Skocz do zawartości

Izolacja fundamentów


Recommended Posts

Chciałbym zadać kilka pytań odnośnie izolacji fundamentów.

Pierwszym elementem stanu zero jest ława fundamentowa.
Czy jej izolacja powinna wyglądać następująco:
- od góry i od boków nakładamy masę izolacyjną np. dysperbit
- po wyschnieciu masy kleimy papę od góry ?.


Następny etap czyli murowana ściana fundamentowa:
- czy masę izolacyjną należy nakładać od zewnątrz, wewnątrz jak i na górze?
- czy rapówka jest konieczna a jeżęli tak to z każdej strony?
Link do komentarza
Sposób izolowania ścian fundamentowych zależy od tego czy budynek jest podpiwniczony czy też nie. W domach z piwnicą należy ułożyć izolację przeciwwodną (papa, folia) zapewniającą ciągłość w podłodze i na ścianach piwnicy. W domach bez piwnicy układa się jedynie izolację poziomą na wszystkich ścianach fundamentowych nieco powyżej poziomu gruntu. Ściany wymagają jedynie pokrycia bitumiczną warstwą ochronną (emulsja asfaltowo-kauczukową) na zewnątrz jak i od środka. Zmniejsza ona nasiąkliwość muru. Rapopwanie czyli wyrównanie ścian przeprowadza się w przypadku niestarannego ich wykonania z licznymi ubytkami zaprawy w spoinach.
Link do komentarza
Cytat

W domach bez piwnicy układa się jedynie izolację poziomą na wszystkich ścianach fundamentowych nieco powyżej poziomu gruntu. Ściany wymagają jedynie pokrycia bitumiczną warstwą ochronną (emulsja asfaltowo-kauczukową) na zewnątrz jak i od środka.



W takim razie ludzie co ocieplają od samego dołu ściany fundamentowe wyrzucają kasę w błoto?
Link do komentarza
Cytat

Raczej Ci co nie ocieplają wyrzucają kasę... może nie w błoto ale w grunt icon_lol.gif

Myślę że pod pojęciem "izolacja" należy się doszukiwać w zamyśle tylko izolacji przeciwwilgociowej / przeciwwodnej.
O izolacje cieplnej nie ma ani słowa.

Czytasz zbyt dosłownie.



byc może, że odpowiedź traktuję zbyt dosłownie

z drugiej strony pytałem tylko o izolację masą bitumiczną to i tylko o niej dostałem odpowiedź icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...