Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Bateria termostatyczna


Recommended Posts

Hey

Szukałem ostatnio nowej baterii do łazienki i trafiłem na coś takiego: bateria termostatyczna. Nie do końca wiem jednak na jakiej zasadzie to działa. Czy to ma wbudowany termostat i można go wykorzystać np. w starym domu bez ciepłej wody do podgrzewania jej? Czy to bierze ciepłą wodę i kontroluje jej ciepło mieszając z zimną według tego co jest wybrane na urządzeniu? Czy ktoś ma doświadczenie z tego typu urządzeniami i może mi to w miarę prosto wytłumaczyć?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Hey

Szukałem ostatnio nowej baterii do łazienki i trafiłem na coś takiego: bateria termostatyczna. Nie do końca wiem jednak na jakiej zasadzie to działa. Czy to ma wbudowany termostat i można go wykorzystać np. w starym domu bez ciepłej wody do podgrzewania jej? Czy to bierze ciepłą wodę i kontroluje jej ciepło mieszając z zimną według tego co jest wybrane na urządzeniu? Czy ktoś ma doświadczenie z tego typu urządzeniami i może mi to w miarę prosto wytłumaczyć?


Ma ona wbudowany termostat aby po ustawieniu żądanej temperatury nie poleciała większa aniżeli jest ustawiona.W starym domu to zależy czy instalacja jest robiona już po nowemu bo może okazać się,że podłączenie ciepłej wody masz po prawej stronie i możesz zapomnieć o podłączeniu baterii termo .No i do takiej baterii powinna być zrobiona cyrkulacja aby straty ciepłej wody były jak najmniejsze.
Jednym słowem ja dałbym sobie spokój i kupił zwykłą ale z górnej półki cenowej,na pewno dłużej Ci posłuży niż owe cudo.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem takową i bardzo sobie chwaliłem. Z tym, że ja mam termę gazową a słyszałem że jeżeli ma się piecyk gazowy to potrafią zgłupieć. Nie wiem ile w tym prawdy ale zweryfikuj to przed ewentualnym zakupem. Oczywiście jeżeli masz piecyk. Ona działa na zasadzie termostatu i miesza wodę do zadanej temperatury. Ponoć w przypadku niektórych piecyków działa to tak, że potrzebuje gorącej wody puszcza ją - piecyk się zapala gorąca woda dochodzi do baterii i ta stwierdza, że jej za gorąco więc zatrzymuje przepływ i w tej chwili piecyk gaśnie.... i tak w koło macieju.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 tygodnie temu...
Cytat

Ja miałem takową i bardzo sobie chwaliłem. Z tym, że ja mam termę gazową a słyszałem że jeżeli ma się piecyk gazowy to potrafią zgłupieć. Nie wiem ile w tym prawdy ale zweryfikuj to przed ewentualnym zakupem. Oczywiście jeżeli masz piecyk. Ona działa na zasadzie termostatu i miesza wodę do zadanej temperatury. Ponoć w przypadku niektórych piecyków działa to tak, że potrzebuje gorącej wody puszcza ją - piecyk się zapala gorąca woda dochodzi do baterii i ta stwierdza, że jej za gorąco więc zatrzymuje przepływ i w tej chwili piecyk gaśnie.... i tak w koło macieju.dokładnie
mam panel bogaty w kabinie - z siedziskiem, cudeńkami...
I wkurza mnie jak nie wiem co
Bo gorąca woda w wannie, w umywalce za minutkę - a pod tym panelem musisz puszczać tak z 5 minut (licz wodę i gaz) i dociera powolutku ciepełko.
Daj sobie spokój.
Nic Cię nie poparzy jak masz na piecu nastawione odpowiednio - zawsze i tak jest max który nie ma prawa poparzyć.
Kup zwykłą baterię - i nie rób sobie za swoje pieniądze krzywdy.....i niezadowolenia....
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam. Myślałem że będę się cieszył po zalaniu stropu ale wyszła bolesna prawda. Mam sporo nadciągów i belek narożnych z którymi majster chyba sobie nie poradził. Beton zamówiony B30 (drobnoziarnisty) za poradą kierownika, ale przyszedł tak gęsty i szybko wiążący że nie wypełnił góry nadciągów dobrze. Oczywiście majster mógł sobie go rozcieńczyć przed całą operacja ale wolał to zrobić później gdy zalewał górę nadciągów żeby ich nie wibrować bo wypływało dołem. Poprzedni strop na garażu też był z B30 w dodatku gruboziarnisty, robiła to inna ekipa i jakos poradziła sobie z dwoma nadciągami. Tutaj coś poszło nie tak. Tam gdzie góra narzucana była z rzadszego jest w miarę ok, ale gdzie poszło gęste jest baranina, dziury i po rozszalowaniu wykruszyło się. Polecenie kierownika "skuć co luźne, zagruntować i wypełnić CX20". Mam cos innego co prawda, Sika Repair 10F i 13F ale chyba musiało by na to iść kilka worków bo to nie są raki ale wielkie ubytki. Wyglada to tak:           Najgorzej jest chyba w metrowym wsporniku gdzie widać wyraźną granicę wibrowanego i narzuconego ręcznie:       Jest tu wielka jama, przez którą leci woda do środka. Widać też wyraźną nieszczelność tej "czapy". Nalałem na balkonik wody i wyciekła sobie dziurkami aż do wnętrza domu:             Ponadto zobaczyłem w nadciągu niewielką dziurkę, ładnie zamaskowaną przez cienką gładką warstwę betonu wyrównanego szalunkami. Po rozkuciu okazało się że tam też woda:       Moim zdaniem przez brak wibracji beton nie otulił spodu prętów i powstały kanały przez co leci woda. Aż strach pomysleć gdzie tam jeszcze mogą być jamy. Nie wiem czy przejmować się tym, czy z tym żyć? Jak sądzicie: 1.  Czy teraz skuwać to co zostało narzucone, czy zalać czymś rzadszym żeby wypełnić kanały.  2. Jaka gruba musiała by być warstwa gdybym chciał skuć górę nadciągów i zalać ją ponownie? 3. Jak sprawdzić pozostałe nadciągi? Ja opukuje młotkiem i sprawdzam czy gdzieś się nie rusza, czy dzwoni metal. Nie wiem czy tak jest ok. Myślę że jakbym skuł to co zostało ręcznie narzucone to ładnie by się oddzieliło od zawibrowanego. Wiem że nadciągi można zalewać na dwa razy po dniu czy dwóch. Ja chciałem zalać to w jednym etapie żeby było mocniejsze ale teraz chyba lepiej było by to zrobić na dwa razy? Przecież takie rowy i baranina chyba tylko osłabiają? Kierownik uważa że dół wspornika balkonu jest dobrze zawibrowany a on działa na ściskanie wiec jest ok, a rozciągana góra musi mieć tylko otuline. Tylko czy aby na pewno ją ma. Wspornik wspornikiem ale przecież w nadciągach stropu jest odwrotnie, to góra jest ściskana?
  • Tylko gdzie w tym interes jest, przed zmianą prąd był o połowę tańszy przez 20 lat, potem jeżeli instalacja nie generowała kosztów remontu to prąd był prawie za darmo, teraz można zainwestować pieniądze w coś innego, starczy na prąd i jeszcze zostanie.      
  • Gość bubu
   przecież wnet palić nie będzie można
  • Gość Gość
   Stronę DC mam zabezpieczoną ds60vgpv-1000 typ 1+2
  • Gość Gość
   Potrzebuje pomocy. Chcę zakopać basen w pobliżu mikroinstalacji fotowoltaicznej na gruncie. Odległość od uziomu pionowego i metalowych filarów wynosi ok 3,5m. Czy odległość tak jest wystarczająca. Martwi mnie jeżeli napięcie z DC pójdzie na ramę i do gruntu. Stronę AC mam zabezpieczoną różnicówką i ogranicznik przepięć. Strona DC ma ogranicznik przepięć specjalny do paneli ds60vgpv-1000 typ 1+2
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...