Skocz do zawartości

Dopompowanie powietrza w starym zbiorniku przy hydroforze


Recommended Posts

Witam!

Od jakiegoś czasu mój stary hydrofor coraz częściej pompuje wodę. Po przeczytaniu innych wątków na forum doszedłem do wniosku, że ciśnienie generuje w dużym stopniu woda, czyli należy dopompować powietrze do zbiornika. Jest to stary zbiornik, w którym nie potrafię namierzyć żadnego wentyla (pewnie nie ma też membrany, czyli powietrze razem z wodą).

Z innych wątków wynika, że powinien to być wentyl samochodowy, umieszczony gdzieś na ścianie zbiornika. Na ścianie znajduje się jedynie kranik odpływowy (gdzieś na środku wysokości) oraz stalowa przykrywka przykręcona nakrętką 30 mm.

Czy jedyną metodą na dopompowanie jest spuszczenie całej wody ze zbiornika i wpuszczenie przez korek 1 atmosfery?

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam,
Krzysiek
Link do komentarza
Cytat

Witam!

Od jakiegoś czasu mój stary hydrofor coraz częściej pompuje wodę. Po przeczytaniu innych wątków na forum doszedłem do wniosku, że ciśnienie generuje w dużym stopniu woda, czyli należy dopompować powietrze do zbiornika. Jest to stary zbiornik, w którym nie potrafię namierzyć żadnego wentyla (pewnie nie ma też membrany, czyli powietrze razem z wodą).

Z innych wątków wynika, że powinien to być wentyl samochodowy, umieszczony gdzieś na ścianie zbiornika. Na ścianie znajduje się jedynie kranik odpływowy (gdzieś na środku wysokości) oraz stalowa przykrywka przykręcona nakrętką 30 mm.

Czy jedyną metodą na dopompowanie jest spuszczenie całej wody ze zbiornika i wpuszczenie przez korek 1 atmosfery?

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam,
Krzysiek

Nie musisz całej wody spuszczać, wystarczy do tego kranu co masz. Dopompujesz i będzie OK
Link do komentarza
Cytat

Witam!

Od jakiegoś czasu mój stary hydrofor coraz częściej pompuje wodę. Po przeczytaniu innych wątków na forum doszedłem do wniosku, że ciśnienie generuje w dużym stopniu woda, czyli należy dopompować powietrze do zbiornika. Jest to stary zbiornik, w którym nie potrafię namierzyć żadnego wentyla (pewnie nie ma też membrany, czyli powietrze razem z wodą).

Z innych wątków wynika, że powinien to być wentyl samochodowy, umieszczony gdzieś na ścianie zbiornika. Na ścianie znajduje się jedynie kranik odpływowy (gdzieś na środku wysokości) oraz stalowa przykrywka przykręcona nakrętką 30 mm.

Czy jedyną metodą na dopompowanie jest spuszczenie całej wody ze zbiornika i wpuszczenie przez korek 1 atmosfery?

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam,
Krzysiek


A skąd wiesz,że brakuje powietrza? Może też tak być,że woda ucieka z powrotem do studni bo zawór zwrotny tzw kosz ssawny który jest zamontowany w studni. Nie wszystkie hydrofory maja membrane gumową gdzie dopompowujesz powietrze. Jak jeszcze tu zajrzysz to napisz jaki to model albo daj fotkę tego hydroforu.

Link do komentarza
Spuściłem całę wodę (na odpływie), dorobiłem wężyk do kranu i nabiłem pompką 1 atmosferę - teraz działa jak trzeba.

Zbiornik jest z 1981 r., więc jest jedna komora, w której znajduje się powietrze i woda (nie ma membrany). Niemniej jednak, spuszczanie całej wody (czy choćby do poziomu kranu) jest uciążliwe, dlatego spróbuję jeszcze znaleźć sposób doprowadzenia do zbiornika powietrza przez samą pompę. Fotki w miarę możliwości zamieszczę wkrótce. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
Krzysiek
Link do komentarza
Cytat

Spuściłem całę wodę (na odpływie), dorobiłem wężyk do kranu i nabiłem pompką 1 atmosferę - teraz działa jak trzeba.

Zbiornik jest z 1981 r., więc jest jedna komora, w której znajduje się powietrze i woda (nie ma membrany). Niemniej jednak, spuszczanie całej wody (czy choćby do poziomu kranu) jest uciążliwe, dlatego spróbuję jeszcze znaleźć sposób doprowadzenia do zbiornika powietrza przez samą pompę. Fotki w miarę możliwości zamieszczę wkrótce. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
Krzysiek


Raz doraźnie zrobiłem inaczej. Miałem podobny zbiornik i wyłączałem pompę, potem odkręcałem najwyższą (na piętrze) baterię a potem odkręcałem ten kranik na zbiorniku. Woda sama wyleciała. Raz nawet jak nie miałem czym dopompować to wystarczyło że sama woda zleciała i to powietrze które było w zbiorniku też wystarczyło na jakiś czas. Miałem dziurawy manometr i tamtędy uchodziło powietrze.
Teraz już mam wodę z sieci icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...