Skocz do zawartości

Pęknięta wylewka z chudego betonu na gruncie


Recommended Posts

Szanowni Państwo!
Na początku maja tego roku, rozpocząłem budowę domu jednorodzinnego i aktualnie jestem na etapie końcowym dachu. Niestety w trakcie jednego z początkowych etapów, tj. robienia wylewki z chudego betonu, na warstwie piachu - popełniono błąd. Efektem tego było (po intensywnych opadach) pęknięcie podłogi w narożniku (powierzchnia około 4 m2) i opuszczenie się jej na około 10-15 cm. Pozostała podłoga jest w początkowym położeniu choć zauważyłem w kilku miejscach wolną przestrzeń (10-15 cm) pomiędzy nią a podłożem. Nadmieniam, że grunt jest z gliny i z całą pewnością wykonawcy z małą starannością zagęścili podłoże po wykonanych fundamentach. Proszę o podpowiedź, co można w tej sytuacji zrobić, aby naprawić popełniony błąd i aby nie doszło do kolejnych pęknięć lub opuszczenia całej podłogi?
Będę wdzięczny za każdą fachową poradę.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Tak było trochę roboty. Po wysłuchaniu kilku rad część chudziaka została rozbita głównie przy fundamentach i całość zostawiona do wiosny. W kwietniu planuję zagęścić powtórnie w tych miejscach grunt i uzupełnić beton. Mam tylko nadzieję że to pomoże i dalej nie będzie grunt siadał. Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...