Skocz do zawartości

Zagospodarowanie terenu przed działką.


Recommended Posts

Mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych. Moja ulica już jest ostatnia od lasu, ma kształt podkowy. Od płotu do ulicy asfaltowej i krawężnika mam ok. 2,5 metra szerokości na całej długości płotu. Niestety miasto nie przewidziało położenia tam polbruku i mieszkańcy sobie sami coś z tym terenem robią. Ja postanowiłem na końcach działki postawić w rzędzie kilka gazonów, w których posadzę małe krzaczki. Na pozostałym terenie mam zamiar posadzić kwiatki, irgę itp. Wczoraj jak zacząłem montować gazony, przyszedł sąsiad, który stwierdził, że to nie mój teren i niemam na to pozwolenia, a on się nie zgadza.. Moje pytanie czy mogę coś na tym kawałku ziemi zrobić, żeby to ładnie wyglądało czy lepiej jak tam będą rosły chwasty ?
Link do komentarza
Oczywiście na cudzym terenie - niezależnie czy jest on własnością prywatną czy gminy - nie można robić żadnych "upiększeń" bez zgody właściciela. Ponadto niektóre prace - np. montaż gazonów - wymagają zgłoszenia zamiaru takich robót zgodnie wymaganiami prawa budowlanego (obiekty małej architektury).
Link do komentarza
Przejrzałem plan zagospodarowania terenu przy mojej ulicy i teren między ulicą a płotem jest określany do dyspozycji właściciela działki. Czyli w takiej sytuacji pozwolenia nie muszę mieć ? Poza tym nie stawiam jakiś nie wiadomo jakich budowli tylko 4 gazony od strony sąsiada, bo od niego najwięcej osób parkowało pod moją furtką. A próba delikatnego zwrócenia uwagi nic nie skutkowała bo gorzej niż bym rozmawiał ze ściana icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ponadto niektóre prace - np. montaż gazonów - wymagają zgłoszenia zamiaru takich robót zgodnie wymaganiami prawa budowlanego (obiekty małej architektury).



icon_eek.gif tylko w przypadku budowy takowych w miejscach publicznych, a w omawianym przypadku nie jest to teren publiczny, nawet mocno naciągając.
Czyli taki obiekt małej architektury, nie podlega zgłoszeniu.
Link do komentarza
Cytat

Przejrzałem plan zagospodarowania terenu przy mojej ulicy i teren między ulicą a płotem jest określany do dyspozycji właściciela działki. Czyli w takiej sytuacji pozwolenia nie muszę mieć ? Poza tym nie stawiam jakiś nie wiadomo jakich budowli tylko 4 gazony od strony sąsiada, bo od niego najwięcej osób parkowało pod moją furtką. A próba delikatnego zwrócenia uwagi nic nie skutkowała bo gorzej niż bym rozmawiał ze ściana icon_smile.gif



uczciwie przynajmniej...
Bo już prawie uwierzyłem że masz zacięcie, wolne środki i dużo czasu wolnego -icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Dogadaj się z sąsiadem i podzielcie to miejsce na auta swich gości. Inaczej, po postawieniu tych gazonów ani Ty, ani Twój sąsiad nie będzie przyjmował gości icon_smile.gif



Dogadać się. Chętnie bym to zrobił ale nie z nim. On posadził przy płocie na całej jego długości na swojej działce tuje, które już zaczynają przerastać na moją stronę. Musiałem w tym roku ten płot pomalować. Powiedziałem mu żeby trochę drzewka przyciął bo muszę mieć dostęp do płotu. On mi na to z tekstem, że z jego strony płot wygląda dobrze i niewymaga malowania. Nie miałem ochoty i czasu przepychać się z pijaczyną i przeciąłem przęsła, przewierciłem i ponownie zamontowałem na śrubach. Inna sprawa, że przy garażu mam trzy arkusze blachy na płocie (żebym nie musiał go codziennie oglądać icon_smile.gif). On zamontował sobie pergolę, na której posadził bluszcz. Oczywiście w ogóle nie pilnuje go, a on już przerasta na moją stronę. Nawet nie wiedziałem że pergolę zamontował, na jakiś hakach, które utrzymują się na moim płocie. Oczywiście o zgodę się nie pytał. Haki dawno zardzewiały i powodują korozję na moim płocie. I co ja mam się z taką mendą dogadywać ?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...