Skocz do zawartości

Bateria termostatyczna


Barti80

Recommended Posts

Hey

Szukałem ostatnio nowej baterii do łazienki i trafiłem na coś takiego: bateria termostatyczna. Nie do końca wiem jednak na jakiej zasadzie to działa. Czy to ma wbudowany termostat i można go wykorzystać np. w starym domu bez ciepłej wody do podgrzewania jej? Czy to bierze ciepłą wodę i kontroluje jej ciepło mieszając z zimną według tego co jest wybrane na urządzeniu? Czy ktoś ma doświadczenie z tego typu urządzeniami i może mi to w miarę prosto wytłumaczyć?
Link do komentarza
Cytat

Hey

Szukałem ostatnio nowej baterii do łazienki i trafiłem na coś takiego: bateria termostatyczna. Nie do końca wiem jednak na jakiej zasadzie to działa. Czy to ma wbudowany termostat i można go wykorzystać np. w starym domu bez ciepłej wody do podgrzewania jej? Czy to bierze ciepłą wodę i kontroluje jej ciepło mieszając z zimną według tego co jest wybrane na urządzeniu? Czy ktoś ma doświadczenie z tego typu urządzeniami i może mi to w miarę prosto wytłumaczyć?


Ma ona wbudowany termostat aby po ustawieniu żądanej temperatury nie poleciała większa aniżeli jest ustawiona.W starym domu to zależy czy instalacja jest robiona już po nowemu bo może okazać się,że podłączenie ciepłej wody masz po prawej stronie i możesz zapomnieć o podłączeniu baterii termo .No i do takiej baterii powinna być zrobiona cyrkulacja aby straty ciepłej wody były jak najmniejsze.
Jednym słowem ja dałbym sobie spokój i kupił zwykłą ale z górnej półki cenowej,na pewno dłużej Ci posłuży niż owe cudo.
Link do komentarza
Ja miałem takową i bardzo sobie chwaliłem. Z tym, że ja mam termę gazową a słyszałem że jeżeli ma się piecyk gazowy to potrafią zgłupieć. Nie wiem ile w tym prawdy ale zweryfikuj to przed ewentualnym zakupem. Oczywiście jeżeli masz piecyk. Ona działa na zasadzie termostatu i miesza wodę do zadanej temperatury. Ponoć w przypadku niektórych piecyków działa to tak, że potrzebuje gorącej wody puszcza ją - piecyk się zapala gorąca woda dochodzi do baterii i ta stwierdza, że jej za gorąco więc zatrzymuje przepływ i w tej chwili piecyk gaśnie.... i tak w koło macieju.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Ja miałem takową i bardzo sobie chwaliłem. Z tym, że ja mam termę gazową a słyszałem że jeżeli ma się piecyk gazowy to potrafią zgłupieć. Nie wiem ile w tym prawdy ale zweryfikuj to przed ewentualnym zakupem. Oczywiście jeżeli masz piecyk. Ona działa na zasadzie termostatu i miesza wodę do zadanej temperatury. Ponoć w przypadku niektórych piecyków działa to tak, że potrzebuje gorącej wody puszcza ją - piecyk się zapala gorąca woda dochodzi do baterii i ta stwierdza, że jej za gorąco więc zatrzymuje przepływ i w tej chwili piecyk gaśnie.... i tak w koło macieju.



dokładnie
mam panel bogaty w kabinie - z siedziskiem, cudeńkami...
I wkurza mnie jak nie wiem co
Bo gorąca woda w wannie, w umywalce za minutkę - a pod tym panelem musisz puszczać tak z 5 minut (licz wodę i gaz) i dociera powolutku ciepełko.
Daj sobie spokój.
Nic Cię nie poparzy jak masz na piecu nastawione odpowiednio - zawsze i tak jest max który nie ma prawa poparzyć.
Kup zwykłą baterię - i nie rób sobie za swoje pieniądze krzywdy.....i niezadowolenia....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...