Skocz do zawartości

Izolacja pozioma scian fundamentowych - pilne


Recommended Posts

Witam,

Przepraszam za slowo "pilne" w temacie, ale mam doslownie 1-2 godziny na uzyskanie informacji. Ekipa wlasnie zaczyna klasc izolacje pozioma na scianie fundamentowej (pomiedzy bloczki a porotherm) i mam dylemat. Otoz plan byl taki, ze sciana bedzie posmarowana dysperbitem, a na to polozone 2 warstwy papy podkladowej MAMBA S35 MAX. Moje pytania:
- czy jest sens dawac 2 warstwy tej papy, czy wystarczy 1?
- jesli 2 warstwy to czy kleic je ze soba czy mur to docisnie?
- czy wystarczy ze rolka (1m) bedzie pocieta na 3 czesci (po 33cm), czyli w srodku domu bedzie okolo 5-7cm zakladki do polaczenia z izolacja podlogi?

Z gory dzieki za wszelkie informacje.
Link do komentarza
W projekcie jest 2 x papa termozgrzewalna, tylko problem w tym, ze tych pap jest 100 roznych rodzajow, dlatego licze na podpowiedz od kogos kto sie na tym zna.

Jesli nie uda sie uzyskac podpowiedzi to chyba zostane przy 2 warstwach tej papy. Jedyne co mnie zastanawia, to czy powinienem je czyms laczyc/kleic i czy fakt ze ta papa ma na wierzchu drobna podsypke nie spowoduje, ze powstana male szpary miedzy warstwami? Mur bedzie na tym robiony z porothermu 25.
Link do komentarza
Dzieki za artykul - czytalem go juz wczesniej i faktycznie duzo podpowiada. Ale mam nadal kilka pytan:

- papa ktora kupilem to MAMBA s35, ktora ma drobna podsypke na wierzchu. Czy taka pape tez mozna klasc w 2 warstwach?
- czy pomiedzy warstwy papy musze dac jakis kleik? Papa bedzie kladziona "na zimno"
- czy pod pape wystarczy ze dam dysperbit czy konieczne jest cos innego?



I jeszcze jedno:

- czy od strony zewnetrznej pape kladzie sie na rowno z bloczkiem czy tez robi sie zakladke? I czy 5-7 cm. zakladki od srodka domu wystarczy do polaczenia z izolacja na podlodze? Edytowano przez opi (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
na zewnątrz na równo, zakład od środka, a czy 5-7 cm wystarczy to pytanie do wykonawcy
niektórym to nie wystarcza, niektórym aż nadto, ale i tak zanim przyjdzie do połączenia tej izolacji z izolacją poziomą podposadzkową to i tak niewiele jej zostanie w stanie pierwotnym

papy teremozgrzewalnej nie kleisz, kładziesz jedna na drugą, izolacja pozioma izoluje od migracji wody w pionie
więc fakt, że pomiędzy papami będzie szczelina (choć papa się zwulkanizuje i szczeliny raczej nie będzie) nie ma tu znaczenia
najważniejsze, żeby ta izolacja była na właściwym poziomie w stosunku do poziomu terenu na zewnątrz i posadzki wewnątrz
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...