Skocz do zawartości

łuk - wejście do pokoju.


furmowiczka

Recommended Posts

Witajcie, od października wynajmuję trzypokojowe mieszkanie. Mnie przypadł duży pokój, nie ma drzwi wejściowych do pokoju - jest łuk (coś takiego http://imageshack.us/photo/my-images/169/1409062013jq8.jpg/). Pozostałe dziewczyny mają drzwi, więc nie ma problemu. Poradzie, czym zasłonić te wejście. Mój pokój nie jest przechodni, ale mogę z niego wejść do kuchni i jest ten sam problem. Jakiś parawan? Nie wyobrażam sobie sytuacji, że goście przychodząc do koleżanek zerkają do pokoju...

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

na przykład roleta drzwiowa ....
Brak obrazka

tu na oknie widać lepiej ...
rolety-zewnetrzne_1a.jpg

ale to kosztuje - może zwykła żaluzja?
albo jakaś ciężka kotara ....
nic innego nie przychodzi mi do głowy - gdyby to nie był łuk tylko normalne wejście to można by zamontować drzwi harmonijkowe ....



Dziękuję za wskazówki. Żaluzja jest dobrym pomysłem, ale w ramach drzwi jeszcze nie widziałam icon_smile.gif I jeszcze kwestia porozumienia się z właścicielką, dziury w ścianie i te sprawy....
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję za wskazówki. Żaluzja jest dobrym pomysłem, ale w ramach drzwi jeszcze nie widziałam icon_smile.gif I jeszcze kwestia porozumienia się z właścicielką, dziury w ścianie i te sprawy....



wiesz - cokolwiek tam nie umieścisz , dziury i tak będą ...
ale dziury można kiedyś zagipsować , zamalować i będzie ok ... icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

to są w zasadzie takie rolety .... popytaj , na pewno gdzieś znajdziesz ... poszukaj też na allegro, tam zawsze taniej , a może rzuci ci się przy okazji w oczy jakieś jeszcze inne rozwiązanie ...



Mówię o najzwyklejszych okiennych żaluzjach icon_smile.gif Patrzę na allegro i jest możliwość własnego wymiaru.
Dzięki za podpowiedź i proszę resztę o dalsze pomysły.
Link do komentarza
To nie jest uszczypliwość, tylko bardzo konkretne rozwiązania, stosowane np. w zamkach.
Oczywiście zamiast starego koca – gobelin.

I nie bardzo rozumiem w czym problem. Dlaczego nie wstawić drzwi. Kupujesz najtańsze jakie mogą być, większe od otworu istniejącego, a ościeżnicę (drewnianą) przykręcasz do ściany. Równie dobrze mogą to być drzwi harmonijkowe.
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem po co ta uszczypliwość icon_confused.gif



Niby jakie uszczypliwość?
Proponujesz burzę mózgów, więc wypadałoby przyjąć i rozważyć wszystkie propozycje a nie trzymać nos powyżej sufitu.

W byłym Związku Radzieckim przez kilkanaście lat nie potrafiono poradzić sobie z odśnieżaniem elektrycznych linii przesyłowych na Syberii i wiele razy dochodziło do połamania słupów. Nikt nie wpadł na żaden pomysł, dopiero kiedy jeden z dyrektorów usłyszał od babki w domu (jeszcze wierzącej) "niech wam Bozia śnieg zdmuchnie" - rozwiązanie się znalazło. Wystarczyło przelecieć helikopterem wzdłuż linii i było po odśnieżaniu.
Link do komentarza
Zamontuj drzwi przesuwne naścienne.
Koszt systemu (szyna, wózki jezdne, prowadnice) to około 100-120zł w zależności od rozmiaru.
Do tego jako same drzwi płyta meblowa okleinowana lub bardziej hardkorowo płyta OSB (system przystosowany do płyt od 16mm grubości).
Zresztą samą płytę możesz pomalować w dowolne bohomazy.
Link do komentarza
Cytat

Zamontuj drzwi przesuwne naścienne.
Koszt systemu (szyna, wózki jezdne, prowadnice) to około 100-120zł w zależności od rozmiaru.
Do tego jako same drzwi płyta meblowa okleinowana lub bardziej hardkorowo płyta OSB (system przystosowany do płyt od 16mm grubości).
Zresztą samą płytę możesz pomalować w dowolne bohomazy.


Chciałam to samo zaproponować.
Podejrzewam, że mowa o mieszkaniu dla studentów, a co za tym idzie o jak najtańsze koszty icon_wink.gif
Takie rozwiązanie jest optymalne.

Można też przykręcić bezpośrednio od strony kuchni płytę regipsową i z drugiej strony wstawić szafę czy biurko, we wnękę która powstanie
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...