Skocz do zawartości

styropian


Recommended Posts

rozstrzal na styro jest na poziomie 150-200%. Najgorsze mozesz kupic po 100 zl/m3,a te przyzwoite 300 zl/m3. Sam musisz sobie odpowiedziec co chcesz. Ja inwestowalbym w najlepszy mozliwy.
Przy 10 cm ocieplenia (czemu tak malo?) bym sie nawet zastanowil nad piankami, ktore maja duzo lepsze parametry,ale sa znowu drozsze.
Mozesz na styro wydac 5 tys lub 10. Zalezy na co sobie mozesz pozwolic.
Za robocizne i pozostale materialy do tego zaplacisz tyle samo bez wzgledu na grubosc czy jakosc izolacji.
Link do komentarza
No nie wiem.
Dla ściany 24cm BK 600 + 10cm styropian λ - 0,038W/mK współczynnik przenikania ciepła obliczeniowo wynosi U=0,28W/mK.
Uwzględniając ewentualne błędy wykonawcze łapie się na idealnie na obowiązującą obecnie normę (U=0,3W/mK)

Dla tej samej ściany konstrukcyjnej + 10cm styropian λ - 0,031W/mK , współczynnik przenikania ciepła obliczeniowo wynosi U=0,24W/mK.
Uważam jest o co walczyć, czy to "λ" materiału izolacyjnego czy też jego grubością.
Przejście z zaprawy tradycyjnej cementowo-wapiennej na ciepłochronną również poprawi wynik "U" o kolejne ~0,02, więc ma nad czym myśleć.
Link do komentarza
im mniejsze lambda tym większy opór przenikania ciepła, czyli mniej ciepła ucieka ci z chaty. W związku z tym lambda 0,4 jest gorsza niż lambda 0,35 a porównując do lambdy 0,3 to już kosmos

pojęcia



Krótko mówiąc aby uzyskać określone U dla ściany dajesz albo grubszą warstwę izolacji z większą lambdą, albo mniejszą grubość izolacji z mniejszą lambdą.

A U ściany przy określonej grubości będzie mniejsze (znaczy lepiej, cieplej) dla ściany "ocieplonej" materiałem o mniejszej lambdzie Edytowano przez vip42 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...