Skocz do zawartości

Panele + OSB


Recommended Posts

Witam.

Mam następujący problem. Kładę panele w pokoju w blokach z lat 70ych. W pokoju zrobiona jest wylewka, lecz różnica z poziomem przedpokoju wynosi 24 mm. Panele + podkład mają 14 mm. Pozostaje 10mm różnicy. Nie chcę robić kolejnej wylewki. Zamiast tego chcę położyć płytę OSB 12mm.
Bez płyty OSB montaż paneli pewnie byłby taki: przyklejam folię do podłogi, do folii przyklejam podkład a na nim kładę panele.
Jak to zrobić z płytą OSB? Czy ją przykleić czy zamocować kołkami? Czy używam wtedy folii a jeśli tak to czy idzie ona na wylewkę czy dopiero na płytę OSB? Czy podkład idzie pod czy na płytę OSB?

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś szczegółowo opisał kolejność warstw i sposoby mocowania. Z góry serdeczne dzięki.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

Witam.

Mam następujący problem. Kładę panele w pokoju w blokach z lat 70ych. W pokoju zrobiona jest wylewka, lecz różnica z poziomem przedpokoju wynosi 24 mm. Panele + podkład mają 14 mm. Pozostaje 10mm różnicy. Nie chcę robić kolejnej wylewki. Zamiast tego chcę położyć płytę OSB 12mm.
Bez płyty OSB montaż paneli pewnie byłby taki: przyklejam folię do podłogi, do folii przyklejam podkład a na nim kładę panele.
Jak to zrobić z płytą OSB? Czy ją przykleić czy zamocować kołkami? Czy używam wtedy folii a jeśli tak to czy idzie ona na wylewkę czy dopiero na płytę OSB? Czy podkład idzie pod czy na płytę OSB?

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś szczegółowo opisał kolejność warstw i sposoby mocowania. Z góry serdeczne dzięki.



spokojnie mozesz płytę kłaść na wylewkę, chyba nawet nie trzeba jej jakoś mocno przymocowywać, ale jak poszperasz w goglach, to ci podpowiedzą, bo to często tosowane rozwiązanie. moja kumpela miała tak robić, ze na stare decy położy osb i piankę i panele, ale się okazało, ze folia wystarczy icon_smile.gif ona ma własnie wenge afrykańskie, takie ciemne panele.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...