Skocz do zawartości

Koszty automatyki do bramy


Recommended Posts

Gość ELEKTROBRAM - ŁÓDŹ
Cytat

Z jakim wydatkiem muszę się liczyć, jeśli chcę kupić coś, co podziała mi więcej niż kilka lat?



Na początku ustalmy jaką bramę zamierzasz zautomatyzować?
I prosze o kilka danych:

BRAMA
-waga
-wymiary
-rodzaj wypełnienia bramy(sztachetki,deski,blacha)
-częstotliwość otwierania na dzień
-stan bramy(jakość pracy)

ELEKTROBRAM - ŁÓDŹ
POZDRAWIAMY icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Cena całościowa zależy od kosztu robocizny a ona jest bardzo różna. ceny automatów tez różnią się między sobą.



WITAM

1)akurat jeżeli chodzi o ceny automatyki w polsce to są to wartości bardzo zblizone.
Opieram sie na produktach przez nas sprawdzonych i montowanych od wielulat
BENINCA,CAME,NICE,FAAC(co nie znaczy że każdy model jest udany ale o tym wie doświadczony instalator!)

2)ceny montaży -jeżeli wykonuje to firma która daje fakture i gwarancje to wartości montażu tez są zbliżone a różnica w cenie to 10-15 %.

3)jeżeli montuje kto inny icon_cool.gif to bywa różnie i różnie się to kończy .
................................................................................
....................
najważniejsze to
1.jakość montażu
2.jakośc wykonania instalacji elektrycznej
3.jakośc bramy
4.gwarancja
5.serwis który znacznie wydłuża "życie" zautomatyzowanej bramy
6.automatyka
Link do komentarza
Cytat

Czyli jednak tak jak napisałam koszt robocizny może się znacznie różnić zależnie od regionu w którym mieszkamy oraz od umiejetności fachowca.



WITAM

Właściwie to nie tak!!

koszt robocizny to sytuacja jaką wymusza konkurencyjna firma montażowa i tak jest na całym świecie aby zdobyć klienta trzeba troszke opuścić cene co nie może oznaczać że wykonamy to gorzej!!

czy koszt robocizny różni się od umiejętności fachowca z tym to ja już zupełnie się nie zgadzam!!!
jeden fachowiec wykona robote za 700 i zrobi to bardzo dobrze
drugi fachowiec znając sytuacje na rynku też zrobi za 700 a przy okazji zaoszczędzi na przewodach i wlepi klientowi "zestaw składak" i dopiero zaczynają sie problemy dla klienta.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

WITAM

1)akurat jeżeli chodzi o ceny automatyki w polsce to są to wartości bardzo zblizone.
Opieram sie na produktach przez nas sprawdzonych i montowanych od wielulat
BENINCA,CAME,NICE,FAAC(co nie znaczy że każdy model jest udany ale o tym wie doświadczony instalator!)

2)ceny montaży -jeżeli wykonuje to firma która daje fakture i gwarancje to wartości montażu tez są zbliżone a różnica w cenie to 10-15 %.

3)jeżeli montuje kto inny icon_cool.gif to bywa różnie i różnie się to kończy .
................................................................................
....................
najważniejsze to
1.jakość montażu
2.jakośc wykonania instalacji elektrycznej
3.jakośc bramy
4.gwarancja
5.serwis który znacznie wydłuża "życie" zautomatyzowanej bramy
6.automatyka



Gdybyśmy do wszystkiego zatrudniali firmy, które dają faktury, (specjalizujące się w konkretnej dziedzinie) to budowa domu kosztowała by 50% więcej...
Tylko część osób tak robi - właściwie każdy elektryk wykonujący swój zawód od kilku lat potrafi zamontować również automatykę - jeśli tylko trochę o tym poczyta... czyli jeśli jest reformowalny...

A jeśli chodzi o ceny to nie są wcale zbliżone - są bardzo różne. Ty mówisz o tym co sprzedajesz, ale są również inne ...
Link do komentarza
Cytat

Gdybyśmy do wszystkiego zatrudniali firmy, które dają faktury, (specjalizujące się w konkretnej dziedzinie) to budowa domu kosztowała by 50% więcej...
Tylko część osób tak robi - właściwie każdy elektryk wykonujący swój zawód od kilku lat potrafi zamontować również automatykę - jeśli tylko trochę o tym poczyta... czyli jeśli jest reformowalny...

A jeśli chodzi o ceny to nie są wcale zbliżone - są bardzo różne. Ty mówisz o tym co sprzedajesz, ale są również inne ...



WITAM

Zgadza się zamontowac to każdy średnio inteligentny człowiek ze zmysłem technicznym to zrobi raczej bez problemu.Choć z tymi montażami bywa różnie i różnie się to kończy.

Tylko problemy zaczynaja sie wtedy kiedy coś się zepsuje już nie tak łatwo przyjedzie osoba która podjeła się montażu na czarno z prostego powodu "brak dostępu do części zamiennych i brak współpracy z wiodącymi producentami automatyki na naszym rynku BENINCA-BFT-CAME-FAAC-NICE-MARANTEC.

CENY SĄ ZBLIŻONE BYŁY I BĘDĄ BO TAKIE SA PRAWA KONKURENCJI KAŻDY PILNUJE SWOJEGO KLIENTA I NIECHCE GO STRACIĆ.

Mam na myśli orginalne zestawy w 100 % orginalne bez przeróbek i oszustw .Z gwarancją i serwisem i dostępem do części zamiennych. :!:
................................................................................
...................................................

Taniej to dostaniemy na giełdzie składaka z pilotami od samochodówki z lampą od karetki z centralką bez nazwy i tu cena jest ZACHĘCAJĄCA .TAK JEST ZGADZA SIĘ.TANIO SZYBKO I BEZ ŚLADU.

ZAWSZE BĘDZIE TANIEJ BEZ RACHUNKU I GWARANCJI i BEZ PODATKU NA TO NIE TRZEBA FILOZOFA. :!:
Link do komentarza
Nie krzycz na mnie tymi wielkimi literami !


Cytat

CENY SĄ ZBLIŻONE BYŁY I BĘDĄ BO TAKIE SA PRAWA KONKURENCJI KAŻDY PILNUJE SWOJEGO KLIENTA I NIECHCE GO STRACIĆ.


Kompletnie nie zgadzam się z tym co napisałeś... to wręcz dziwne ... bo moi sąsiedzi mają takie "orginalne zestawy w 100 % orginalne bez przeróbek i oszustw .Z gwarancją i serwisem i dostępem do części zamiennych. :!: " - i ich bramy są ciągle zepsute - średnio raz w miesiącu się psują. hm... a to ciekawe ...
Link do komentarza
Cytat

Nie krzycz na mnie tymi wielkimi literami !



Kompletnie nie zgadzam się z tym co napisałeś... to wręcz dziwne ... bo moi sąsiedzi mają takie "orginalne zestawy w 100 % orginalne bez przeróbek i oszustw .Z gwarancją i serwisem i dostępem do części zamiennych. :!: " - i ich bramy są ciągle zepsute - średnio raz w miesiącu się psują. hm... a to ciekawe ...



WITAM

icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

oj marcysiu jakby komuś sie psuła co miesiąc brama to z kąd ci biedni użytkownicy brali by pieniądze na wynajmowanie nowych firm czy fachowców o ktorych miałas okazje wspominać.

Przesadzasz i zupełnie nie rozumię dlaczego ,jak jest umowa,serwis faktura i gwarancja to dlaczego ci biedni użytkownicy bram nie domagaja się napraw i nie walcza o swoje przecież to ich prawo a ze strony firm montujacych to walka o klienta i dbanie o wizerunek firmy co obfituje w zdobywanie rynku

A tak w sumie to sam sie zastanawiam z kąd masz taką wiedzę że sąsiedzi maja orginalne zestawy
takie cos się sprawdza po odkreceniu obudowy napędu ???????? no i trzeba posiadać spore rozeznanie na rynku bo przeczytanie jednej instrukcji czy baneru reklamowego to troszke nie wystarczające,nieuważasz?

icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Cytat

Jeśli mowa tylko o napędzie do bramy przesuwnej wraz z montażem to ceny zaczynają się od 1500zł ...Napęd renomowanej firmy ... Proponuję faaca albo nice



Witam,

U mnie właśnie zainstalowano bramę uchylną o szerokości 3,5 m wykonaną z pełnego elementu o przekroju kwadratu 14mm patrz załączone zdjęcia. Nie mam bladego pojęcia jaki system automatyki będzie prawidłowy. W prasie i w internecie wyczytałem że śa siłowniki Nice właśnie do bram o takiej szerokości, wykonawca poleca firmę FAAC. Poradźcie bo się na tym jeszcze nie znam, ale czuję, że będę musiał i w tym temacie się rozeznać, mam nadzieję że mi pomożecie.

20081219017.jpg

20081219016.jpg

Z jakimi kosztami powinienem się liczyć?

pozdrawiam:
Link do komentarza
Cytat

Witam,

U mnie właśnie zainstalowano bramę uchylną o szerokości 3,5 m wykonaną z pełnego elementu o przekroju kwadratu 14mm patrz załączone zdjęcia. Nie mam bladego pojęcia jaki system automatyki będzie prawidłowy. W prasie i w internecie wyczytałem że śa siłowniki Nice właśnie do bram o takiej szerokości, wykonawca poleca firmę FAAC. Poradźcie bo się na tym jeszcze nie znam, ale czuję, że będę musiał i w tym temacie się rozeznać, mam nadzieję że mi pomożecie.

20081219017.jpg

20081219016.jpg

Z jakimi kosztami powinienem się liczyć?

pozdrawiam:



Faac 414 będzie dobrym rozwiązaniem ...sprawdza się doskonale przez wiele lat .. koszt 1950zł wraz z montażem (okablowanie bramy we własnym zakresie).. chyba że ktoś inny zaproponuje taniej, ale trzeba uważać na oryginalnośc elektroniki. Słyszałem o takich co kombinują i wkładają do oryginalnych napędów polską elektronikę .. żywotość takiego napędu oczywiście znacznie spada - występuje wtedy czesta awaryjność.
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Faac 414 będzie dobrym rozwiązaniem ...sprawdza się doskonale przez wiele lat .. koszt 1950zł wraz z montażem (okablowanie bramy we własnym zakresie).. chyba że ktoś inny zaproponuje taniej, ale trzeba uważać na oryginalnośc elektroniki. Słyszałem o takich co kombinują i wkładają do oryginalnych napędów polską elektronikę .. żywotość takiego napędu oczywiście znacznie spada - występuje wtedy czesta awaryjność.
pozdrawiam



witam

oczywiscie musi to byc siłownik do 5m skrzydła !! o krótszych nie ma mowy.
i zgadza się może byc cos od beninca,came,faac,nice.Bardziej jednak proponuje wybrać profesjonalną firme do montażu .Wiele lat napedy działaja jak są profesjonalnie zainstalowane tu sprzet schodzi na drugi plan.Orginalny zestaw 100% racji.Popieram.
Link do komentarza
Cytat

witam

oczywiscie musi to byc siłownik do 5m skrzydła !! o krótszych nie ma mowy.
i zgadza się może byc cos od beninca,came,faac,nice.Bardziej jednak proponuje wybrać profesjonalną firme do montażu .Wiele lat napedy działaja jak są profesjonalnie zainstalowane tu sprzet schodzi na drugi plan.Orginalny zestaw 100% racji.Popieram.



Witam,

Dzięki za odpowiedzi, na wiosnę będę musiał dokonać wyboru, więc mam jeszcze chwilę czasu. Co do mocowania siłownika to facet twierdzi że sobie poradzi. Zobaczę jakie zaproponuje rozwiązanie, i zdecyduję czy się zgadzam czy też nie ( coś mówił mi o ewentualnym uchu - nie wiem o co mu chodzło) . Jeszcze raz dzięki za wasze uwagi zapewniam , że się przydadzą. Zyczę Wszystkim Wesołych , radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, bogatego Mkołaja, wysokiej choinki, pięknych bombek dużo zdrowia, a na Sylwestra szampańskiej zabawy do białego rana.

pozdrawiam

Darek
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...