Skocz do zawartości

Nie zatopiono kotew do mocowania murłaty w wieńcu


Recommended Posts

Witam,

Moi murarze źle przeczytali projekt i na 3 ścianach nie zatopili kotew do mocowania murłaty w wieńcu. Strop został wylany 12 dni temu. Jak teraz mają to poprawić ? Czy użycie kotew chemicznych jest dobrym pomysłem, wytrzymają siły działające na murłaty ? Chcę zastosować kotwy F16 co 1,5 metra. Ściany mają ok 4m długości.
Prośba o szybką odpowiedź, bo chciałbym za 2,3 dni wylewać wieńce końcowe.

Dziękuje.
Link do komentarza
Tylko co dają same szpilki jeżeli nie są połączone z wieńcem stropowym. Widziałem dom a raczej dach przy dużych wiatrach ,nawet to nie była wielka wichura - oderwało cały dach od ścianki kolankowej i dzięki Bogu go nie porwało tylko siadł z powrotem na swoje miejsce.Tym bardziej ,że będziesz wylewał wieniec kolankowy a on powinien być powiązany zbrojeniem z wieńcem stropowym.
Link do komentarza
No zakładamy,że wieńce są połączone zbrojeniem ze stropem poprzez jakies tam slupki. Nie wlożyli tylko szpilek do zakotwienia murlat. Nie widzialem jeszcze rozwiazania,zeby szpilki do murlat byly ciagniete od stropu,chyba,ze scianki kolankowe sa bardzo niskie. U mnie byloby to np 1,7 mb szpilki na jedno mocowanie.
Link do komentarza
Cytat

No zakładamy,że wieńce są połączone zbrojeniem ze stropem poprzez jakies tam slupki. Nie wlożyli tylko szpilek do zakotwienia murlat. Nie widzialem jeszcze rozwiazania,zeby szpilki do murlat byly ciagniete od stropu,chyba,ze scianki kolankowe sa bardzo niskie. U mnie byloby to np 1,7 mb szpilki na jedno mocowanie.


Chodzi mi o te słupki i oczywiście,że nie muszą być szpilki od wieńca stropowego tylko zatopione w betonie w tych słupkach tworząc całość. Jeżeli jest dodatkowo wieniec kolankowy to też powinien być połączony zbrojeniem z wieńcem stropowym poprzez owe słupki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...