Skocz do zawartości

Gniazdka/halogeny meblowe


Qubacen

Recommended Posts

Skoro są tutaj porady to podzielę się własnym pomysłem. Robiąc meble do kuchni spodobały mi się takie halogeny podwieszane pod meble co by mogły oświetlać blat. o takie:

DSC01446.jpg


Jak zorientowałem się w kosztach to… o, ja pier!!@#$@$. Wpadłem więc na genialny plan. Otóż człowiek który nam robił meble przecież docina płyty na boki mebli, to przecież może również dociąć pas który przykręci się do mebli pod kątem 45 stopni a w niego wmontuje halogeny. Zaraz, zaraz a dlaczego tylko halogeny skoro można i gniazdka??? Jak, pomyślałem tak zrobiłem z jednym ale – halogeny się grzeją. Troszkę może na wyrost ale bojąc się o potencjalne podsmażenie mebli zakupiłem transformator oraz żarówki ledowe (prawie jak halogeny). Dało mi to jeszcze jedną możliwość – gdybym kupował takie trójkąciki to pewnie kupiłbym jeden, może dwa. A tak pozwoliłem sobie na więcej, a dzięki temu, że to ledowe nie cierpię przy okazji faktury VAT za energię elektryczną.
A wygląda to tak:

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Może ktoś wykorzysta pomysł.
Link do komentarza
Cytat

Pomysł ciekawy, choć osobiście jestem zwolennikiem takiego oświetlenia blatu roboczego, aby źródła światła nie było widać z żadnego punktu kuchni dla obserwatora będącego w pozycji stającej.


Tak jest właśnie tutaj - spójrz z jakiej wysokości robiłem zdjęcia. Znaczy ten jeden singiel jest owszem na wysokości futryny ale doświetlenia blatu są niewidoczne. Sprawdź sam czy zobaczyłbyś coś w kąciku szafki, przy ścianie.
Link do komentarza
Oświetlenie - tak. Chociaż podobnie można zainstalować lampki pod dnem szafek.
Pomysłu na gniazdka - nie kupuję (chyba, że awaryjnie, jeśli się nie zrobiło a gdzieś tam jest potrzebne). Przetrenowałem już tyle wariantów w kuchniach, że wystarczy. 10 - 15 cm nad blatem i to wszystko. Najlepiej w ramkach po 3 - 4 sztuki. Ale można się przyzwyczaić i do takiego rozmieszczenia.
Link do komentarza
Cytat

Chociaż podobnie można zainstalować lampki pod dnem szafek.


Można i owszem, ale albo tracisz miejsce w szafce, albo powiększasz jej wysokość. każda lampka będzie albo "wypukła" albo "wklęsła", przy tym rozwiązaniu 99% lampki siedziało by w szafce. Chyba, że masz na myśli inne rozwiązanie. A co do gniazdek to powiem tak: jak już była listwa..... A w praktyce to jak widać na załączonym obrazku: czajnik i mikser jak wolę coś miksować w zlewie bądź przy zlewie, innych zastosowań nie pamiętam.
Link do komentarza
Cytat

Są takie oprawki które się idealnie w płytę wpasowują i to bez przewiercania jej na wylot
a i cena całkiem przyzwoita (7 - 11zł)


Szczerze przyznam, że nie wiedziałem do dziś o takowych.
Cytat

Swoją drogą te trójkąciki co Cię natchnęły są nie dużo droższe (14 - 17zł)


O i tu się nie zgodzę. Jak robiłem kuchnię 2007r. to najtańsze sensowne kosztowały powyżej 100PLN. A te najtańsze to i tak bym sobie odpuścił. Owszem istnieje ryzyko, że najzwyczajniej na świecie nie trafiłem na tańsze z tym, że wtedy naprawdę dużo szukałem i w sklepach internetowych i tych tradycyjnych.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Chcesz przez to powiedzieć, że bardziej poziomo, zapewne przez różnicę poziomów na działce, nie da się zrobić? Ten siedmiometrowy odcinek z domu do rewizji jest w linii prostej? Rewizja przy wyjściu z domu jest wykonana i dostępna? Dopuszczalny, ale według moich nauczycieli - nieco ryzykowny... Bardziej stałe "odpadki" nie są porywane cieczą, przyklejają się do dna rury, ciecze przepływają nad nimi... Na tych przyklejonych tworzą się zatory i korki... Dlatego pytam o rewizję, które pozwalają na udrażnianie kanalizacji...
    • Cześć,   chciałbym poradzić się w kwestii kanalizacji. Otóż mój problem wygląda tak, że pomiędzy domem a studzienką rewizyjną kanalizacji, którą mam na działce uda mi się maksymalnie uzyskać różnice wysokości 90 cm na 7 metrach odległości.  Daje to spadek rury na tym odcinku około 13%.    Reasumując, na domu spadek 2%, pomiędzy domem a studzienką (7 metrów) 13% i pomiędzy studzienką a główną nitką 4%   Ja wiem, że optymalny spadek to 2% natomiast interesuje mnie czy ktokolwiek był zmuszony użyć tak dużego spadku i u niego to funkcjonuje. Znalazłem kilka informacji, że dopuszczalny jest spadek 15%.   Pozdrawiam Mikołaj.
    • Dzień dobry,  W maju ubiegłego roku zamieszkałem w domu. Dziś zauważyłem około 30 do 50 cm nad oknami dachowymi takie dziwne plamy na membranie. Te plamy na te chwile są suche membrana uniosła się do góry tak jak kartka papieru która jest zmoczona i potem wyschnie. Dach pokryty blachodachówką panelową. Strych nie jest ocieplony. Pomiędzy parterem a strychem legary z drewna i 35 cm wełny mineralnej. Wokół dwóch kominów i we wszystkich innych newralgicznych miejscach takie coś nie występuje.  Macie Państwo pomysły co to i czy to może być groźne ? Podejrzewam że ma to coś wspólnego z wykraplaniem się wody, lub niepoprawną obróbką okien dachowych.  
    • Liczyć na "niezniszczalność" paneli winylowych mógł tylko ktoś, kto nigdy nie miał gramofonu i nie słuchał płyt. Winylowych przecież. Byle czym się przecież rysują, nie tylko szafirową (bardzo twardy materiał) igłą.   Natomiast zupełnie innym materiałem jest laminat. I swoją opinie napisałem znając ten materiał. Kiedyś kuchenne meble były wykończane laminatem. Można też było kupować płyty laminowane, bez podkładu. Czyli tę wierzchnią strukturę, z której niektórzy robili nawet boazerię. Kawałki takiej płyty mam do dzisiaj, przydają się w domowym warsztacie. Jeśli nie będziesz sypał piasku pod nogi, to niełatwo je zarysować na podłodze.     To oczywiste, bo ich powierzchnia wody nie przepuści nawet przez tydzień, ale diabeł leży w szczegółach, czyli krawędziach, jak wcześniej wspominałem. Niby są zabezpieczane, ale nigdy nie wiemy czy nie ma tam jakichś nieciągłości i/lub mikrouszkodzeń Lepiej więc nie przekonywać się, że jednak są.  A woda wejdzie w najmniejszą mikro dziurkę, ale wyjść nią później nie chce. Takie wychodzenie pod postacią pary trwa później miesiące i lata. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...