Skocz do zawartości

Designerskie pomysły na podłogę


mojdom

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Temat umarł, a zapowiadał się tak dobrze! jako fan drewnianych podłóg pozwolę sobie go "odgrzebać"...

Niedawno zdecydowaliśmy się zainwestować w salon i po wielu problemach z podjęciem decyzji ("podłogowych inspiracji" ostatnio pojawia się tak wiele,że co chwilę zmienialiśmy zdanie) - padło na bielone od antique oak. Wrzucam trochę "pomysłów", zachęcam do dzielenia się swoimi ulubionymi - na pewno nam się przyda, planujemy iść za ciosem i zmienić resztę mieszkania...ale do tego jeszcze długa droga.

Brak obrazka

Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Temat umarł, a zapowiadał się tak dobrze! jako fan drewnianych podłóg pozwolę sobie go "odgrzebać"...

Niedawno zdecydowaliśmy się zainwestować w salon i po wielu problemach z podjęciem decyzji ("podłogowych inspiracji" ostatnio pojawia się tak wiele,że co chwilę zmienialiśmy zdanie) - padło na bielone od antique oak. Wrzucam trochę "pomysłów", zachęcam do dzielenia się swoimi ulubionymi - na pewno nam się przyda, planujemy iść za ciosem i zmienić resztę mieszkania...ale do tego jeszcze długa droga.

Brak obrazka

Brak obrazka


Też lubię drewniane podłogi. U siebie mam panele, które nie za bardzo mi się podobają. A jak wygląda czyszczenie takiej podłogi? I dlaczego wybraliście bielone, a nie ciemne drewno? Bo ja wolę właśnie ciemne. Nie widać tak bardzo brudu.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Też lubię drewniane podłogi. U siebie mam panele, które nie za bardzo mi się podobają. A jak wygląda czyszczenie takiej podłogi? I dlaczego wybraliście bielone, a nie ciemne drewno? Bo ja wolę właśnie ciemne. Nie widać tak bardzo brudu.



to po co żeś kupował/a cos, co ci się nie podoba icon_biggrin.gif z tego, co słyszałem właśnie na ciemnych bardziej widać brud. a dla mnie ładne panele nie są do odróżnienia od deski. natomiast wiem jedno, ani jedno, ani drugie jest naturalne. przecież deski się też impregnuje, lakieruje i tp, żeby się nie udzkadzały, miały kolor. niech mi ktos powie, że np wenge balterio jest brzydsze niż to, co na zdjeciach.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
zgadzam się w zupełności - na ciemnej podłodze kurz i zabrudzenia są bardziej widoczne. Bielona sprawdza się u nas bardzo dobrze, nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Niezależnie od koloru - jeśli deska jest właściwie przygotowana przez "producenta", to nie trzeba wykonywać żadnych specjalnych zabiegów.

A jasne podłogi wybraliśmy, bo nas zwyczajnie zachwyciły i pasowały do wnętrza, a po zadaniu miliona pytań co do ich utrzymania/ pielęgnacji/ trwałości zostaliśmy utwierdzeni w przekonaniu, że nasz wybór będzie właściwy.
Link do komentarza
Cytat

Temat umarł, a zapowiadał się tak dobrze! jako fan drewnianych podłóg pozwolę sobie go "odgrzebać"...

Niedawno zdecydowaliśmy się zainwestować w salon i po wielu problemach z podjęciem decyzji ("podłogowych inspiracji" ostatnio pojawia się tak wiele,że co chwilę zmienialiśmy zdanie) - padło na bielone od antique oak. Wrzucam trochę "pomysłów", zachęcam do dzielenia się swoimi ulubionymi - na pewno nam się przyda, planujemy iść za ciosem i zmienić resztę mieszkania...ale do tego jeszcze długa droga.

Brak obrazka

Brak obrazka


mar.f - te ciemne to decha, panel czy płytka? Jakiej firmy?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jakbyscie szukali pomyslu do lazienki, to kolega wczoraj pokazal mi, co jego zona wymyslila, niestety nie mam zdjec, ale calosc wygladala super oryginalnie-normalnie na kafelki ulozyli taka konstrukcje z pomalowanych na niebieski desek, cos jak kratka przypominajaca plansze do gry w kolko i krzyzyk, tylko wiecej kratek i wysypali to piaskiem i poukladali muszelki jakies i inne bajery przypominajace morze i te klimaty, potem dali sztywna folie z grubego plastiku i zakitowali w kolo, efekt, jakby sie chodzilo po podlodze szklanej, a pod nia piasek, super pomysl icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

oj odradzam ciemną podloge z racji na widoczne kazde zabrudzenie kurz brud nieład icon_smile.gif



W końcu to podłoga, co się dziwić! icon_smile.gif Od tego jest odkurzacz i mop icon_smile.gif

A tak poważnie i w temacie.





Sprawdź sobie podłogi żywiczne, może się Tobie spodobają. Fajne jest to, że gładkie są duży połysk, dużo kolorów i możesz różne "dodatki" wrzucać do tego (np. brokat, kamienie itp.).

Z drugiej strony fajnie wygląda np. wybielone drewno ale nie farba a impregnat! Tak żeby było widać słoje itp.
Link do komentarza
Cytat

Ten klimat morskiej podłogi bardzo fajny. Wszyscy chętnie zobaczymy zdjęcia icon_smile.gif
A co sądzicie o tym połączeniu kolorów?
[attachment=15034:tali_blue.jpg]


Trochę za ciemne jak dla mnie, ale ja znowu podpowiem że może warto pobawić się oświetleniem podłogowym

Cytat

Myślałam, że nie przepadam za jasnymi meblami i podłogami.
A tu taka pomyłka!

Fantastyczne. Całość tak ze sobą gra, że trudno tu skarżyć się na cokolwiek.


faktycznie troche mdłe, ale pewne wystarczy trochę dodatków żeby dodać życia. Wszystko tkwi w szczegółach, które potrafią zmienić każdą przestrzeń w coś wyjątkowego. Tu zaproponowałabym dolożyć światełka :-))
Link do komentarza
A ja mam pytanie i wydaje mi się że trafiłam na odpowiednie forum icon_biggrin.gif
Wybieramy właśnie podłogę do naszego nowego mieszkania. Pierwsza decyzja podjęta: deski klejone do podłoża. Zastanawiamy się natomiast jakie deski są bardziej praktyczne w mieszkaniu (chodzi mi o to że nie w domu): deski lite czy może warstwowe (np. finishdeska). Najbardziej obawiam się, że mogą się wypaczyć. Które z nich są bardziej trwałe? Cena materiału wraz z montażem przedstawia się bardzo podobnie. Będę wdzięczna za wszelkie opinie użytkowników oraz osób które zawodowo zajmują się układaniem podłóg.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...