Skocz do zawartości

impregnacja fobosem m4


Recommended Posts

witam


Zaimpregnowałem część więźby i deskowania (wszystko przykryte papą i dachówką) roztworem solnym Fobos M4. Na dniach chcę ocieplić dach. Niestety zauważyłem , że podczas deszczu gdy powietrze jest wilgotne elementy pomalowane fobosem są wilgotne w dotyku (w porównaniu z więźbą niezaimpregnowaną). Gdy powietrze robi się suche drewno też wysycha. Dzwoniłem do prodcenta impregnatu i ten mówił że to możliwe, ż sól wykrystalizowana na powierzchni drewna chłonie wodę z powietrza i dlatego drewno może być wilgotne.

Czy mogę układać wełnę, paroizolację i płyty GK (oczywiście z zastosowaniem szczeliny pomiędzy deskowaniem a wełną) jak wszystko przeschnie?
resztę więźby pomalowałem tytanem NW i jak na razie nie widać takiego efektu.

Czy ta szczelina wentylacyjna pozwoli na odparowywanie tej wilgoci, czy drewno nie zgnije jak będzie okresowo wilgotne (bo przecież w szczelinie będzie krążyć też wilgotne powietrze).

Pozdrawiam
Link do komentarza
No bo sól łapie wilgoć ,zwróć uwagę jeżeli używasz soli w domu to przed i w czasie deszczu sól w solniczce robi się wilgotna a w czasie pogody jest sypka i w Twoim przypadku tak będzie dopóki dobrze nie wyschnie, a swoja drogą to trochę za późno na impregnację, znaczy się niewygodnie icon_biggrin.gif
Jak będzie wszytko prawidłowo zrobione to nie ma obawy,wszystko znaczy się między innymi wentylacja.
A co dajesz na deskowanie,membrana czy papa?
Link do komentarza
Cytat

No bo sól łapie wilgoć ,zwróć uwagę jeżeli używasz soli w domu to przed i w czasie deszczu sól w solniczce robi się wilgotna a w czasie pogody jest sypka i w Twoim przypadku tak będzie dopóki dobrze nie wyschnie, a swoja drogą to trochę za późno na impregnację, znaczy się niewygodnie icon_biggrin.gif
Jak będzie wszytko prawidłowo zrobione to nie ma obawy,wszystko znaczy się między innymi wentylacja.
A co dajesz na deskowanie,membrana czy papa?



co to znaczy za późno? że ciężko bedzie malować jak więźba już stoi?
Już mam wszystko pomalowane, dziś właśnie skończyłem.
tylko w kotłowni i na klatce schodowej mam pomalowane fobosem (w poście na temat zabudowy poddasza pokazywałem tobie zdjęcia z ocieplania). resztę pomalowałem Tytanem NW (niewymywalny i ma inny skład, nie zawiera soli)
Na deskach mam papę.
Wiem ,że lepiej było impregnować wszystko przed postawieniem więźby, na ale w tertaku było niby impregnowane;) tylko że po czasie pojawiła się sinizna drewna i w niektórych miejscach jakieś dziwny nalot w postaci białych kłaczków i czarna kropki (pewnie spory), wszystko słabo widoczne i tyko w niektórych miejscach na deskowaniu więc dla własnego spokoju postanowiłem pomolowć to co jeszcze było widoczne.
Link do komentarza
Cytat

co to znaczy za późno? że ciężko bedzie malować jak więźba już stoi?
Już mam wszystko pomalowane, dziś właśnie skończyłem.
tylko w kotłowni i na klatce schodowej mam pomalowane fobosem (w poście na temat zabudowy poddasza pokazywałem tobie zdjęcia z ocieplania). resztę pomalowałem Tytanem NW (niewymywalny i ma inny skład, nie zawiera soli)
Na deskach mam papę.
Wiem ,że lepiej było impregnować wszystko przed postawieniem więźby, na ale w tertaku było niby impregnowane;) tylko że po czasie pojawiła się sinizna drewna i w niektórych miejscach jakieś dziwny nalot w postaci białych kłaczków i czarna kropki (pewnie spory), wszystko słabo widoczne i tyko w niektórych miejscach na deskowaniu więc dla własnego spokoju postanowiłem pomolowć to co jeszcze było widoczne.


Otóż to ,łatwiej by Ci się malowało na ziemi,to miałem na myśli icon_biggrin.gif
Jak masz papę to ok bo membranę mogło by zeżreć.
Gratulacje z ukończenia malowania icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...