Skocz do zawartości

Za ile wykonanie takiego dachu???


Recommended Posts

Tak jak gaweł napisał około 50 się zakręci cena. Co do dachówki to polecam ceramiczną ,cenowo różnicy dużej niema a jakościowo i wizualnie bez porównania.Z innych materiałów to jakie byś nie wybrał cena będzie podobna.
Link do komentarza
Cytat

Tak jak gaweł napisał około 50 się zakręci cena. Co do dachówki to polecam ceramiczną ,cenowo różnicy dużej niema a jakościowo i wizualnie bez porównania.Z innych materiałów to jakie byś nie wybrał cena będzie podobna.


Zdawało mi się, że ceramiczna vs. betonowa to potężna różnica cen ale skoro piszesz inaczej to posprawdzam jeszcze dokładnie. A tak, wiem że wygląda o niebo lepiej.

Dla jasności - zbieram puki co informacje.
Link do komentarza
Cytat

Zdawało mi się, że ceramiczna vs. betonowa to potężna różnica cen ale skoro piszesz inaczej to posprawdzam jeszcze dokładnie. A tak, wiem że wygląda o niebo lepiej.

Dla jasności - zbieram puki co informacje.


Możesz sobie porównać na allegro i zobaczysz ,że cenowo jest duża rozpiętość ,ja mam na myśli dolne ceny ceramicznych jak i betonowych.
np http://allegro.pl/master-dachowka-ceramicz...2572716106.html
i http://allegro.pl/dachowka-braas-celtycka-...2575393032.html
Link do komentarza
Cytat

Jak w temacie - na ile wyceniacie położenie takiego: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m451a5463a72b1 dachu od podstaw w wersji dachówki betonowej? Ewentualnie czym innym kryć i jak to wyglądałoby cenowo?



chodzi ci o sam materiał czy robociznę? nie doprecyzowałeś....


Cytat

Na ile realnie to oceniasz bo na dniach (no dobra tygodniach) będę rozmawiał z wykonawcami i chciałbym mieć jakiekolwiek pojęcie czy punkt odniesienia.



dobry punk odniesienia będziesz miał jak sobie zrobisz kilka kserokopii dachu z projektu ( z wymiarami, ta częśc projektu z rozpiską) i rozdasz po składach - niech ci wycenią w wersjach dachówki ceramicznej i cementowej - dużo zależy od producenta - są drożsi i tańsi .... ale czasem można dorwać jakąś promocję...

i przychylam się do wypowiedzi powyższych - tanio nie będzie - duża powierzchnia bo to dach czterospadowy , do tego dużo dachówek wykończeniowych , bo w cholere lukarn .... szarpnie cię....

rozważasz alternatywnie co innego ...
gont - pod gont musi być deskowanie , nie warta skórka za wyprawkę - wyjdzie podobnie albo i drożej ....
blachodachówka - może i taniej , ale czy lepiej?



Link do komentarza
Cytat

chodzi ci o sam materiał czy robociznę? nie doprecyzowałeś....



Materiał + robocizna


Cytat

dobry punk odniesienia będziesz miał jak sobie zrobisz kilka kserokopii dachu z projektu ( z wymiarami, ta częśc projektu z rozpiską) i rozdasz po składach - niech ci wycenią w wersjach dachówki ceramicznej i cementowej - dużo zależy od producenta - są drożsi i tańsi .... ale czasem można dorwać jakąś promocję...

i przychylam się do wypowiedzi powyższych - tanio nie będzie - duża powierzchnia bo to dach czterospadowy , do tego dużo dachówek wykończeniowych , bo w cholere lukarn .... szarpnie cię....

rozważasz alternatywnie co innego ...
gont - pod gont musi być deskowanie , nie warta skórka za wyprawkę - wyjdzie podobnie albo i drożej ....
blachodachówka - może i taniej , ale czy lepiej?


Tak myślałem o goncie albo o blacho dachówce z tym, że jeżeli różnica w cenie będzie niewielka to jednak postawię na dachówkę bo i wygląd ładniejszy i ciszej w chałupie....

Tak wiem, że tanio nie będzie ale ten projekt spodobał się i żonie i mnie i tak oto już klamka zapadła bo projekt zakupiony i na etapie adaptacji. A chciałbym w tym roku jeszcze fundamenty zrobić.
Link do komentarza
Cytat

Konkrety poproszę - może nie co do grosza ale chociaż tak około.



z całym szacunkiem - chyba oszalałeś zadając takie pytanie .... ani ja Twój wykonawca , ani kierownik składu budowlanego ... wróżka też ze mnie do doopy , ponadto w wakacje zbiła mi się szklana kula a kot nie chce już robić za frajera icon_lol.gif
cenę nawet tak mniej więcej będziesz znał jak już znajdziesz wykonawcę i ci zaśpiewa (a rozpiętość mają ogromną , różnice w cenach sięgają nawet 100%) , i jak rozdasz projekt do wyceny po składach z tym, że nie jest powiedziane , że tyle co ci dziś zaśpiewają utrzymają za rok - a nawet wątpliwe ...
Link do komentarza
Cytat

Tak wiem, że tanio nie będzie ale ten projekt spodobał się i żonie i mnie



wiesz .... czasem za wybór tego co się podoba a nie tego co rozsądek podpowiada - płaci się słono - jeśli było to przemyślane i liczyłeś się z tym, że będzie drogo to teraz trzeba przełknąć dumę i udźwignąć ten ciężar... czasu nie cofniesz, nic już nie zmienisz icon_wink.gif

Cytat

i tak oto już klamka zapadła bo projekt zakupiony i na etapie adaptacji. A chciałbym w tym roku jeszcze fundamenty zrobić.



no , to jeszcze masz dużo czasu - to temat dopiero na przyszły rok, nie zawracaj sobie nim teraz głowy ... po drodze będzie mnóstwo innych tematów zanim do tego dachu dotrzesz .... icon_smile.gif


Link do komentarza
Cytat

...
no , to jeszcze masz dużo czasu - to temat dopiero na przyszły rok, nie zawracaj sobie nim teraz głowy ... po drodze będzie mnóstwo innych tematów zanim do tego dachu dotrzesz .... icon_smile.gif


Które to tematy również będą kosztowały.

Zastanów się czy aby nie pochopnie nabyliście taki projekt. Skoro teraz pytasz ile to może kosztować, to znaczy, że nijak się nad tym nie zastanawialiście wcześniej.

Masz dwa wyjścia:
albo zmieniasz dach na prostszy, mniej kosztowny, bez lukarn, albo z mniejszą ich ilością itp, albo kupujesz nowy projekt z innym zupełnie dachem. Obie wersje są i tak najtańszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę późniejsze koszty materiałów i robocizny.

Dla mnie ten dach to w granicach 70-80tys. Robocizna + materiały. I to jeszcze zależy w jakich rejonach mieszkasz i jakich tych materiałów użyjesz. Powiedziałabym, że kwota ta może i podskoczyć do setki w momencie, kiedy będziesz już to robił.

Jest jeszcze jedna kwestia...jak trafisz na partaczy, to w Twoim dachu jest tyle "miejsca" na spier....ną robotę, że głowa boli. Prostszy dach=tańszy dach i mniej ewentualnych bobów.
Link do komentarza
Cytat

Które to tematy również będą kosztowały.

Zastanów się czy aby nie pochopnie nabyliście taki projekt. Skoro teraz pytasz ile to może kosztować, to znaczy, że nijak się nad tym nie zastanawialiście wcześniej.

Masz dwa wyjścia:
albo zmieniasz dach na prostszy, mniej kosztowny, bez lukarn, albo z mniejszą ich ilością itp, albo kupujesz nowy projekt z innym zupełnie dachem. Obie wersje są i tak najtańszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę późniejsze koszty materiałów i robocizny.

Dla mnie ten dach to w granicach 70-80tys. Robocizna + materiały. I to jeszcze zależy w jakich rejonach mieszkasz i jakich tych materiałów użyjesz. Powiedziałabym, że kwota ta może i podskoczyć do setki w momencie, kiedy będziesz już to robił.

Jest jeszcze jedna kwestia...jak trafisz na partaczy, to w Twoim dachu jest tyle "miejsca" na spier....ną robotę, że głowa boli. Prostszy dach=tańszy dach i mniej ewentualnych bobów.


Zastanowiliśmy się i niestety zdawałem i zdaję sobie sprawę, że dach będzie jedną z najdroższych inwestycji w tym domu. Projektu nie zmienię bo taki wybraliśmy i już... A tak na serio to buduję (mam zamiar budować) dom po to by w nim mieszkać i nie kląć na pierdylion czynników. Podczas szukania najpierw starego domu do remontu a potem działki miałem mnóstwo propozycji najpierw starego domu do remontu, potem różnych lokalizacji działki na końcu projektu. Stary dom przepadł bo albo były to ruiny albo lokalizacja nie najpiękniejsza w moim mniemaniu. W końcu udało się znaleźć działkę super i tak małymi kroczkami do przodu. Nie można wszystkiego przeliczać na kasę bo inaczej zostałbym w mieszkaniu (a ile kasy miałbym w kieszeni....). A o dach pytam teraz bo faktycznie lada chwila będę rozmawiał z wykonawcami i jakiekolwiek pojęcie muszę mieć bo jeśli zaśpiewają wybitnie za mało bądź za dużo to co bym to sprawdził. A co do zepsucia to tak się złożyło że widziałem ekipy które robiły proste, dwuspadowe dachy z blacho dachówki i uważam, że zepsuli dokumentnie. Nie ma co zakładać, że będzie źle - myślę, że będzie dobrze. A jak już ruszę z robotą to pewnie opiszę swoje dotychczasowe perypetie jak i na bieżąco historyjkę powstawania pomysłu i wykonania....


P.S. Pisząc, że nie można przeliczać wszystkiego na kasę nie znaczy, że mam jej dużo - wręcz przeciwnie i szukam i będę szukał oszczędności. Tyle, że wychodzę z założenia, że albo robić coś dla siebie i dobrze (ładnie) albo nie robić wcale. Edytowano przez Qubacen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

P.S. Pisząc, że nie można przeliczać wszystkiego na kasę nie znaczy, że mam jej dużo - wręcz przeciwnie i szukam i będę szukał oszczędności. Tyle, że wychodzę z założenia, że albo robić coś dla siebie i dobrze (ładnie) albo nie robić wcale.



masz takie podejście do sprawy - ok ... każdy ma inne priorytety - Ty masz takie , inni mają inne icon_wink.gif
mam koleżankę, która wybudowała dom który jej się podobał pomijając aspekt finansowy - tłumaczyła jak Ty , że jeśli już buduje to coś co ma jej sie podobać - no i zarżnęła sie finansowo , zrobiła tylko parter bo na nic innego nie starczyło kasy - teraz musi mieszkać, spłacać kredyt i wykańczać to co zostało ... nie do pozazdroszczenia ... o wakacjach w najbliższej dziesięciolatce może zapomnieć ....
przede wszystkim trzeba mierzyć siły na zamiary .... nie buduje się czegoś na co nie stać nawet jeśli się diabelnie podoba icon_wink.gif
w sumie - tragedii nie ma , najwyżej położysz blachodachówkę...

Link do komentarza
Cytat

Dach to zdecydowanie nie tani na moj gust to najmniej z 50 tysiecy



z ceramiczną i dobrą wierzbą na pewno może być więcej. I tak jak pisali poprzednicy - w zalezności od projektu dachu. Ale wszystko idzie wycenić. Poradnik ma świetny Dach-Pol. Można go przeczytać tutaj.

Zawsze zamiast ceramiczną, która jest najdroższa można pokusić się o jakiś gont lub blachodachówkę. Przy dzisiejszej technologii produkcji taka blachodachówka jest równie wytrzymała. A i wtedy konstrukcja dachu nie musi być tak wytrzymała (mniejszy profil) jak w przypadku dachówki ceramicznej, która jest cięższa.
Link do komentarza
Cytat

Zastanowiliśmy się i niestety zdawałem i zdaję sobie sprawę, że dach będzie jedną z najdroższych inwestycji w tym domu.
...
P.S. Pisząc, że nie można przeliczać wszystkiego na kasę nie znaczy, że mam jej dużo - wręcz przeciwnie i szukam i będę szukał oszczędności. Tyle, że wychodzę z założenia, że albo robić coś dla siebie i dobrze (ładnie) albo nie robić wcale.


Zdajesz sobie sprawę, że będzie drogo, ale niestety nie wiesz jak bardzo.
Dlatego szukasz teraz możliwości obniżenia kosztów /jak my wszyscy zresztą icon_wink.gif /

Zrób tak jak radzą przedmówcy: ksero więźby, kilka hurtowni, różne opcje pokrycia dachu i będziesz miał pogląd na ceny materiałów.
A robotnicy...poproś o adresy wcześniejszych zleceniodawców, odwiedź, pooglądaj.
Będziesz miał rozeznanie w jakości wykonanej pracy, a przy tym będziesz wiedział, czy warto daną firmę, brać za tą cenę, czy nie.


I taj jak Daga pisze
Cytat

w sumie - tragedii nie ma , najwyżej położysz blachodachówkę...


Link do komentarza
Ale wracając do meritum - to tak jak w początkowych postach pisaliście 50 - 60 tyś za "od A do Z" jest realne??? Znaczy czy jeżeli tyle mi powie wykonawca to jest to uczciwa cena czy ma mi się włączyć jakaś lampka ostrzegawcza????

Afrodytaa - w woli sprostowania, wiem ile zawołał ode mnie jeden z wykonawców za cały dom, a drugi za stan surowy otwarty stąd moje nieśmiałe pytania puki co o poszczególne koszta. Po prostu zastanawiam się czy nie wyjdzie mi taniej (a może nawet lepiej) jeśli rozdzielę budowę na etapy. I tak niby czasu mam dużo ale już zaczynam zbierać informacje. Oczywiście zaczynam od internetu bo wiem że czasem warto się skonsultować z mądrzejszymi. A w końcu to forum ludzi którzy albo w tym siedzą albo właśnie się budują i mają te czy inne informacje z pierwszej ręki.

P.S. Poza tym internet daje mi tę siłę, że raczej nikt mnie nie wkręci bo przypuszczam, że zaraz znalazłby się ktoś inny co by sprostował. A na żywo to wiemy jak czasami wyglądają rozmowy z fachowcami i to wszelkiej maści. Edytowano przez Qubacen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
jak słusznie stwierdziła Afrodyta - wszystko zależy , również od tego w jakim regionie budujesz - w Warszawie będzie drogo, na jakiejś wiosce na Podkarpaciu znacznie taniej ...
no i nikt nie da Ci gotowej kwoty - najlepiej zobaczysz rozbieżność jak skonsultujesz ten dach z kilkoma wykonawcami...
i pamiętaj : bierz sprawdzoną na znajomych/sąsiadach ekipę - z polecenia , a jeśli obca to poproś o namiar do kilku osób u których pracowali żebyś mógł z nimi porozmawiać i zebrać opinie ...
ten dach naprawdę można spieprzyć aż pięknie , więc partaczy goń z budowy od razu bez skrupułów , bo na ewentualnie poprawki szkoda kasy ...
natomiast jeśli chcesz fachowej porady , to polecam napisanie priva do Andrzeja Wilhelmiego , oto link do Jego profilu :
https://forum.budujemydom.pl/Witand-pokryci...howe-m8116.html
to człowiek który zna się na rzeczy bo w tym pracuje i jego porada powinna Ci pomóc...
Link do komentarza
Cytat

Tak wiem, że tanio nie będzie ale ten projekt spodobał się i żonie i mnie i tak oto już klamka zapadła bo projekt zakupiony i na etapie adaptacji. A chciałbym w tym roku jeszcze fundamenty zrobić.


Czyli kupiłeś projekt na ładne oczy ,na wybór projektu ma wpływ bardzo dużo czynników i nieraz ludzie idą na kompromis w wyborze projektu pomiędzy podobaniem się - funkcjonalnością a ekonomią.

Cytat

Konkrety poproszę - może nie co do grosza ale chociaż tak około.


icon_eek.gif Przecież napisaliśmy Ci ,że około 50 tys to tak około,więc po co to pytanie.
Zresztą tak około to sam sobie możesz policzyć.
Link do komentarza
Cytat

Czyli kupiłeś projekt na ładne oczy ,na wybór projektu ma wpływ bardzo dużo czynników i nieraz ludzie idą na kompromis w wyborze projektu pomiędzy podobaniem się - funkcjonalnością a ekonomią.


Nie, nie na ładne oczy - widziałem i byłem w dokładnie takim domu. I proszę bez takich głupawych tekstów bo lubię się spierać, ale nie chce mi się... Brałem czynnik ekonomiczny pod uwagę, co nie zmienia faktu, że jeżeli da się taniej (a równie dobrze) to czemu nie? Poza tym mocno jeszcze raz podkreślę - jestem na tym forum bo zbieram informacje, i liczę na jakąś pomoc bądź wskazówki, gdybym miał "iść na żywioł" to nie bawiłbym się w pisanie w internecie...

Cytat

icon_eek.gif Przecież napisaliśmy Ci ,że około 50 tys to tak około,więc po co to pytanie.
Zresztą tak około to sam sobie możesz policzyć.


czytaj co piszę:
Cytat

Ale wracając do meritum - to tak jak w początkowych postach pisaliście 50 - 60 tyś za "od A do Z" jest realne??? Znaczy czy jeżeli tyle mi powie wykonawca to jest to uczciwa cena czy ma mi się włączyć jakaś lampka ostrzegawcza????



Aczkolwiek szczerze, dziękuję za radę odnośnie alledrogo - bo przyznam, że nie brałem pod uwagę.
Link do komentarza
Cytat

Nie, nie na ładne oczy - widziałem i byłem w dokładnie takim domu. I proszę bez takich głupawych tekstów bo lubię się spierać, ale nie chce mi się... Brałem czynnik ekonomiczny pod uwagę, co nie zmienia faktu, że jeżeli da się taniej (a równie dobrze) to czemu nie? Poza tym mocno jeszcze raz podkreślę - jestem na tym forum bo zbieram informacje, i liczę na jakąś pomoc bądź wskazówki, gdybym miał "iść na żywioł" to nie bawiłbym się w pisanie w internecie...


czytaj co piszę:


Aczkolwiek szczerze, dziękuję za radę odnośnie alledrogo - bo przyznam, że nie brałem pod uwagę.


To jak byłeś w takim domu to po co tyłek za przeproszeniem nam zawracasz, czemu nie pytasz właścicieli co i jak było z budową,a jak nie byli inwestorami tylko zakupili taki dom to maja zapewne dane odnośnie budowy. Jeżeli brałeś czynnik ekonomiczny to powiedz mi jaki skoro dopytujesz się dociekliwie jak małe dziecko dlaczego tyle a nie tyle.
Taniej,a kto Ci tu zagwarantuje taniej, pytasz to Ci odpowiedzieli od czego zależy cena i jak trzeba robić aby dobrą cenę wynegocjować.
A co do alledrogo to szukaj gdzie alletanio .
Powodzenia życzę i nie pisze tego ze zlości tylko w dobrej wierze.
Jak będziesz potrzebował pomocy a będę mógł w danym temacie pomóc to z miłą chęcią to uczynię.
Link do komentarza
Skoro byłeś w takim domu to znaczy, że masz dostęp do wlaścicieli. Spytaj ich, ile procentowo wyszedł im dach w stosunku do całości budowy. To akurat jest proste.

Nikt Ci nie da gwarancji, że będzie 50tys. To zależy od wielu czynników...materiałów, wykonawców, regionu...nie ma gotowej recepty. Takie "około" może oscylować nawet do 20 tys. więc weź i to pod uwagę. Dla mnie robi to sporą różnicę.

A resztę powiedział mhtyl post wyżej.
Link do komentarza
Cytat

Skoro byłeś w takim domu to znaczy, że masz dostęp do wlaścicieli. Spytaj ich, ile procentowo wyszedł im dach w stosunku do całości budowy. To akurat jest proste.

Nikt Ci nie da gwarancji, że będzie 50tys. To zależy od wielu czynników...materiałów, wykonawców, regionu...nie ma gotowej recepty. Takie "około" może oscylować nawet do 20 tys. więc weź i to pod uwagę. Dla mnie robi to sporą różnicę.

A resztę powiedział mhtyl post wyżej.



każdy projekt dachu można zmodyfikować jeśli początkowy kosztorys jest zbyt drogi. Problemy podczas budowy nigdy nie są o sumie zerowej. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

każdy projekt dachu można zmodyfikować jeśli początkowy kosztorys jest zbyt drogi. Problemy podczas budowy nigdy nie są o sumie zerowej. icon_smile.gif


Tylko za taką "modyfikację" trzeba zapłacić bo to zmiana konstrukcyjna. Więc lepiej od samego początku wybrać docelowo projekt aniżeli go potem zmieniać i słono za to płacić,ale jak kogoś scat na to to proszę bałdzo icon_smile.gif
Link do komentarza
Panowie (i Panie) tu nie o to chodzi aby zmieniać coś na siłę. Byłem w takim domu i spodobał mi się – ot co. Cena za wykonanie takowego domu nie wprasowała mnie w asfalt aczkolwiek nie jest mi obojętna. Stąd moje pytanie bo podejrzewam, że od przyszłego tygodnia będę wystosowywał zapytania odnośnie takowego dachu i chciałbym choć orientacyjnie wiedzieć ile…. Podliczyłem, że na materiały będę potrzebował między 15 a 20 tysięcy (bez okien). Zostało mi określić szacunkowo robociznę. Zresztą pisałem już wcześniej, że najzwyczajniej na świecie się zastanawiam czy nie rozbić budowy na etapy – znaczy jedni budują dom inni dach…. I chodzi mi o „nie polecane” jednych przez drugich tylko szukanie na własną rękę.
Link do komentarza
Cytat

Podliczyłem, że na materiały będę potrzebował między 15 a 20 tysięcy (bez okien). Zostało mi określić szacunkowo robociznę.



bardzo optymistycznie podchodzisz do tych kosztów. Nie widzę w projekcie, jaka jest powierzchnia dachu - zakładam w uproszczeniu że podobna do mojej - ja mam dom 10x10
podam ci jakie koszty poniosłem ja, dla prostego dachu dwuspadowego, bez żadnych lukarn i okien dachowych, krytą dachówką ceramiczną (Roben) - 2009r
dachówka- trochę ponad 10tys
rynny,membrana - około 4tys
więźba - około 6tys. (teraz jest sporo droższe drewno)
robocizna - 50/m2, czyli około 9tys.
czyli za mój prosciutki dach zapłaciłem około 30tys.
Twój dach jest dużo bardziej skomplikowany, dużo droższa będzie dachówka na niego, dużo droższa będzie też robocizna - szacuję że minimum 80/m2
Jak dach zamknie się w 60tys, to będzie to spory sukces
Link do komentarza
Cytat

Podliczyłem, że na materiały będę potrzebował między 15 a 20 tysięcy


icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Toś ładnie pojechał.
Nawet mój budowlany optymizm nie jest tak optymistyczny icon_lol.gif

A na jakiej podstawie wyszła Ci taka kwota?
Bo ja np. za samo drewno na dach, dałam w sumie, chyba z 5-6 tys. Prosty dach dwuspadowy, bez docinek /czyli bez odpadów/ z deskowaniem, 180m2. Drewno miałam sprowadzane jakieś 300km, bo tam było taniej. Na miejscu to samo kosztowałoby mnie około 1/3 tej kwoty więcej.
Blachodachówka, jak pytałam z miesiąc temu to równe 5tys + drugie tyle na rynny i inne pierdoły.

Niby wychodzi tak samo, ale jakoś mi sie wierzyć nie chce, ze się uda za tą cenę zrobić wszystko.
Chyba,, że kładziesz gont.
Link do komentarza
Cytat

Chyba,, że kładziesz gont.


Gont tez to tanich nie należy,a jak kupić kichę znaczy się za tanie pieniądze gont to lepiej nie kłaść w go ogóle .Ceny dobry gontów przebijają nawet średniej klasy blachy i dachówki ceramiczne.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...