Skocz do zawartości

Wykusz czy balkon


przemty

Recommended Posts

Stoję przed wyborem jak ma wyglądać ściana boczna domu. Ogólnie w projekcie jest balkon ale żona coraz częściej chciała by mieć na tej ścianie wykusz. Wiem, że wykusz to utrata ciepła itd. ale jak to się prezentuje w porównaniu z balkonem?
Znalazłem też kilka opinii, żę jeżeli ma się balkon nad wykuszem to są kłopoty z zaciekami jak i ociepleniem, prawda to?
Tak więc stoję przed wyborem:
Balkon%20bez%20wykuszu.jpg

albo

Balkon%20wykusz.jpg

albo

Zadaszony%20wykusz.jpg

Któro z rozwiązań będzie najmniejszym złem (wiem, że najlepiej będzie bez balkonu i wykuszu ale jedno z nich musi być na tej ścianie)?

Link do komentarza
Cytat

Stoję przed wyborem jak ma wyglądać ściana boczna domu. Ogólnie w projekcie jest balkon ale żona coraz częściej chciała by mieć na tej ścianie wykusz. Wiem, że wykusz to utrata ciepła itd. ale jak to się prezentuje w porównaniu z balkonem?
Znalazłem też kilka opinii, żę jeżeli ma się balkon nad wykuszem to są kłopoty z zaciekami jak i ociepleniem, prawda to?
Tak więc stoję przed wyborem:
Która z rozwiązań będzie najmniejszym złem (wiem, że najlepiej będzie bez balkonu i wykuszu ale jedno z nich musi być na tej ścianie)?



Pierwsze rozwiązanie najgorsze .


Zrób 2 lub 3 .W wykuszu zrobisz jadalnię

Kłopoty mają z powodu złego wykonania ,a to inny temat .

a to 4 wersja z prawidłowo zamontowaną barierką i wiatrołapem :
Brak obrazka Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ja tam zrezygnowałem z wykusza bo pomijając fakt estetyczniejszego wyglądu domu to mało praktyczne to jest. Owszem ładnie wygląda na projekcie/obrazku ale co tam postawić jak nie stół? Do tego dochodzi potężna powierzchnia okien którą trzeba umyć przy okazji świąt, problem z firankami, zasłonkami i ewentualne kłopoty przy zakładaniu rolet zewnętrznych – ale to moje podejście z którym możesz się nie zgodzić.
Link do komentarza
Cytat

jeśli miałbym coś doradzać - to ani jedno ani drugie icon_biggrin.gif


Jestem tego samego zdania i ja wybrałbym opcję trzecią icon_biggrin.gif czyli porządny taras na parterze koniecznie zadaszony ,najlepiej od południa. Ja u siebie tak właśnie zrobiłem i wcale nie żałuje.
Link do komentarza
Cytat

Pierwsze rozwiązanie najgorsze .

Kłopoty mają z powodu złego wykonania ,a to inny temat .



a jakieś dokładniejsze informacje w tych dwóch sprawach można prosić

Cytat

a to 4 wersja z prawidłowo zamontowaną barierką i wiatrołapem :



a czemu barierka zamontowana w ten sposób jak pokazałem jest złym rozwiązaniem?
odnośnie wiatrołapu to czemu twierdzisz, że powinien on być w postaci a la wykuszu, wtedy traci się zadaszenie
drzwi wejsciowo wyjściowych?



Cytat

jeśli miałbym coś doradzać - to ani jedno ani drugie icon_biggrin.gif



jak wytłumaczysz to mojej ślubnej icon_biggrin.gif to tak zrobie
juz z kilku rzeczy zrezygnowała i powiedziała, że balkon lub wykusz musi być bo inaczej dom bedzie wygladał jak klocek stawiany w czasach komunizmu icon_cool.gif

Cytat

Też tak już optowałem.
Podwójne drzwi balkonowe i balkon francuski... dobre doświetlenie pomieszczenia, zminimalizowany mostek cieplny.



o tym piszesz?
Brak obrazka
żródło: http://www.balustrady-24.pl/index.php?poka...kony-francuskie

Cytat

ale co tam postawić jak nie stół?




i takie ma być też zastosowanie wykuszu icon_razz.gif

Cytat

czyli porządny taras na parterze koniecznie zadaszony ,najlepiej od południa. Ja u siebie tak właśnie zrobiłem i wcale nie żałuje.



taras oczywiscie bedzie od południowego wschodu a elementy o które pytam mają być tylko jako uzupełnienie bryły
Link do komentarza
Cytat

a jakieś dokładniejsze informacje w tych dwóch sprawach można prosić
a czemu barierka zamontowana w ten sposób jak pokazałem jest złym rozwiązaniem?
odnośnie wiatrołapu to czemu twierdzisz, że powinien on być w postaci a la wykuszu, wtedy traci się zadaszenie
drzwi wejsciowo wyjściowych?
jak klocek stawiany w czasach komunizmu
taras oczywiście będzie od południowego wschodu a elementy o które pytam mają być tylko jako uzupełnienie bryły



Pierwsze najgorsze ,ale lepsze już od francuskiej barierki, z powodów estetycznych.

Pod wykusz daje się papę termozgrzewalną oraz izol.termiczną a barierki montuje się od boków poniżej rynienki i nie ma prawa nic zaciekać .Barierka montowana bezpośrednio z góry przebija wszystkie izolacje ,oraz woda dostaje się pod glazurę, odrywając ją ,nawet starannie wykonana, wytrzyma kila lat ,a potem przecieka .

Masz rację budynek musi mieć wygląd i od wewnątrz wykusz doświetli bardziej wnętrze.
Wiatrołap może być taki i pod kątem prostym najważniejsze żeby był w domu . 4 wersja ma zadaszenie tylko o połowę krótsze ,można też nieznacznie wydłużyć ten balkon .

Dobrze obłożony wykusz izolacją cieplną nie będzie mostkiem termicznym . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

jak wytłumaczysz to mojej ślubnej icon_biggrin.gif to tak zrobie
juz z kilku rzeczy zrezygnowała i powiedziała, że balkon lub wykusz musi być bo inaczej dom bedzie wygladał jak klocek stawiany w czasach komunizmu icon_cool.gif



teraz wraca moda na takie klocki....
ja osobiście już wolałbym klocka stawiać, niż np coś ala "dworek" - dla mnie takie dworki, to przykłady jak nie powinno się budować - czyli drogo i często niefunkcjonalnie...
dla mnie balkon w domu to tylko i wyłącznie mostek cieplny, plusów żadnych z jego posiadania nie widzę...wykusz podobnie - a podobają mi się bryły proste...spróbuj może użyć argumentu ekonomicznego - takie każde udziwnienie podraża koszt budowy...a docelowo (jako mostek cieplny) także eksploatacji...
Link do komentarza
Cytat

teraz wraca moda na takie klocki....



po przegladaniu róznych zdjęć z budów powiedziałbym, że wraca moda nie na klocki a na bunkry icon_biggrin.gif

Cytat

ja osobiście już wolałbym klocka stawiać, niż np coś ala "dworek" - dla mnie takie dworki, to przykłady jak nie powinno się budować - czyli drogo i często niefunkcjonalnie...



domów w stylu dworków nie lubie - ale każdy wybiera coś na swój gust...
dla mnie przykładem jak nie powinno się budować jest pewna budowa niedaleko miejsca gdzie mam działkę - tam dosłownie można nakręcić film instruktażowy o błędach budowlanych - tam ściany nie zdazyły jeszczedobrze związać a już je rozbierano i przestawiano icon_eek.gif
że o innych sprawach nie wspomnę



Cytat

dla mnie balkon w domu to tylko i wyłącznie mostek cieplny, plusów żadnych z jego posiadania nie widzę...wykusz podobnie - a podobają mi się bryły proste...spróbuj może użyć argumentu ekonomicznego - takie każde udziwnienie podraża koszt budowy...a docelowo (jako mostek cieplny) także eksploatacji...




myslisz, że nie tłumaczyłem
ale tak jak piszę przy wyborze projektu żona już z tylu rzeczy zrezygnowała, że teraz już nie ma szansy na nastepne ustepstwo icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

jak wytłumaczysz to mojej ślubnej icon_biggrin.gif to tak zrobie
juz z kilku rzeczy zrezygnowała i powiedziała, że balkon lub wykusz musi być bo inaczej dom bedzie wygladał jak klocek stawiany w czasach komunizmu icon_cool.gif


taras oczywiscie bedzie od południowego wschodu a elementy o które pytam mają być tylko jako uzupełnienie bryły


Musisz zadać sobie pytanie i na nie odpowiedzieć czy robisz to aby domek ładnie wyglądał i ile będziesz z tego korzystał.
Ja zrobiłem porządny taras 3,5mX6,5m zadaszony z wyjściem z salonu ,uważam że będzie on na maxa wykorzystywany przy różnorakich okazjach i imprezach a balkon czy wykusz fakt ładnie wygląda ale koszty poniesione na te "upiększenia" nie maja się nic do porządnego tarasu.
I nie ma co na siłę upiększać bryłę domu bo możesz zrobić paskudztwo, prostota też ma swoje zalety.
Link do komentarza
Cytat

Pod wykusz daje się papę termozgrzewalną oraz izol.termiczną



pod wykusz czyli pod strop czy raczej na balkonie a wiec na gorze stropu wykusza?

Cytat

Wiatrołap może być taki i pod kątem prostym najważniejsze żeby był w domu . 4 wersja ma zadaszenie tylko o połowę krótsze ,można też nieznacznie wydłużyć ten balkon .



no ale co mi daje, że wysunę wiatrołap na zewnątrz, nie może on być wewnatrz domu tak jak jest w projekcie?
Link do komentarza
Cytat

ja osobiście już wolałbym klocka stawiać, .


No tak bez ogródek piszesz o tym klocku,że muszę dorzucić 5 groszy icon_biggrin.gif u mnie w pracy mówią chłopaki,jak idą do kibelka ,że idą klocka postawić :hahaha2:
Link do komentarza
Cytat

Musisz zadać sobie pytanie i na nie odpowiedzieć czy robisz to aby domek ładnie wyglądał i ile będziesz z tego korzystał.
Ja zrobiłem porządny taras 3,5mX6,5m zadaszony z wyjściem z salonu ,uważam że będzie on na maxa wykorzystywany przy różnorakich okazjach i imprezach a balkon czy wykusz fakt ładnie wygląda ale koszty poniesione na te "upiększenia" nie maja się nic do porządnego tarasu.
I nie ma co na siłę upiększać bryłę domu bo możesz zrobić paskudztwo, prostota też ma swoje zalety.



doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że te balkony czy to swobodnie wiszące czy na wiatrołapie nie są po to aby na nich siedzieć , nie wspominajac już o jakimkolwiek imprezowaniu. Jak dla mnie są one dopełnieniem kocepcji bryły architekta.
Choć też wiem, że to dopełnienie też pociągnie po kieszenie zarówno na etapie budowy jak i uzytkowania

No ale bedzie trzeba poważnie jeszcze raz porozmawiać
Link do komentarza
Cytat

pod wykusz czyli pod strop czy raczej na balkonie a wiec na gorze stropu wykusza?

no ale co mi daje, że wysunę wiatrołap na zewnątrz, nie może on być wewnatrz domu tak jak jest w projekcie?



Papę termozgrzewalną przykleja się na wierzchu stropu potem izolacja cieplna i wylewka , wywija się ją na ścianę wtedy wchodzi pod izolację cieplną budynku woda spływając po elewacji nawet forsując wstępną izolację nie ma możliwości wniknąć do budynku .

Wystarczy że wysuniesz wiatrołap o grubość ściany na zewnątrz pod balkonem a budynek nabierze lepszego wyglądu .Robi się też odwrotnie cofa się środek o grubość ściany . Główne wejście do budynku musi jakoś wyglądać .


Tu masz zdjęcie zwróć uwagę jak projektant skrócił długie , monotonne ,płaskie ściany:
Brak obrazka Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jak dla mnie są one dopełnieniem kocepcji bryły architekta.
Choć też wiem, że to dopełnienie też pociągnie po kieszenie zarówno na etapie budowy jak i uzytkowania

No ale bedzie trzeba poważnie jeszcze raz porozmawiać


Widzisz ,chodzi w tym wszystkim aby nie przekombinować bo z fajnego domku możesz zrobić postrach okolicy icon_mrgreen.gif i nie chodzi o finanse bo buduje się przeważnie raz w życiu więc lepiej dobrze wszytko przemyśleć ,przeliczyć ,przekalkulować i coś tam jeszcze aby potem nie żałować że mogło być tak a nie inaczej.
Link do komentarza
Cytat

Widzisz ,chodzi w tym wszystkim aby nie przekombinować bo z fajnego domku możesz zrobić postrach okolicy icon_mrgreen.gif i nie chodzi o finanse bo buduje się przeważnie raz w życiu więc lepiej dobrze wszytko przemyśleć ,przeliczyć ,przekalkulować i coś tam jeszcze aby potem nie żałować że mogło być tak a nie inaczej.



no i z tego powodu nękam was tyloma pytaniami
no i obiecuję, że szybko nie przestanę icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Temat zszedł na psy a w zasadzie na ich odchody . icon_smile.gif


Trzeba nieraz odskoczyć od tematu aby poruszyć do działania pozostałe szare komórki icon_biggrin.gif

Cytat

no i z tego powodu nękam was tyloma pytaniami
no i obiecuję, że szybko nie przestanę icon_lol.gif


Wal śmiało ,jak Nam się znudzą Twoje pytania to przestaniemy na nie odpowiadać :hahaha2:
Link do komentarza
Cytat

a jakby całość wysunął ?


No widzisz i sam stworzyłeś ryzalit i zmieniłeś bryłę budynku ,dodaj jeszcze portale w oknach i masz dom a nie klocek.

Cytat

Jak już to balkon na ścinie szczytowej bym wywalił a nad wejściem dołożył dwie kolumny ala coś w rodzaju dworkowym.



Tylko nie 2 kolumny takie elementy są przeznaczone do większych brył oraz dodaje się jeszcze inne elementy, jak widzę małe domki z kolumnami to wolę już patrzeć na te klocki .
Link do komentarza
co do balkonu/balkonów - moje zdanie znasz icon_wink.gif
u mnie służy tylko do jednego celu - latem wystawiam tam suszarkę i suszę pranie , bo pralkę mam w górnej łazience ... a, i czasem tam na fajkę wychodzę jak nie chce mi się ruszyć doopy na ganek icon_biggrin.gif

Cytat

Tylko nie 2 kolumny takie elementy są przeznaczone do większych brył oraz dodaje się jeszcze inne elementy, jak widzę małe domki z kolumnami to wolę już patrzeć na te klocki .



wizualnie tragedii nie ma jeśli zrobi się murki, Przemek buduje ten projekt który ja wybudowałam , tak to u mnie wygląda:

Brak obrazka

murki są przydatne: jest większa osłona przed deszczem/wiatrem , można sobie tam usiąść jak to robi na przykład moja córa ze stadem znajomych ... pogaduchy na ganku - zamiast siedzieć na schodach okupują murki icon_lol.gif , dlategóż słupy i murki są wykończone tynkiem żywicznym z kamyczkami - atom nie ruszy , mogą se kopać icon_lol.gif


Cytat

skoro styl dworkowy to moze taka opcja ( bok domu pomijamy)



tak jest według mnie najlepiej - jeśli żona chce z boku domu wykusz , to niech ma - bardzo się przyda na jadalnię ... natomiast nie podoba mi się i oczyma wyobraźni tego nie widzę, jakby na froncie u góry miał być balkon i nie daj boszsz drugi wykusz ...
ponadto ja na przykład mam w tym miejscu na poddaszu łazienkę , która i tak wymiarami nie powala na kolana - jak zrobisz tam w tym miejscu balkon to łazienka może zrobić ci się zdeczka nieustawna ... Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

c

murki są przydatne: jest większa osłona przed deszczem/wiatrem , można sobie tam usiąść jak to robi na przykład moja córa ze stadem znajomych ... pogaduchy na ganku - zamiast siedzieć na schodach okupują murki Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_lol.gif"> , dlategóż słupy i murki są wykończone tynkiem żywicznym z kamyczkami - atom nie ruszy , mogą se kopać
tak jest według mnie najlepiej - jeśli żona chce z boku domu wykusz , to niech ma - bardzo się przyda na jadalnię ... natomiast nie podoba mi się i oczyma wyobraźni tego nie widzę, jakby na froncie u góry miał być balkon i nie daj boszsz drugi wykusz ...
ponadto ja na przykład mam w tym miejscu na poddaszu łazienkę , która i tak wymiarami nie powala na kolana - jak zrobisz tam w tym miejscu balkon to łazienka może zrobić ci się zdeczka nieustawna ...



Nie no domek Daggi jest najładniejszy i poza krytyką . icon_smile.gif


Ale można i tak budować :bydgoszcz-kolumny-betonowe-grille-ogrodowe-figury-tralki-fontanny-donice-6jE4Mjc4Nz_o.jpg Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie no domek Daggi jest najładniejszy i poza krytyką . icon_smile.gif



nie , to prosta stodoła na moją kieszeń ... ideał marzeń to nie jest , ale też nie straszy mam nadzieję... icon_lol.gif

Cytat

Ale można i tak budować :bydgoszcz-kolumny-betonowe-grille-ogrodowe-figury-tralki-fontanny-donice-6jE4Mjc4Nz_o.jpg



można , ale to dopiero by wyglądało w tej stodole ... :hahaha2:
animus - Zośka jest projektem prostego domku - takiej właśnie typowej stodółki - jak przekombinujesz , to efekt będzie komiczny ....
takie filary pasują do pałacyku tudzież dworku z prawdziwego zdarzenia , sąsiad ma podobne i balkony półokrągłe i zajebiście to wygląda, ale to jest chałupa która ma pięćsetpięćdziesięciospadowy dach , ładną pozałamywaną bryłę i metraż rzędu 400m ... kosztowała tez odpowiednio ....
a przy prostych projektach - można bardzo łatwo przekombinować .... a po co?
Link do komentarza
Cytat

nie , to prosta stodoła na moją kieszeń ... ideał marzeń to nie jest , ale też nie straszy mam nadzieję...
można , ale to dopiero by wyglądało w tej stodole ...
animus - Zośka jest projektem prostego domku - takiej właśnie typowej stodółki - jak przekombinujesz , to efekt będzie komiczny ....
takie filary pasują do pałacyku tudzież dworku z prawdziwego zdarzenia , sąsiad ma podobne i balkony półokrągłe i zajebiście to wygląda, ale to jest chałupa która ma pięćsetpięćdziesięciospadowy dach , ładną pozałamywaną bryłę i metraż rzędu 400m ... kosztowała tez odpowiednio ....
a przy prostych projektach - można bardzo łatwo przekombinować .... a po co?



Zamień się z sąsiadem i przeprowadź się na te 400 m2 ,zacznij okna myć sprzątać ,ogrzewać ,to pędem wrócisz do swojego domu . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Pisać to piszę o tym. Tylko ten jest tak ordynarny że głowa mała

Cytat

Dobrze obłożony wykusz izolacją cieplną nie będzie mostkiem termicznym .


I tu się mylisz.
Każdy narożnik jest jakimś mostkiem cieplnym. Im dom ma więcej załamań elewacji tym trudniej zejść z zapotrzebowaniem na ciepło.
Idąc dalej... mały wykusz to krótkie odcinki muru, wąskie okna.
Dla takiego zestawienia będzie to najzimniejszy fragment elewacji.

Cytat

Tu masz zdjęcie zwróć uwagę jak projektant skrócił długie , monotonne ,płaskie ściany:
Brak obrazka


Tego domu energooszczędnym na pewno nazwać nie można... taka bryła wyklucza ten fakt bez względu na to która z tych elewacji jest elewacją południową.

Cytat

nie pisałam, że bym się zamieniła icon_wink.gif - ale domek ma naprawdę extra - na błysk i wysoki połysk ... z basenem i sauną .... ale sprzątać faktycznie bym tam nie chciała... icon_biggrin.gif


Myślę że jego żona też nie chce... w kosztach utrzymania domu pewnie mają pozycję - pomoc domowa icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Przemek buduje ten projekt który ja wybudowałam



jeszcze nie buduje, bo nadal rozważam ostateczny wybór projektu i albo bedzie to twoja Zośka lub bliżniacza Zoja - czyli wersja rozniaca sie tym, że zamiast tego ganku posiada nad drzwiami balkon z lukarną a wewnatrz to samo.
Niestety życie jak i nasze kochane Państwo odunęlo troszkę moje plany budowlane do przodu


Cytat

tak jest według mnie najlepiej - jeśli żona chce z boku domu wykusz , to niech ma - bardzo się przyda na jadalnię ...



tak teraz po tych wszystkich wypowiedziach zastanawiam się czy warto go robić chociażby z tego powodu czy wogóle zmiesci się tam stół...

a czy jest ktoś w stanie określić mi orientacyjne wymiary wewnetrzne takiego wykuszu dla sciany o długości 8,8 m?



Cytat

natomiast nie podoba mi się i oczyma wyobraźni tego nie widzę, jakby na froncie u góry miał być balkon i nie daj boszsz drugi wykusz ...



to raczej odpada, jak już to będzie tak
12856.jpg
źródło:http://www.mybudujemy.pl/?module=galleries&user_id=3201917541007207476


Cytat

ponadto ja na przykład mam w tym miejscu na poddaszu łazienkę , która i tak wymiarami nie powala na kolana - jak zrobisz tam w tym miejscu balkon to łazienka może zrobić ci się zdeczka nieustawna ...



w przypadku lukarny i balkonu wygląda ona wtedy tak
3289623708093084546.jpg
Link do komentarza
Cytat

nie pisałam, że bym się zamieniła - ale domek ma naprawdę extra - na błysk i wysoki połysk ... z basenem i sauną .... ale sprzątać faktycznie bym tam nie chciała...


W dużym domu dużo zajęć więc trzeba mieć ,ogrodnika ,sprzątaczkę,kucharkę ,itd...


Nie można przesadzać bo staniesz się więźniem. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

I tu się mylisz.
Każdy narożnik jest jakimś mostkiem cieplnym. Im dom ma więcej załamań elewacji tym trudniej zejść z zapotrzebowaniem na ciepło.
Idąc dalej... mały wykusz to krótkie odcinki muru, wąskie okna.
Dla takiego zestawienia będzie to najzimniejszy fragment elewacji.


Tego domu energooszczędnym na pewno nazwać nie można... taka bryła wyklucza ten fakt bez względu na to która z tych elewacji jest elewacją południową.


Mostek cieplny to wadliwe wykonanie jakiegoś detalu budynku, co prowadzi do powiększonych strat ciepła.

A budynek musi jakoś wyglądać a nie tam jedno wiadro węgla rocznie to trzeba zlikwidować wszystkie detale , jakieś budowanie kopuł i mieszkać w czymś takim męczyć się, kupować meble na zamówienie .Miałem zbudować swój budynek w "plaster miodu" ale w porę się opamiętałem. mam gdzieś jeszcze projekt .icon_smile.gif

Cytat

tak teraz po tych wszystkich wypowiedziach zastanawiam się czy warto go robić chociażby z tego powodu czy wogóle zmiesci się tam stół...

a czy jest ktoś w stanie określić mi orientacyjne wymiary wewnetrzne takiego wykuszu dla sciany o długości 8,8 m?





to raczej odpada, jak już to będzie tak

źródło:http://www.mybudujemy.pl/?module=galleries&user_id=3201917541007207476




w przypadku lukarny i balkonu wygląda ona wtedy tak



Wykusz powiększa mieszkanie i nasłonecznia nie rezygnuj bo wylądujesz w klocku , kopule ,ziemiance.


Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Mostek cieplny to wadliwe wykonanie jakiegoś detalu budynku, co prowadzi do powiększonych strat ciepła.

A budynek musi jakoś wyglądać a nie tam jedno wiadro węgla rocznie to trzeba zlikwidować wszystkie detale , jakieś budowanie kopuł i mieszkać w czymś takim męczyć się, kupować meble na zamówienie .Miałem zbudować swój budynek w "plaster miodu" ale w porę się opamiętałem. mam gdzieś jeszcze projekt .icon_smile.gif


Płyta balkonowa zawsze będzie mostkiem cieplnym i nie ma znaczenia czy została wykonana wadliwie czy nie.
Zresztą złe wykonanie płyty balkonowej rodzi zupełnie inne problemy niż sam mostek cieplny.
W jej przypadku wszelkie działania jakie podejmiemy będą miały na celu jedynie minimalizację strat ciepła, choć zastosowanie specjalnego łącznika balkonowego + obustronna izolacja daje całkiem niezłe efekty.

Nie przypuszczam żeby ludzie którzy zdecydowali się na budowę domu różnego od szeroko pojętego standardu się w nich później męczyli.
Dom jest przeważnie realizacją marzeń i prędzej uleganie potocznemu stwierdzeniu - "panie, a kto tak buduje", będzie rodziło późniejsze frustracje.
A że trzeba meble na wymiar?... to żaden argument. Można np kupić gotową lampę w kształcie konia naturalnej wielkości za 13000zł czy łóżko gotowe Vividus w cenie małego domku, tylko czy to się musi wszystkim podobać.
Czy kogoś na to stać czy nie stać, to już zupełnie inna sprawa. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie przypuszczam żeby ludzie którzy zdecydowali się na budowę domu różnego od szeroko pojętego standardu się w nich później męczyli.
Dom jest przeważnie realizacją marzeń i prędzej uleganie potocznemu stwierdzeniu - "panie, a kto tak buduje", będzie rodziło późniejsze frustracje.
A że trzeba meble na wymiar?... to żaden argument. Można np kupić gotową lampę w kształcie konia naturalnej wielkości za 13000zł czy łóżko gotowe Vividus w cenie małego domku, tylko czy to się musi wszystkim podobać.
Czy kogoś na to stać czy nie stać, to już zupełnie inna sprawa.



TAk dom jest realizacją marzeń ,a gdy przebrniemy przez etap realizacji ,w trakcie wprowadzenia się do niego zderzamy się rzeczywistością.Znam mnóstwo osób takich, którzy chcieli by coś przerobić w swoim wymarzonym mieszkaniu . icon_smile.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...