Skocz do zawartości

Problemy z czerpaniem wody ze studni wierconej.


Recommended Posts

Od pewnego czasu mam problemy z czerpaniem wody ze studni wierconej. Okresowo pompa nie zasysa wcale wody lub pracuje bardzo długo, zanim się wyłączy. Studnia wiercona byłą na głębokość ok. 15 m, a pompa wraz ze zbiornikiem hydroforowym ustawiona jest w pomieszczeniu gospodarczym. Czy problem spowodowany jest uszkodzeniem pompy, czy też przyczyna tkwi w samej studni?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/porady/11796-problemy-z-czerpaniem-wody-ze-studni-wierconej

Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 2 lata temu...
  • 1 rok temu...
Gość Daniel
No mi ciagnie z 20m i nie ma problemu. W ksiazce zostalo napisane ze nawet z 30 da rade. Pani Milena chyba tylko z podreczników ze szkoly podstawowej korzystala stąd takie wnioski. :))
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Ania
Witam serdecznie mam studnie glebinową 33 metry po założeniu filtrów do wody przestała mi lecieć wodą bezpośrednio przy studni. Woda zaczyna lecieć jak włącza się pompa przy chydroforze może ktoś zna przyczynę proszę o pomoc
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Gość Łukasz
Witam. Mam problemy ze świeżo wykopaną studnią głębinową Wykop na 30m niestety rura weszła tylko na 24m okazało się że jest kurzawa i zamula poza tą głębokość. Przy wpuszczaniu rur studziennych woda była tak zamulona że nawet nie chciała iść w dół, bo przez filtry nie przechodziła. Po przygotowaniu studni odmuleniu rur oraz zasypce rur żwirkiem oraz przygotowaniu do pompowania, okazuje się że po 10 -15 minutach pompowania, zaczyna brakować wody w studni. Dodam iż pompa zaniżona jest 1m od dna studni Wysokość filtrów to 6m+1m poniżej filtra. Wydajność pompy 45l/minute. Dodam tylko słychać jak studnia się napełnia woda, domniemywam iż filtry podczas wpychania został zapchane i nie przepuszczaja wody w 100% CZY jest jakieś rozwiązanie takiego problemu.!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...