Skocz do zawartości

Ponowne malowanie. Jak zacząć ?


radek8

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Chcę przemalować ściany w pokoju. Aktualnie jest pomalowany na żółto, a chcę przemalować na niebieski. Czy mogę kupić farbę i od razu pomalować czy muszę pozbyć się starej farby ? Jeśli tak to jak to zrobić ? Mam farbę emulsyjną.








witam
najlepiej zacząc od gruntu i to dobrego wystarczy raz. Następnie można pomalowac wszystko na biało żeby zakryc stary kolor, i przy dobrym wałku i sprawnej ręce jednokrotne ( lub dwuktotne) z odcięciem sufitu malowanie kolorem. Efekt murowany gwarantuję.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
tak jak kolega wcześniej napisał, jęsli masz farbę klejową , to dobrze jest ją zmyć, potem dobrze zagruntować i można malować nowy kolor.
jak to była zwykła emulsyjna, to też dobrze zmyć, mimo że się na ścianach nie jada, ale razem z kurzem osiadają też cząsteczki tłuszczy i wyjdzie to podczas malowania.
ja generalnie zawsze dobrze szoruję ścianę, gruntuję ( czasem ) , a maluję już tylko i wyłącznie natryskowo, doskonały efekt nawet przy zastosowaniu mniej profesjonalnego sprzętu ( wall perfect) , bez smug, zacieków i co najważniejsze szybciej i ładniej icon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Chcę przemalować ściany w pokoju. Aktualnie jest pomalowany na żółto, a chcę przemalować na niebieski. Czy mogę kupić farbę i od razu pomalować czy muszę pozbyć się starej farby ? Jeśli tak to jak to zrobić ? Mam farbę emulsyjną.



Istotną kwestią jest tutaj stan powłoki malarskiej. Jeśli odspaja się ona on podłoża, to konieczne jest usunięcie starej farby. Farbę najlepiej usunąć mechanicznie – za pomocą szpachelki. Gdy powłoka malarska jest w dobrym stanie, przed malowaniem wystarczy zagruntować powierzchnię, wykorzystując do tego np. emulsję podkładową Śnieżka Grunt http://przemaluj.pl/1131_320.htm Zwiększy ona wydajność farby nawierzchniowej i pozwoli na wyrównanie chłonności oraz na ujednolicenie podłoża. Po zagruntowaniu, może Pan pomalować ścianę farbą emulsyjną.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...