Skocz do zawartości

Którego producenta z niżej podanych wybrać?


Recommended Posts

Witam,
chcę wymienić wszystkie okna w mieszkaniu ( okna białe, PCV, 5 lub 6 komorowe, dwuszybowe). Z przeanalizowania wielu ofert doszłam do wniosku, że najlepsze wyceny otrzymałam na okna:
1. Brugmanna
2. Salamander
3. Prymat


Z informacji, które posiadam parametry techniczne są podobne nie wiem tylko jak z jakością? Jedna różnica, która występuje to w cenie 5 komorowych, które ma Salamander i Brugmann w stosunku do Prymatu, który oferuje 6 komorowe w tej samej cenie.
Na razie skłaniam się do zakupu okien firmy Prymat bo za dopłatą ok 15% oferują okna Prestige o grubości profilu 83 mm i wysokim współczynniku Uw, dodatkowo oferują 10 lat gwarancji. Może się mylę dlatego proszę o radę.
Czy ktoś potrafi mi szczerze doradzić która z tych firm robi trwałe okna? Zależy mi również na jak najniższym współczynniku przenikania ciepła. Proszę napisać o znanych wadach i zaletach. Może ktoś ma z tymi firmami jakieś doświadczenia?
Ania
Link do komentarza
Coś mi się nie zgadza w tym co piszesz.
Brugmann i Salamander to profile okienne. Na takich profilach okna produkuje kilkadziesiąt firm w Polsce.
Porównujesz więc profile okienne z lokalnym producentem.
Oczywiście w/g Ciebie oferta tego producenta jest najbardziej korzystna.
Chcesz poznać moją opinię, a przypuszczam że nie będę odosobniony w swoim sądzie... próbujesz zareklamować tego producenta.
Producenta, u którego na stronie shortcut do aprobaty technicznej mogącej coś powiedzieć o jego produkcie nie działa.

Na marginesie... wydaje mi się że w/w producent korzysta z profilu GEALAN, więc Twoje pytanie powinno brzmieć:
- które profile okienne są najlepsze
1. Brugmann
2. Salamander
3. GEALAN ?
Link do komentarza
Nikogo nie reklamuje! Jestem zainteresowana wymianą okien w swoim mieszkaniu. Dostałam wyceny z różnych firm i je porównuje. Nie miałam pojęcia, że dostając wycenę z firmy na okna Salamander i Brugmann mowa jest o profilach. Nie mam na ten temat bladego pojęcia dlatego napisałam na forum. Widzę jednak, że każda wypowiedź na forum budowlanym jest traktowana jako kryptoreklama i nikt nie chce tu doradzać. Co do Gealan- to byłam w firmie o nazwie Prymat i dostałam wycenę na okna bez nazwy więc nie wiedziałam, że oferują okna Gealan.
Nikogo nie reklamuje, nigdy nie wymieniałam okien i potrzebuje rady. Ciężko sugerować się tylko ceną i zachwalaniem sprzedawców. Myślałam, że ktoś zna te firmy i będzie potrafił szczerze odpowiedzieć. Bo każda z nich podobno ( wyczytane w internecie) oferuje okucia Wink House- to nie reklama!

Link do komentarza
A TY dalej swoje...
Nie ma okien Brugmann, Salamander czy GEALAN więc nie mogłaś dostać od nich wyceny.
To są profile okienne.
Wycenę (jeśli?) dostałaś od firmy XXXXXXX to na okna firmy XXXXXXX.
A to że ta firma produkuje jak przypuszczam swoje okna na profilu GEALAN'a to zupełnie inna sprawa.
Poza tym co tu doradzać skoro nie ma możliwości zobaczenia aprobaty technicznej ich wyrobu.
Link do komentarza
Nie będę się z Panem sprzeczać. A wycenę dostała cyt. Wycena Brugmann....... Nie moja wina, że na wycenie nie pisze wycena okien o profilu Brugmann. Po powyższych posatach zaczynam rozumieć, że człowiek powinien znać się na wszystkim a jeśli czegoś nie wie to najlepiej niech nie pyta bo zaczyna być posądzany o różne rzeczy np że jest z konkurencji itd Zero konstruktywnej oceny.
Link do komentarza
Oczywiście że forum służy pomocy. Wystarczy troszkę poczytać. Powiedzmy, że w tematach okiennych się gdzieniegdzie udzielam. Ale czasem mam problem w innych sprawach, wrzucam pytanie... i... brak reakcji. Pomoc tak, ale nie wyręczanie.

Wracając do okien powtórzę wzór matematyczny potrzebny w tym wyborze:
dobre okno = dobre materiały +dobry producent+dobry montaż.
To wielokrotnie powtarzane, ale nie zaszkodzi przypomnieć jeszcze raz.

To teraz konkretnie do Twoich wątpliwości:
trochę powiedzieli już koledzy. Jeśli w sklepie, gdzie bylas wymienili Ci tylko nazwę profili, tzn. że nie mają dość szacunku do producenta ktory te okna wykonuje. A to wcale dobrze nie musi wróżyć. To jak z gotowaniem -= oboje możemy kupić te same składniki, robić to samo, wg tego samego przepisu, ale czy w smaku będzie identyczne? Tak samo jest z oknami.
Ja bym się skupił na szukaniu firmy sprzedającej, która ma dobrą opinię w Twojej okolicy.
Ps. Prymat - to jeśli dobrze kojarzę- niewielka, regionalna firma z Ryk.

Link do komentarza
Witam, nie ma się co denerewować, na tym forum byli różni dyskretni użytkownicy, którzy dyskretnie reklamowali swoje produkty. Bywalcy tego forum sa czujni niczym najlepszy filtr antyspamowy - prawie jak działanie heurystyczne dobrego programu antywirusowego icon_smile.gif

Salamander - dużo dobrego zostało powiedziane

System SALAMANDER
Systemy okienno-drzwiowe>
Salamander 2D
Salamander 3D
Salamander SL
Salamander Vision
Brugmann
Systemy okienno-drzwiowe>
Brügmann AD
Brügmann AD EcoLine
Brügmann AD Arte
Brügmann AD SunLine
Brügmann AD kolor
Brügmann MD
Brügmann i Salamander - proszę zwrócic uwage na link - jeden "promotor"

Gealan:
System profili S 3000
System profili S 7000 IQ
System profili S 8000 IQ
Pogłębione Systemy IQ plus
System profili S 7000 IQ dla domów pasywnych

Okna, bez względu na producenta, muszą spełniać oczekiwania Klienta. Kombinacji jest dużo: profile, pakiety szybowe i okucia - na samym końcu wszystko jest w "papierach". Co by Pani nie wybrała - parametry podobne, ceny podobne a jedynie wygląd zróżnicowany.

W mojej osobistej ocenie wygląda to tak - Pani określa warunki - wygląd (to bardzo ważne bo elewację można zepsuć w dowolny sposób), izolacyjność cieplna (i tu zaczną się opowieści o szybach i ilości komór profili), cena (tutaj pewno sprzedawca wyceluje w środek widełek ale powie Pani, że to inwestycja, która się szybko zwróci) - i tu się kończy wybór - a przedstawiciel niech się stara a Pani niech będzie czujna icon_smile.gif. Nie ma najlepszych okien - są tylko takie, które spełniają nasze oczekiwania.

Wszystkie te nowinki przyszły z Niemiec i Belgii a nasi rodzimi producenci powielaja te wzorce.

Nie kupujemy od firm "Krzaków" - tylko od renomowanych producentów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...