Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
admkb1986

Pęknięta wylewka z chudego betonu na gruncie

Recommended Posts

Szanowni Państwo!
Na początku maja tego roku, rozpocząłem budowę domu jednorodzinnego i aktualnie jestem na etapie końcowym dachu. Niestety w trakcie jednego z początkowych etapów, tj. robienia wylewki z chudego betonu, na warstwie piachu - popełniono błąd. Efektem tego było (po intensywnych opadach) pęknięcie podłogi w narożniku (powierzchnia około 4 m2) i opuszczenie się jej na około 10-15 cm. Pozostała podłoga jest w początkowym położeniu choć zauważyłem w kilku miejscach wolną przestrzeń (10-15 cm) pomiędzy nią a podłożem. Nadmieniam, że grunt jest z gliny i z całą pewnością wykonawcy z małą starannością zagęścili podłoże po wykonanych fundamentach. Proszę o podpowiedź, co można w tej sytuacji zrobić, aby naprawić popełniony błąd i aby nie doszło do kolejnych pęknięć lub opuszczenia całej podłogi?
Będę wdzięczny za każdą fachową poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry młot i roz.... bić chudziaka, zostawić na ile można, nawet dopuścić do zalania wodą deszczową, a potem dać na to ponownie chudziak, pod warunkiem, że więcej nie siada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

nawet dopuścić do zalania wodą deszczową,


icon_biggrin.gif To by musiał dach rozebrać aby to wykonać icon_mrgreen.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak było trochę roboty. Po wysłuchaniu kilku rad część chudziaka została rozbita głównie przy fundamentach i całość zostawiona do wiosny. W kwietniu planuję zagęścić powtórnie w tych miejscach grunt i uzupełnić beton. Mam tylko nadzieję że to pomoże i dalej nie będzie grunt siadał. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • O możliwości budowy decydują wydane przez gminę warunki zabudowy (WZiZT)-=można o nie wystąpić przed zakupem. Teren zalewowy niesie zawsze ryzyko poważnych kłopotów - przyroda jest nieprzewidywalna,  a statystyczne prognozy mogą niespodziewanie się zmienić.
  • Tak i zmieniając plan z roli na mieszkaniowke gmina gwarantuje sobie możliwość że działki zostaną zasiedlone i bedzie wyższy podatek. Przeczytaj uważnie-to nie gmina buduje i ma zostać właścicielem a zmienia plan zagospodarowania. Czy zawsze zmienia go tylko na wniosek wlasciciela? Przecież zmieniając plan dla danego obszaru nie zawsze robi to bo właściciele tego chca i wszyscy musza złożyć wniosek. Grunty rolne zmiania na zabudowe mieszkaniową rozbudowując w ten sposób miasto. Plan dla danego obszaru zawsze zawiera wydzielenie dróg do nowych działek. Właściciel chcąc podzielić działkę robi to zgodnie z planem i jak na jego dzialce przewidziany jest fragment drogi to ten teren przechodzi na podstawie podziału na własność gminy. Dostaje sie za to odzkodowanie. To jest spec ustawa. A jak gmina ci zmieni dzialke z rolnej w budowlana na planie to wzrasta jej wartosc i jesli sprzedaż ją szybciej niz po upływie 5 lat to placisz do gminy oplate planistyczna. No jak nie jak tak. Wyjaśniłam ci dlaczego pisałam o używaniu przez ludzi zamiennie tych wyrażeń bo sam mnie tak ukierunkowaleś pisząc że odrolnienie będzie potrzebne do pozwolenia na budowe. Do niego potrzebne jest wyłączenie a odrolnienie do otrzymania warunków zabudowy. A jak masz plan ktory pozwala ci sie wybudowac to odrolnienie masz już zrobione przy jego tworzeniu.  
  • Ma ktoś praktykę z podnośnikami do płyt?   Bo takim wynalazkiem, który mam to raczej samemu chyba nie podniosę płyty pionowo na skos sufitu? Bo albo płyta zsunie się na dół albo pęknie... https://www.impiger.pl/catalogue/podnosnik-do-pyt-gipsowych-wiorowych-paneli-35m_582.html   Któryś z youtuberów pisał, że on tak podnosi.. ale zastanawia mnie w jaki sposób
  • za chwile pewnie napiszesz że to zdanie świadczy o tym że uważam że artykuł jest źle napisany to biegnę z wyjasnieniem że nie o to mi chodzi. Artykuł jest w większości poprawny, mam na myśli że jego treści nie podważasz mimo że też nie znasz osoby która go pisała, nie pomyślisz że to co cytuje z ustawy jest ok ale to co dodaje od siebie autor już nie bo to jego własna interpretacja. I dalej nie zrobiłeś tego o co cie prosiłam kilka razy.. skoro masz doświadczenie napisz jak wygląda procedura odrolnienia w rzeczywistości a nie cytuj ustawę - może w różnych urzędach być różna praktyka dlatego chętnie zapoznała bym się z twoim doświadczeniem ale nie wklejaniu artykułów i cytowania ustaw ale przełożeniu tego na działania- jakie etapy, co po kolei - czysta ciekawość czy praktyka jest taka sama czy się różni w urzędach innych..
  • Gość naturalnie
   witam. Planuje zakup stacji uzdatniania (1 lazienka, 1 kuchnia - 4 osoby). Planowo miał to być zakup Viessmanna aquahome 20-N, lecz po analizie wyszło, iż w wodzie znajdują się: * jon amonu 0,10 mg/l * żelazo 0,020 mg/l *mangan 0,038 mg/l Nie są to wysokie wartości, ale stacja viessmanna aquahome 20-n tego mi nie przefiltruje. Twardość ogólna wynosi 353,0 mg/l czyli dość wysoko. Pojawiła się opcja zakupu Zmiękczacza wody Blue Soft - RX25/C100, który podobno radzi sobie z żelazem, manganem i jonami amonu... Pytanie - czy jest sens pozbywania się składników, o bardzo niskiej wartości (które może mieć znikome znaczenie dla zdrowia), ale nie wiem czy mimo tych niskich wartości, woda nie będzie dostatecznie agresywna dla urządzeń i podzespołów towarzyszących. ??? No i drugie pytanie czy ktoś użytkuje stacje Global Water i czy do polecenia ?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...