Skocz do zawartości

SAGA /Domowe Klimaty - dom jednorodzinny


Marmur

Recommended Posts

Witam serdecznie wszytkich, chcacych uczestniczyć w forum wymiany informacji na temat budowy domku jednorodzinnego z poddaszem typu SAGA .
Ja jestem inwestorem w tym zakresie i chcę porozmawiac na temat budowy tego domku. Oto link gdzie obrazuje postępy budowy mojego domku, chętnych do wymiany informacji zapraszam :
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam serdecznie wszytkich, chcacych uczestniczyć w forum wymiany informacji na temat budowy domku jednorodzinnego z poddaszem typu SAGA .
Ja jestem inwestorem w tym zakresie i chcę porozmawiac na temat budowy tego domku. Oto link gdzie obrazuje postępy budowy mojego domku, chętnych do wymiany informacji zapraszam :


Ja zamierzam budować dom typu Korona w modyfikacji ze ścianą trójwarstwową, z zewnątrz klinkier. Niestety, pozwolenie na budowę dopiero w toku.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Decyzja zapadła – będziemy chcieli przyłączyć się do Waszego grona. Projekt zamówiony, posty o SADZE przeczytane, swoje przemyślenia mamy i przystępujmy powoli do działa.

Projekt zamówiony, zbieramy papierkologię i mamy plan we wrześniu rozpocząć prace ziemne i murarskie (wcześniej z różnych względów nie da rady, ale chcemy chociaż rozpocząć w tym roku).

Zmiany nad którymi myślimy:
  • wydłużenie garażu o 1,5 – 2 m i zagospodarowaniu tego miejsca na powierzchnie pod rowery + sprzęt ogrodniczy, itp.
  • zwężenia spiżarni o około 0,3 m i przedłużenie jej tak, aby możliwe było zamknięcie kuchni drzwiami przesuwnymi lub dwuskrzydłowymi, oraz wbudowaniem w wydłużoną spiżarnię lodówki, piekarnika, micro i może jeszcze jakiejś szafki
  • zmiana położenia drzwi do łazienki na dole, w ten sposób, że będą one zamykały istniejący tam korytarzyk do kotłowni – w efekcie powiększy się powierzchnia łazienki, a wejście do kotłowi będzie właśnie z niej (łazienki w sensie) – widziałem takie rozwiązanie w gotowym już domu (w innym projekcie, ale funkcjonalność super)
  • przeniesienie drzwi balkonowych na sąsiednią ścianę (to będzie u nas ściana południowa i tam się drzwi lepiej sprawdzą)
  • w związku w wydłużeniem garażu zwiększy się również strych przeznaczony na pralkę, suszarkę i składzik wszelkiego dobra

    wciąż jeszcze myśli nad:
  • rezygnacją z wolego oczka (z wielkim bólem, bo to smaczek tego domu i chyba jednak warto dołożyć kasę na takie rozwiązanie) na rzecz trójkątnego wykusza – wciąż szukam jednoznacznej odpowiedzi że ''nie da lub da się zrobić w blasze(ładnie oczywiście) wole oko'' , bo ma na razie dwie opinie wykluczające się. A z kosztowego punktu widzenia blacha rządzi.
  • rezygnacja z dwóch garderób na górze (póki dzieciaki jeszcze małe i chyba wolą więcej miejsca w pokojach niż garderoby), z opcją zabudowy w przyszłości
Na etapie wyboru myśleliśmy jeszcze o:
- projekcie Jesion z pracowni Dom na horyzoncie – projekt odpadł po zobaczeniu w rzeczywistości ilości skosów na piętrze oraz ''przymierzeniu'' w realu domu do działki (szerokość domu około 19 m)

- Koronie z APA– przegrała z Sagą niestety kosztami budowy

- Gemini II – projekt przegrał z planem zagospodarowania przestrzennego

Będziemy stawiać dom w Halinowie pod W-wa na działce 32 x 32. Planowana kolorystyka: szarości – wiem, że inaczej niż w projekcie i trochę tak smutno, ale Kasi strasznie się taka kompozycja podoba, więc ...

Pozdrawiamy serdecznie

Tomek
Link do komentarza
Witam , ja też buduję Sagę u mnie właśnie dizś zaczeli układac stropy:)). Domek budowany jest W Katach Węgierskich pod Warszawa:) Zrezygnowaliśmy z wolego oka bo to moze i ładne ale bardzo kosztowne. I proponuję podniesc ściane kolankową o jeden pustak. My tak własnie robimy. Całkeim zrezygnowałam ze spiżarki bo w kuchni robię wyspe. Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam.
Przyłanczamy się i my do grona inwestorów "SAGI".
Nasze zmiany zaproponowane do projektu to:
1. Podnisienie wysokości pomieszczeń na parteże i poddaszu,
2. Rezygnacja ze spiżarki w kuchni na rzecz wyspy jesli się zmieści,
3. mała ścianka działowa oddzielająca nieco kuchnię od jadalni,
4. Rezygnacja z drzwi na taras z salonu. Zostaną one całkowicie zamurowane, nowe wyjście na taras z jadalni,
5. Rezygnacja z bawolego oka na rzecz zwykłego okna dachowego, trochę szkoda ale,
6. Powiększenie łazienki na strychu kosztem holu, wyjście na strych poprzez łazienkę,
7. ściany trójwarstwowe pustak, styropian i klinkier,
8. Balkon z naszej sypialni.
Dom budowany będzie pod Łodzią w Starowej Górze, mamy nadzieje rozpocząć budowę w maju.
Pozdrawiamy
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

forum.muratordom.pl/poszukuje-zdjec-domu-saga,t66620-660.htm

pozdrawiam :

Darek




Witam.

Bardzo dziekuje za szybka reakcje i wklejenie linka. Domek jest przepiekny!! az mi dreszcze przeszły po plecach icon_smile.gif to jest moj wymarzony projekt.
Teraz chciałbym wykorzystac fakt ze zagladasz tu na forum i zadac Ci jedo konkretne pytanie no moze dwa icon_smile.gif
Jeśli mozesz to napisz prosze jakie poniosłes koszty budowy do stanu obecnego?
i gdzie ten piekny domek został wybudowany bo gdyby była taka mozliwosc to chcielibysmy z zoną zobaczyc go na zywo.
My jestesmy z okolic Katowic.

Pozdrawiam

Marcin
Link do komentarza
Cytat

Witam.

Bardzo dziekuje za szybka reakcje i wklejenie linka. Domek jest przepiekny!! az mi dreszcze przeszły po plecach icon_smile.gif to jest moj wymarzony projekt.
Teraz chciałbym wykorzystac fakt ze zagladasz tu na forum i zadac Ci jedo konkretne pytanie no moze dwa icon_smile.gif
Jeśli mozesz to napisz prosze jakie poniosłes koszty budowy do stanu obecnego?
i gdzie ten piekny domek został wybudowany bo gdyby była taka mozliwosc to chcielibysmy z zoną zobaczyc go na zywo.
My jestesmy z okolic Katowic.

Pozdrawiam

Marcin



Witam,

Dzięki za ocenę chaty, sumaryczne koszty o które pytasz nie odnoszą się do cen dzisiejszych , bo niestety budowa mi się trochę rozciągnęła w latach, ale każdy orze jak może. Do stanu obecnego łącznie z wyposażeniem w meble kuchenne i AGD to jakieś 350 tys. +/- 20 tys ( bez działki, ale z mediami, w tym wod-kan, gaz i prąd) - nie jest to mało, ale i nie tak dużo jak piszą inni ( zawsze wybierałem wykonawców ze średniej półki).
Myślę że warto było, bo za taką kasę mógłbym kupić w Warszawie (bo właśnie tu się " buduję") mieszkanie - jakieś 40 m kw . Abstrahując od miejsca budowy myślę że nie jest to wygórowana kwota za własny dom.

Jak będziesz potrzebował jakichkolwiek zdjęć z realizacji to daj znać , podeślę - mam całą galerię zdjęć z każdego etapu budowy.

pozdrawiam i życzę podobnych efektów a nawet lepszych na własnej budowie.


Darek
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
  • 10 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...