Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zamek w drzwiach gerda


Recommended Posts

Witam

Mam pewien problem z zamkiem w drzwiach Gerda. Zamek działał dobrze do pewnej głupiej sytuacji. A mianowicie słysząc domofon po chwili chciałem otworzyć zamknięty na dwa razy zamek od środka kluczem, po przekręceniu i otworzeniu drzwi okazało się że kolega zdążył z drugiej strony włożyć klucz do zamka i od tamtej pory zamek działa jak by odwrotnie. Jeżeli zapatka jest schowana całkowicie nie można wyjąć klucza z żadnej strony, trzeba przekręcić klucz raz w prawo żeby zapatka się troche wysunęła i dopiero można wyjąć klucz. Oczywiście utrudnia to znacznie otwieranie i zamykanie drzwi bo przy otwartych drzwiach nie można wyjąć klucza. Czy można to jakoś powrócić do stanu poprzedniego czy konieczna jest naprawa??

Pozdrawiam
Link to postu
Najprawdopodobniej trzeba będzie wymienić całą wkładkę. Jaka to jest wkładka to dowiesz się tylko w jeden sposób ,wykręcając ją z drzwi. Kupując nową najlepiej udaj si ę ze starą wkładka abyś kupił taka samą bo są różne,różniste mam na myśli wymiary.
Link to postu
  • 3 lata temu...
Wkładka nie miała zamontowanego bezpiecznego sprzęgła. Jak kolega włożył klucz z drugiej strony i razem z tobą przekręcił to zabierak we wkładce się przesunął. Można ją naprawić, tylko jak jest to wkładka nieatestowana to koszt naprawy będzie większy niż cena nowej.
Link to postu
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
A to wkładki się naprawia? Przy obecnych cenach jest to chyba bezsensowne. Tanie wkładki są po prostu tanie i jakoś nie widzę tu opłacalności. Z drugiej strony, drogie dobre atestowane wkładki, mają działać bez zarzutu i ja jakoś bym nie zaufał takiej wkładce po regeneracji.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...