Skocz do zawartości

Gniazdka/halogeny meblowe


Qubacen

Recommended Posts

Skoro są tutaj porady to podzielę się własnym pomysłem. Robiąc meble do kuchni spodobały mi się takie halogeny podwieszane pod meble co by mogły oświetlać blat. o takie:

DSC01446.jpg


Jak zorientowałem się w kosztach to… o, ja pier!!@#$@$. Wpadłem więc na genialny plan. Otóż człowiek który nam robił meble przecież docina płyty na boki mebli, to przecież może również dociąć pas który przykręci się do mebli pod kątem 45 stopni a w niego wmontuje halogeny. Zaraz, zaraz a dlaczego tylko halogeny skoro można i gniazdka??? Jak, pomyślałem tak zrobiłem z jednym ale – halogeny się grzeją. Troszkę może na wyrost ale bojąc się o potencjalne podsmażenie mebli zakupiłem transformator oraz żarówki ledowe (prawie jak halogeny). Dało mi to jeszcze jedną możliwość – gdybym kupował takie trójkąciki to pewnie kupiłbym jeden, może dwa. A tak pozwoliłem sobie na więcej, a dzięki temu, że to ledowe nie cierpię przy okazji faktury VAT za energię elektryczną.
A wygląda to tak:

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Może ktoś wykorzysta pomysł.
Link do komentarza
Cytat

Pomysł ciekawy, choć osobiście jestem zwolennikiem takiego oświetlenia blatu roboczego, aby źródła światła nie było widać z żadnego punktu kuchni dla obserwatora będącego w pozycji stającej.


Tak jest właśnie tutaj - spójrz z jakiej wysokości robiłem zdjęcia. Znaczy ten jeden singiel jest owszem na wysokości futryny ale doświetlenia blatu są niewidoczne. Sprawdź sam czy zobaczyłbyś coś w kąciku szafki, przy ścianie.
Link do komentarza
Oświetlenie - tak. Chociaż podobnie można zainstalować lampki pod dnem szafek.
Pomysłu na gniazdka - nie kupuję (chyba, że awaryjnie, jeśli się nie zrobiło a gdzieś tam jest potrzebne). Przetrenowałem już tyle wariantów w kuchniach, że wystarczy. 10 - 15 cm nad blatem i to wszystko. Najlepiej w ramkach po 3 - 4 sztuki. Ale można się przyzwyczaić i do takiego rozmieszczenia.
Link do komentarza
Cytat

Chociaż podobnie można zainstalować lampki pod dnem szafek.


Można i owszem, ale albo tracisz miejsce w szafce, albo powiększasz jej wysokość. każda lampka będzie albo "wypukła" albo "wklęsła", przy tym rozwiązaniu 99% lampki siedziało by w szafce. Chyba, że masz na myśli inne rozwiązanie. A co do gniazdek to powiem tak: jak już była listwa..... A w praktyce to jak widać na załączonym obrazku: czajnik i mikser jak wolę coś miksować w zlewie bądź przy zlewie, innych zastosowań nie pamiętam.
Link do komentarza
Cytat

Są takie oprawki które się idealnie w płytę wpasowują i to bez przewiercania jej na wylot
a i cena całkiem przyzwoita (7 - 11zł)


Szczerze przyznam, że nie wiedziałem do dziś o takowych.
Cytat

Swoją drogą te trójkąciki co Cię natchnęły są nie dużo droższe (14 - 17zł)


O i tu się nie zgodzę. Jak robiłem kuchnię 2007r. to najtańsze sensowne kosztowały powyżej 100PLN. A te najtańsze to i tak bym sobie odpuścił. Owszem istnieje ryzyko, że najzwyczajniej na świecie nie trafiłem na tańsze z tym, że wtedy naprawdę dużo szukałem i w sklepach internetowych i tych tradycyjnych.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...