odplyw, bo inaczej albo musze wylac kubik wody, by to ruszyc, albo po prostu popchnac reka. przepraszam za szczegolowy opis, ale chcialam dobrze wyjasnic icon_biggrin.gif niby drobnostki, ale mnie denerwuja.

pewnie zalezy to tez od wody. ja mam bardzo twarda i szybko robi sie zolty kamien.
Link do komentarza
Solange dzięki za szczegółowy opis icon_lol.gif musze w takiej razie przemyślec sprawe

Kachna - nie duzo 130 zł - wydaje mi sie ze warto bo jak sie nie ma pomysłu to mozna tylko zepsuc efekt koncowy - mam nadzieje ze wyjdzie nam tak jak na projekcie icon_smile.gif

postaram się na bieżąco wklejać postępy ale jeszcze troche przed nami zanim zaczniemy łazienkę icon_smile.gif i kuchnie
Link do komentarza
projekt łazienki naprawdę rewelacja, koszt projektu powalił mnie na kolana u nas jakieś 800-1000zł
pewnie że wyjdzie jak w wizualizacji a nawet lepiej icon_smile.gif bynajmniej moja kuchnia wyszła lepiej niż na papierku icon_razz.gif
co do utrzymania czystości to solange ma rację i to nie tylko pod względem umywalki, na czarnym widać najdrobniejszy zaciek, kurz a na białym poodbijane paluchy, ale ja daje radę więc się nie przejmuj też dasz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

jak sie chce miec piekne salony, to trza tyrac icon_wink.gif chyba, ze sobie gosposie wynajmiecie icon_lol.gif jest tez opcja rezygnacji z projektu, zakup cudnych brazowych plytek z motywami kwiatowymi, cos w stylu "kocham PRL" i gotowe...

oj sorki, znowu mnie glupawka napadla :tease2:




:takaemotka: dobre to o PRL-u
wiesz czasem pewnie potyram a innym razem sobie przypomnę zyciowa sentencję Tosi o nudnych kobietach i ich czystych domach a, że nudna nigdy być nie chciałam ... :yahoo: :th_0girl_impossible: icon_wink.gif
Link do komentarza
hmcio no będą będą tylko w środku narazie się niewiele dzieje a instalacje jakos mało ciekawe mi się wydają - ale jak się zacznie to porobie

Cooli no kurna sie juz czepia no icon_razz.gif narazie w sume to nie ma co wklejać bo zima to ie nie chce fotek robić jak juz tam jade to nogami przebieram bo zimno jak fix hehe ale przymierzamy się jak juz gaz zrobią ze slubnym do posprzątania to na pewno wtedy porobie fotki w środku icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

hmcio no będą będą tylko w środku narazie się niewiele dzieje a instalacje jakos mało ciekawe mi się wydają - ale jak się zacznie to porobie

Cooli no kurna sie juz czepia no icon_razz.gif narazie w sume to nie ma co wklejać bo zima to ie nie chce fotek robić jak juz tam jade to nogami przebieram bo zimno jak fix hehe ale przymierzamy się jak juz gaz zrobią ze slubnym do posprzątania to na pewno wtedy porobie fotki w środku icon_smile.gif



No ja mam nadzieje bo cisza jak nie wiem co icon_smile.gif

JA to mam ochotę budować drugi dom. Taką frajde miałem na budowie że tęsknie za tym icon_smile.gif

no i za taką parapetówą jak miałem
Link do komentarza
Cytat

JA to mam ochotę budować drugi dom. Taką frajde miałem na budowie że tęsknie za tym icon_smile.gif

no i za taką parapetówą jak miałem


Ja też się zastanawiam co będę robić jak budowę skończę icon_biggrin.gif
Chyba wezmę wędki i na ryby pójdę icon_lol.gif

A co za problem powtórzyć parapetówę,np w pierwszą rocznicę,czy w drugą rocznicę parapetówki icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...