Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Odpowiednia powłoka gwarancją długoletności ogrodzenia


Recommended Posts

Wybierając ogrodzenie zwracamy uwagę przede wszystkim na jego wygląd. Nie możemy jednak kierować się tylko dizajnem. Bardzo ważnym elementem jest odpowiednia powłoka – w zależności od czynników zewnętrznych mających oddziaływać na ogrodzenie, zapewni nam długoletnią ochronę przed korozją. Kluczową rolę odgrywają tu powłoki antykorozyjne, nakładane na druty ogrodzeń w różnych technologiach.

Standardowo drut służący do wykonania ogrodzeń powinien być pokryty cynkiem. Niezależnie więc od tego, jaka technologia powłoki końcowej zostanie zastosowana, wybierając ogrodzenie trzeba mieć pewność, że producent zastosował do jego wykonania drut ocynkowany.

Na drut ocynkowy nakładana jest warstwa zabezpieczająca, wykonana z poliestru (zwanego popularnie farbą proszkową) lub też PCV (polichlorek winylu). Poliester doskonale zabezpiecza drut przed działaniem czynników atmosferycznych, nadaje naszemu ogrodzeniu wygląd gładki i połyskliwy. Natomiast PCV jest jeszcze solidniejszą powłoką, którą otrzymujemy ze stopionego plastiku. Należy pamiętać, że czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz czy śnieg, są głównym zagrożeniem dla ogrodzenia, dlatego też przed jego zakupem upewnijmy się, że zarówno sam drut, jak i powłoki są najwyższej jakości.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...