Skocz do zawartości

Jakie wykonać odstępy w dylatacji wylewki przy podłogówce?


Recommended Posts

W jakich odstępach powinny być wykonane dylatacje wylewki, jeśli są w niej rurki ogrzewania podłogowego? Jastrych ma być cementowy, a przy tym dość gruby – 9 cm i na nim mają być postawione murowane ścianki działowe. Podobno dla wykonania dylatacji znaczenie ma nie tylko powierzchnia pojedynczego pola, ale i proporcje jego boków. W jakiej odległości od ścianki działowej powinna biec szczelina dylatacyjna?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/porady/14609-jakie-wykonac-odstepy-w-dylatacji-wylewki-przy-podlogowce

Link do komentarza
Przepisy zabraniają już umieszczania rur ogrzewania podłogowego w peszlu w obrębie dylatacji. Uwagi dotyczą oczywiście wylewki betonowej, ponieważ w przypadku anhydrytu nie są wymagane dylatacje, po za brzegowymi przy ścianach i słupach, w przypadku ogrzewania nawet do 200 m2..
Link do komentarza
  • 5 lata temu...
Generalnie jestem za dmuchaniem na zimne zwłaszcza w budowlance:) Natomiast też nie mogę zgodzić się ze stwierdzeniem ze płytka na szczelinie dylatacyjnej najprawdopodobniej pęknie. No więc znam wykonawców i inwestorów gdzie kładą na potęgę płytki na szczelinach dylatacyjnych i nic się latami nie dzieje - z tym że to dotyczy płytek gresowych i na kleju elastycznym - jeżeli będzie na kleju elastycznym i gres to z moich obserwacji wynika ze najprawdopodobniej nie pęknie jednak aczkolwiek nikogo nie namawiam - taka sobie obserwacja i opinia moja:)
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Sebkot jakie przepisy? Chcesz mi powiedzieć że przepisy regulują czy Ci płytka pęknie czy nie? I nie jestem pewien czy przy anhydracie jest tak super lajtowo, w przejściach też nie daje się dylatacji? Lejąc u kogoś pewnie nie :) Dla mnie beton jest lepszy od anhydratu ponieważ dłużej utrzymuje te raptem 35 stopni od podłogówki, a o to właśnie chodzi w ogrzewaniu płaszczyznowym. Fakt że dłużej też się nagrzewa, ale coś za coś.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...