Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Johna

poprowadzenie kanalizy-piętro

Recommended Posts

Jestem tuż przed wylewaniem stropu. Aby w przyszłości nie kuć stropu chciałabym już teraz przeprowadzić piony kanalizacyjne. (robimy to sami bo hydraulicy w naszych okolicach to dziwni ludzie). Strop będzie miał grubość 15 cm i na to pójdzie jeszcze izolacja i wylewka z ogrzewaniem podłogowym - 10 cm.
Czy wystarczy aby przed wylaniem stropu umieścić w odpowiednich miejscach tuleje? Wydaje mi się że jeśli chodzi o pion 2 to tak (przechodzi bardzo blisko planowanego sedesu) ale mam wątpliwości przy pionie 3 - tam planuje zamiast brodzika murowaną kabinę - z tego co się zorientowałam to najmniejszy syfon do takiego brodzika ma 10 cm więc na rurę odpływową przydałby się trochę podkuć stropu (odległość od pionu ok 1 m). Dodatkowo umyśliłam sobie w pomieszczeniu na górze zrobić pralnie i podłączyć ją do pionu 1. Czy to może tworzyć jakieś problemy? Tutaj tym bardziej lepiej będzie zalać na początek tuleje gdyż projekt jest trochę skopany i przewiduje przejście tego pionu prawie po środku pokoju na górze więc i tak będę musiała go trochę przesunąć w stosunku do parteru.
Zastanawia mnie czy lepiej umieścić same tuleje i podkuwać trochę strop po wylaniu, czy też już teraz kłaść całą kanalizę tak jak trzeba? Do tego drugiego nie mam fachowca i mieć go nie będę przez najbliższy czas a wstrzymywać całą robotę tylko przez to byłoby mocno kłopotliwe.
Drugą kwestią są rury wodne i od ogrzewania podłogowego. Czy w jakimś miejscu powinny się znaleźć jakieś przepusty przez strop? Każdy "fachowiec" którego pytam mówi że kuje się strop już po wylaniu. Tylko że do tego kucia nikt się nie pali bo jak się pytam czy on później przyjdzie i w odpowiednim miejscu mi przekuje na te rury to odpowiada że on od kucia nie jest tylko od zakładania rur. Tacy są u nas fachowcy.

DSC01446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Instalacje wewnetrzne z reguły prowadzi się w szachtach - obudowanych kanałach instalacyjnych, w których układa się wszystkie rury. Oczywiście lokalizację kanałów trzeba tak dobrać, aby umożliwić prawidłowe podłączenie rur kanalizacyjnych. Natomiast przy wykonywaniu stropu w przewidzianych miejscach pozostawia sie otwory - najczęściej odeskowując ich przekrój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jakoś przestałaś nas lubić jakoś. A cóż to toż!
  • Kufa. A o wodzie se gadaliśmy luźno twardej i miętkiej 
  • Ruszył kolejny etap budowy osiedla mieszkalnego "Widok" nad Jeziorem Raduń w Wałczu. Każdy z pięciu budynków, będzie posiadał cztery kondygnacje i 24 mieszkania bez czynszowe w stanie deweloperskim. Do każdego mieszkania przynależy komórka lokatorska. Mieszkania na 1, 2 i 3 piętrze posiadają balkony, natomiast mieszkania ulokowane na parterze będą posiadały ogródki.
   W najbliższej okolicy osiedla Widok w Wałczu, znajduje się ośrodek przygotowań olimpijskich, kluby fitness, basen i nowoczesne obiekty sportowe. Niespełna 200 metrów od osiedla znajduje się również przystań. Okolice osiedla Widok w Wałczu oferują wyjątkowe walory rekreacyjne, zachęcające do aktywnego wypoczynku.
   Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą nowych mieszkań http://www.almarpolska.pl/apartamenty-do-zamieszkania-w-walczu
   Więcej informacji o powstałych nieruchomościach w Wałczu i okolicach http://www.almarpolska.pl
  • A kto i w jaki sposób zdefiniował pojęcie  FRONT DZIAŁKI? Czy to aby na pewno jest bok działki równoległy do drogi??? A może to jest ten krótszy z równoległych boków trapezu...     Eeee... Znalazłem:   Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego   "Stosownie do  § 2 pkt 5 Rozporządzenia, front działki to część działki budowlanej, która przylega do drogi, z której odbywa się główny wjazd lub wejście na działkę"
  • Budynki stojące naprzeciwko były budowane 35 lat temu i naprawdę niewiele zgadza się z tym co było w planach, a co zostało wybudowane, nie wspominając już o kierunku kalenicy. Papiery związane z budową w tamtych latach to była tylko formalność, więc nie możemy się tym sugerować. Jeżeli chodzi o linie jest to linia nieprzekraczalna. Natomiast jeżeli chodzi o projektanta ten powiedział nam, że on wpisałby " kierunek kalenicy o kącie nachylenia około 27°". Kontaktowaliśmy się również z Panem, który pracuje w wydziale Gospodarki Przestrzennej i Architektury (którego poleciła nam pani w gminie), on twierdzi, że zapis 27° będzie nieprawidłowy, bo prawidłowy zapis brzmi "prostopadły" lub "równoległy". Doradził nam, żeby wpisać "równolegle do frontu działki" bo kąt nachylenia nie przekracza 45°, gdy powiedzieliśmy o tym projektantowi, to stwierdził, żebyśmy zrobili jak uważamy, ale on nie określiłby tego jako równolegle, bo kiedyś mogą być z tego powodu problemy. I co teraz zrobić, żeby było dobrze? Każdy mówi nam co innego.
 • Popularne tematy

×