Skocz do zawartości

ANTARES - Domus-Dom u Sniechowskich


ROMI

Recommended Posts

Wybrałem ten projekt, bo musiałem zadowolić radnych z mojej gminy, którzy uchwalili projekt zagospodarowania przestrzennego, a w nim dachy dwuspadowe. Antares pozwala się cieszyć dachem wielospadowym garażu i takim samym od strony ogrodu. W tym projekcie przekonuje mnie również duży taras /64 m/ oraz dwustanowiskowy garaż. Uroku dodają skośne daszki nad oknami od frontu i ogrodu. Chętnie nawiążę kontakt z kimś, kto też buduje Antaresa. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Wybrałem ten projekt, bo musiałem zadowolić radnych z mojej gminy, którzy uchwalili projekt zagospodarowania przestrzennego, a w nim dachy dwuspadowe. Antares pozwala się cieszyć dachem wielospadowym garażu i takim samym od strony ogrodu. W tym projekcie przekonuje mnie również duży taras /64 m/ oraz dwustanowiskowy garaż. Uroku dodają skośne daszki nad oknami od frontu i ogrodu. Chętnie nawiążę kontakt z kimś, kto też buduje Antaresa. icon_biggrin.gif


jesteśmy w trakcie budowy tego domu, są już stropy , a jak dobrze pójdzie to za trzy tygodnie zaczynamy dach.Mam nadzieję , że przed zimą skonczymy stan surowy.Bardzo chętnie porozmawiamy z kimś kto buduje antares. icon_wink.gif
Link do komentarza
icon_wink.gif Trudno powiedzieć, że ja go buduję. Wszelkie formalności związane z lekką przeróbka i dostosowaniem do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sprawiły, że dopiero w ten poniedziałek dostałem decyzję i pozwolenie na budowę. Teraz zgłoszenie go nadzoru budowlanego i w przyszłym tygodniu teoretycznie mogę ruszać. oczywiście tego nie zrobię. Nie jestem przecież samobójcą, aby na zimę ruszać z budową domu. Pogodę mamy przecież taką jaką mamy, tzn: nieprzewidywalną. Koncentruję się na szukaniu ekipy budowlanej do stanu surowego. Początkowo chciałem budować sam ze znajomym murarzem ze wsi, ale po przeanalizowaniu wszystki za i przeciw: postanowiłem jednak skorzystać z pomocy młodszych. Cieszę się, że znalazłem bratnią duszę w budowie tego domku. Stawiamy w okolicach Gdańska i chętnie podpatrzę jak to u Was wygląda.
Link do komentarza
Cytat

icon_wink.gif Trudno powiedzieć, że ja go buduję. Wszelkie formalności związane z lekką przeróbka i dostosowaniem do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sprawiły, że dopiero w ten poniedziałek dostałem decyzję i pozwolenie na budowę. Teraz zgłoszenie go nadzoru budowlanego i w przyszłym tygodniu teoretycznie mogę ruszać. oczywiście tego nie zrobię. Nie jestem przecież samobójcą, aby na zimę ruszać z budową domu. Pogodę mamy przecież taką jaką mamy, tzn: nieprzewidywalną. Koncentruję się na szukaniu ekipy budowlanej do stanu surowego. Początkowo chciałem budować sam ze znajomym murarzem ze wsi, ale po przeanalizowaniu wszystki za i przeciw: postanowiłem jednak skorzystać z pomocy młodszych. Cieszę się, że znalazłem bratnią duszę w budowie tego domku. Stawiamy w okolicach Gdańska i chętnie podpatrzę jak to u Was wygląda.


icon_sad.gif Ja jestem jeszcze dalej. Po burzliwej dyskusji w rodzinie padło na Antares. Bez wątpienia jest to efekt wielu analiz i przemyśleń. Choć wizualizacje zewnetrzne raczej odstraszają to jednak rozwiązania wewnątrz spełniają wszystkie wcześniej założone kryteria. Jestem ciekaw jakich przeróbek można jeszcze dokonać by upraktycznić ten projekt. Proszę o podzielenie się innym spojrzeniem zanim na działkę ruszą kopary. Piotr z Wrocławia.
Link do komentarza
Dużo nie zmienialiśmy w projekcie, bo zawsze są to kosztowne sprawy. Zrezygnowaliśmy z pokoju-gabinetu po prawej stronie, gdyż to jest nasza zachodnia strona, a zależało nam na czerwonym słońcu rozjaśniajacym wnętrze. Drobna, kosmetyczna przeróbka jest tez w łazience. Ponadto obniżymy podłogę w garażu o 0,5m , gdyż mamy w tym miejscu na działce spadek terenu. Dodaliśmy też ogród zimowy na południowej elewacji u nas, czyli po prawej stronie. Być może pokusimy się o zmianę kilku ścianek działowych u góry. Jednak zostawiamy to na później. Rozłożyliśmy budowę domu na 3 lata, a zaczynamy na wiosnę. Niektóre rzeczy wychodzą w trakcie budowy. Liczymy też , że może uda się w tym czasie zobaczyć gotowego juz Antaresa, co pomoże nam dokonać innych zmian.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

icon_sad.gif Ja jestem jeszcze dalej. Po burzliwej dyskusji w rodzinie padło na Antares. Bez wątpienia jest to efekt wielu analiz i przemyśleń. Choć wizualizacje zewnetrzne raczej odstraszają to jednak rozwiązania wewnątrz spełniają wszystkie wcześniej założone kryteria. Jestem ciekaw jakich przeróbek można jeszcze dokonać by upraktycznić ten projekt. Proszę o podzielenie się innym spojrzeniem zanim na działkę ruszą kopary. Piotr z Wrocławia.


Skąd ten smutek? Całkiem praktyczny dom. Nie czepiaj się wizualizacji zewnętrznych. Popracujemy nad poprawkami projektu. Trzymamy kciuki!!!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Nasz domek jest już pod dachem, ma założone rynny i położoną elektrykę. Teraz ze względu na jesienną aurę robimy tynki. W projekcie jest mały błąd. Klatka schodowa jest na rzucie pierwszego piętra przesunieta o kilkanaście centymetrów w stosunku do parteru. Nikt z moich majstrów nie wie też (a było już kilku fachowców, również znajomy architekt), jak zrobić zgodnie z projektem ściankę działową między klatką schodową, a kotłownią. Po naradzie uzgodnili, że trzeba ją będzie zrobić z karton-gipsu. Gdyby wcześniej odkryli ten błąd (bo to chyba błąd?[attachment=313:attachment][attachment=313:attachment]), można by wylać szersze schody i ściankę na nich oprzeć.

mazyl

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Analizowałem w święta rzut poddasza. Faktycznie, wymiary podane w projekcie nie korespondują z parterem, stąd to przesunięcie klatki schodowej. No cóż - projekt nie jest dopieszczony. Jeśli chodzi o wylewane betonowe schody - to przyznam szczerze, że robię takie jak w projekcie, tzn drewniane. Teraz rzecz najważniejsza: wspaniałe foto Antaresa od ogrodu. Widzę, że tak jak i my, macie Państwo odbicie lustrzane. Marzy mi się obejrzenie budowy w tegoroczne wakacje. Jeżeli mogę jeszcze prosić o kilka fotek z budowy, to będę bardzo zobowiązany. Mogę podac mój adres poczty.
Link do komentarza
ja takze stawiam antaresa. W okolicy Wrocławia. Chetnie porozmawiam o budowie tego domu. Wydaje sie rzeczywiście byc funkcjonalnym wewnatzr. Ze zmian, ktore chcemy wprowadzić to: kuchnię zamienić z pokojem od frontu - co przy otwarciu na salon daje duze poczucie przestrzeni. Z kuchni zrobilismy pokoik ( kat ?) kominkowy otwarty na salon. Kominek vis'a vis wejścia to chyba nie najszczęśliwsze rowiązanie ( jak tu przy nim posiedzieć?)
Aktualnie jestem na etapie ścian szczytowych ( zima sprzyja). Wspomnianycyh kłopotów ze ścianką działową i klatką schodową nie zauważyłem do tej pory, ale muszę to rychło sprawdzić. Pozdrawiam Towarzyszy niedoli ( może doli? ) przy stawianiu tego domu.
Link do komentarza
Przyznam szczerze, że też chcieliśmy zamienić kuchnię na pokój od frontu. icon_smile.gif Tak zresztą jest w wielu przejrzanych przez nas projektach. W naszym wypadku "nowa" kuchnia byłaby od zachodniej strony. A jak to jest u Was? Odradził nam to jednak architekt adaptujący projekt, uzasadniając właśnie kierunkami swiata. Teraz, w normalnym układzie, będzie to wschód i południowy-wschód. Natomiast zrezygnowalismy z tego frontowego pokoju i przedłużyliśmy salon, co da ciepły efekt penetracji zachodniego słońca na parterze budynku. Czy w związku z pokojem 'kominkowym" rezygnujecie ze spiżarni?
Link do komentarza
Cytat

Przyznam szczerze, że też chcieliśmy zamienić kuchnię na pokój od frontu. icon_smile.gif Tak zresztą jest w wielu przejrzanych przez nas projektach. W naszym wypadku "nowa" kuchnia byłaby od zachodniej strony. A jak to jest u Was? Odradził nam to jednak architekt adaptujący projekt, uzasadniając właśnie kierunkami swiata. Teraz, w normalnym układzie, będzie to wschód i południowy-wschód. Natomiast zrezygnowalismy z tego frontowego pokoju i przedłużyliśmy salon, co da ciepły efekt penetracji zachodniego słońca na parterze budynku. Czy w związku z pokojem 'kominkowym" rezygnujecie ze spiżarni?


Także bralismy to pod uwagę. Opinia architekta także była podobna icon_cool.gif. Nie rezygnowalismy ( z róznych powodów) z wysuniętego pokoju, choć zacienia, niewatpliwie salon. Mamy troche inaczej usytowaną działke, W " nowej" kuchni światło pada od od strony pd-zach ( przy okazji - miłe przygotowanie - i jedzenie sniadania przy słońcu bedącym na wschodzie). Naszym zdaniem w zupełności wystarczy. Salon nie będzie się nagrzewał przez wiekszośc dnia w lecie, co powinno dać możliwośc spokojnego wypoczynku własnie w salonie. Zrezygnowaliśmy, rzecz jasna ze spiżarki w " starej " kuchni - spiżarka bedzie zamiast garderoby. Garderobę za to dobudujemy w miejscu, które sie zwolni, z powodu odwrócenia kominka do byłej kuchni. Analizowaliśmy to ostatnio ( jesteśmy na etapie kładzenia więzby). Powinno byc ok.
Link do komentarza
Spojrzałem dzisiaj na projekt i przyznam szczerze, że Wasza propozycja zmian jest całkiem do przyjęcia. Faktycznie zyskujecie całkiem intymne miejsce kominkowe. Będzie to atrakcyjny kącik wypoczynkowy. Brakuje mi jednak kominka jako elementu ozdobnego salonu. Przyznam, że projektowane miejsce nie jest szczególne. Wolałbym usytuawać go na prawej ścianie salonu lub w miejscu gdzie jest zaprojektowana kuchenka gazowa lub zlewozmywak. Oczywiście wtedy eliminuję spiżarnię i kuchnię. Natomiast nie wiem, czy jest to słuszne z punktu widzenia technicznego /chodzi mi o komin/. Wobec powyższego zostaję przy oryginalym układzie pomieszczeń, przynajmniej do lata. Napiszę jeszcze krótko o mojej koncepcji zmian, gdy uwzgledniamy kominek w miejscu projektowanym, ale poszerzamy go o kolejne 90* stopni. Mam tu na myśli /przy przeniesieniu kuchni jak u Was/ postawienie ścianki w środku "kuchni" i oparciu kominka o tę ścianę. Kominek frontem byłby skierowany do prawej ściany salonu. Natomiast w lewej części byłej kuchni zrobiłbym garderobę. Spizarnia tak jak w Waszym wypadku w miejscu projektowanej garderoby. Co o tym sądzicie? icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Spojrzałem dzisiaj na projekt i przyznam szczerze, że Wasza propozycja zmian jest całkiem do przyjęcia. Faktycznie zyskujecie całkiem intymne miejsce kominkowe. Będzie to atrakcyjny kącik wypoczynkowy. Brakuje mi jednak kominka jako elementu ozdobnego salonu. Przyznam, że projektowane miejsce nie jest szczególne. Wolałbym usytuawać go na prawej ścianie salonu lub w miejscu gdzie jest zaprojektowana kuchenka gazowa lub zlewozmywak. Oczywiście wtedy eliminuję spiżarnię i kuchnię. Natomiast nie wiem, czy jest to słuszne z punktu widzenia technicznego /chodzi mi o komin/. Wobec powyższego zostaję przy oryginalym układzie pomieszczeń, przynajmniej do lata. Napiszę jeszcze krótko o mojej koncepcji zmian, gdy uwzgledniamy kominek w miejscu projektowanym, ale poszerzamy go o kolejne 90* stopni. Mam tu na myśli /przy przeniesieniu kuchni jak u Was/ postawienie ścianki w środku "kuchni" i oparciu kominka o tę ścianę. Kominek frontem byłby skierowany do prawej ściany salonu. Natomiast w lewej części byłej kuchni zrobiłbym garderobę. Spizarnia tak jak w Waszym wypadku w miejscu projektowanej garderoby. Co o tym sądzicie? icon_rolleyes.gif


Hi. Widze, że nie tylko ja jestem w rozterce związanej z zamianą gabinetu z kuchnią. Na pewno jest to bardziej rozsądne. Znajomy architekt zdziwił się dlaczego od razu tak nie zaprojektowano. Jednakże nie zrezygnuję z wydzielonego miejsca do pracy i odpoczynku na rzecz kącika kominkowego (trąci myszką). Zbliżenie tego miejsca do strefy dziennej jest bardzo praktyczne, a osobne wyjści na tras przydaje mu atrakcyjności. Z kolei kuchnia bliżej wejścia głównego z oknem nad stołem roboczym to zdecydowanie lepsze rozwiazanie od tego w projekcie. Podobnie jak ROMIEGO martwiło mnie umiejscowienie kominka za załomem ściany, co powoduję że w przypadku zamiany kuchni, otwierałby się na jadalnię. Jednak jak mi wiadomo przesuniecie kominka o 1-2 m nie stanowi większego problemu a nie ma żadnego problemu na etapie prac projektowych (przed fundamentami). W mojej koncepcji przyciąłem trochę ubikację na parterze co odsłoniło część klatki schodowej. Schody chcę z betonu, zabudowane. Ażurowe schody drewniane zanierają praktyczną przestrzeń pod schodami, która powiększa pomieszczenie gospodarcze. telefonem zrobiłem foto mojego pomysłu. Rozwiązanie ze spożarnią kosztem wiatrołapu jest chyba trochę przesadzone, ale jeszcze chciałbym zobaczyć jakby to wyglądało w realu. W okolicy Wrocławia buduje się ciekawy (podwyższony) Antares, wprosiłem sę już na zwiedzanie. Podzielę się wrażeniami. PS. Fajna rzecz takie forum. PSII a z czego antaresiarze budujecie zwoje zamki icon_biggrin.gif ? Ja postanowiem budować z keramzytobetonu. Tylko dlatego, że materiał jest znienawidzony przez gryzonie a żona i córki boją się myszy icon_eek.gif !!![attachment=349:foto_projekt.jpg]
Link do komentarza
Cytat

Hi. Widze, że nie tylko ja jestem w rozterce związanej z zamianą gabinetu z kuchnią. Na pewno jest to bardziej rozsądne. Znajomy architekt zdziwił się dlaczego od razu tak nie zaprojektowano. Jednakże nie zrezygnuję z wydzielonego miejsca do pracy i odpoczynku na rzecz kącika kominkowego (trąci myszką). Zbliżenie tego miejsca do strefy dziennej jest bardzo praktyczne, a osobne wyjści na tras przydaje mu atrakcyjności. Z kolei kuchnia bliżej wejścia głównego z oknem nad stołem roboczym to zdecydowanie lepsze rozwiazanie od tego w projekcie. Podobnie jak ROMIEGO martwiło mnie umiejscowienie kominka za załomem ściany, co powoduję że w przypadku zamiany kuchni, otwierałby się na jadalnię. Jednak jak mi wiadomo przesuniecie kominka o 1-2 m nie stanowi większego problemu a nie ma żadnego problemu na etapie prac projektowych (przed fundamentami). W mojej koncepcji przyciąłem trochę ubikację na parterze co odsłoniło część klatki schodowej. Schody chcę z betonu, zabudowane. Ażurowe schody drewniane zanierają praktyczną przestrzeń pod schodami, która powiększa pomieszczenie gospodarcze. telefonem zrobiłem foto mojego pomysłu. Rozwiązanie ze spożarnią kosztem wiatrołapu jest chyba trochę przesadzone, ale jeszcze chciałbym zobaczyć jakby to wyglądało w realu. W okolicy Wrocławia buduje się ciekawy (podwyższony) Antares, wprosiłem sę już na zwiedzanie. Podzielę się wrażeniami. PS. Fajna rzecz takie forum. PSII a z czego antaresiarze budujecie zwoje zamki icon_biggrin.gif ? Ja postanowiem budować z keramzytobetonu. Tylko dlatego, że materiał jest znienawidzony przez gryzonie a żona i córki boją się myszy icon_eek.gif !!!



Drodzy Antaresowicze!
Przyłączam sie do opinii, że takie forum to coś nadzwyczajnego. Taka burza mózgów może tylko pomóc w takim ułożenieu sobie pomieszczeń, kominka itd. jaka każdemu z nas najbardziej odpowiada.
Myśl o tym, żeby otworzyć kominek na salon ( rzeczywiście przesunięcie kominka o 1-2 m to nie jest taki znowu problem) bardzo się nam spodobała, jest to materiał do powaznych przemyśleń ( jak u Stirilitza:) ).Tam jednak jest ściana nośna - nie wiem czy z tego powodu byłoby to możliwe. Muszę zapytać osoby kompetentnej. Widać, że ten projekt daje różne możliwości modyfikowania - i to jest ok.
Podwyższyliśmy także nieco ( 2 pustaki) górę - trochę za namową kierownika budowy, dzieki temu zyskuje się pomieszczenia nad garażem i nad wysuniętym pokojem - na rupieciarnię ( zawsze potrzebna) i ew. na suszarnię - warunek: okno połaciowe.
Aktualnie jesteśmy na etapie ścian szczytowych ( przetrwały nawałnicę !!! ). w przyszłym tygodniu zaczynamy kładzenie dachu.
Prosze uprzejmie kol.Forumowicza o zdjęcia z przeprowadzonej wizji lokalnej.
Po położeniu dachu - zapraszam na wizje u mnie:)
Co do materiału- po zebraniu różnych opinii, często sprzecznych, zdecydowałiśmy się na silkę. jestem teraz na etapie rozmyslania o ociepleniu ( ściany nośne odchudziliśmy - 24 cm, zewnetrzne 18 cm - i powierzchnia się zrobiła lekko wieksza). Czekam na ekspertyzę - jaka grubość styropianu byłaby optymalna.
Choć niektórzy twierdzą, że lepiej ocieplać wełną, ale są w mniejszości.
pozdrawiam Wszystkich. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Przepraszam, chwilowo nie mam czasu na forumową dyskusję. Buduję ze starego sprawdzonego materiału jakim jest tzw. gazobeton. Potem ocieplam to styropianem. Cały czas zastanawiam się nad zmianą kuchni i kominka, który otwierałby się na salon. Czekam tak jak inni forumowicze na atrakcyjne fotki. Z góry dzięki.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Ja się wcale nie zastanawiałam nad zamianą kuchni i pokoju obok wejścia, bo jednym z naszych priorytetów była kuchnia blisko tarasu. Z doświadczenia wiem, że jak do tarasu trzeba daleko biegać z jedzeniem, to się często z tego rezygnuje. A my chcemy jak najwiecej korzystać ze swieżego powietrza.
Kominek schowany za ścianą, to rzeczywiście dziwne rozwiązanie, ale można go tak wysunąć, żeby patrzył na salon.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Wybrałem ten projekt, bo musiałem zadowolić radnych z mojej gminy, którzy uchwalili projekt zagospodarowania przestrzennego, a w nim dachy dwuspadowe. Antares pozwala się cieszyć dachem wielospadowym garażu i takim samym od strony ogrodu. W tym projekcie przekonuje mnie również duży taras /64 m/ oraz dwustanowiskowy garaż. Uroku dodają skośne daszki nad oknami od frontu i ogrodu. Chętnie nawiążę kontakt z kimś, kto też buduje Antaresa. icon_biggrin.gif




Witam,

my wlasnie (mam na mysli czerwiec) zamierzamy rozpoczac budowe Antaresa lub raczej tego co zostalo z Antaresa po naszych przerobkach icon_smile.gif
chcemy postawic stan surowy z wiezba przed zima a w przyszlym roku skonczyc i zamieszkac...
chetnie podzielimy sie naszymi spostrzezeniami z budowy i oczywiscie rownie chetnie posluchamy rad tych, z Was ktorzy sa juz na dalszym etapie budowy...
apropos czy ktos z Was pamieta ile bloczkow betonowych weszlo Wam na fundament...nam 3 fachowcow liczylo i kazdemu wyszla inna liczba....?
pozdrawiam,
ala
Link do komentarza
Cytat

Mam juz złożone bloczki betonowe na działce w ilości 2000 sztuk. Jeżeli będzie za mało, to doszalujemy i wylejemy trochę betonu z betoniarki, a jeżeli za duzo, to wykorzystamy do ogrodzenia.
Pozdrawiam



Dzieki za info,
w projekcie glebokosc fundamentu jest chyba 90 cm, lawa na 30cm czyli bloczkow zostaje ok 60cm do powierzchni gruntu - ile warstw bloczkow chcecie polozyc na lawie?
moj kierownik budowy kaze kopac na 110cm wiec potrzebuje wiecej bloczkow niz zaklada projekt...poza tym my powiekszylismy troche dom w tylnej czesci...
ale skoro wam trzeba 2000 zgodnie z projektem to juz dla mnie jest jakas podpowiedz...
wielkie dzieki
Link do komentarza
Nadal nie wiem, ile wyszło Wam z obliczeń. U nas też jest trochę nietypowa sytuacja, bo zbocze działki jest lekko pochylone w kierunku głównego wejścia. Dlatego też fundament pokóju od tarasu będzie troche niżej, natomiast garaż wyżej. Jeden bloczek dołożymy w tyle, natomiast odejmiemy przy garażu. Tym samym garaż się lekko podniesie, może będzie to nietypowy,dodatkowy pokój. Wszystko okaże się w "praniu".
Link do komentarza
[quote name='blue_ala' date='Apr 17 2007, 16:08' post='11251']
Witam,

my wlasnie (mam na mysli czerwiec) zamierzamy rozpoczac budowe Antaresa lub raczej tego co zostalo z Antaresa po naszych przerobkach icon_smile.gif
chcemy postawic stan surowy z wiezba przed zima a w przyszlym roku skonczyc i zamieszkac...
chetnie podzielimy sie naszymi spostrzezeniami z budowy i oczywiscie rownie chetnie posluchamy rad tych, z Was ktorzy sa juz na dalszym etapie budowy...
apropos czy ktos z Was pamieta ile bloczkow betonowych weszlo Wam na fundament...nam 3 fachowcow liczylo i kazdemu wyszla inna liczba....?
pozdrawiam,
ala

to trudno precyzyjnie wyliczyć - zależy od głębokoścvi wykopanego dołu. A głębokość zależy opd opinii geologicznej gruntu. Ja musiałem kopać głębiej, z uwagi na niestabilność gruntu - i z tego powodu ilość bloczków uległa zwiększeniu, niestety. Być może dlatego te obliczenia się różnią.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam wszystkich

Projekt Antaresa przypadł nam do gustu jako pierwszy i nawet po przeglądnięciu wielu innych projektów pozostał Antares tym naszym wybranym. Zauważyłem że jest kilka osób z okolic Wrocławia budujących ten dom może ktoś z Was już ukończył stan surowy i mógłby choć w przybliżeniu podać jakie są jego koszty. Chętnie bymśmy zobaczyli jakieś zdjęcia a jeżeli byłby ktoś tak uprzejmy żeby zaprezentować nam ten domek na żywo to byłaby dla nas to rewelacja. My jesteśmy dopiero na etapie załatwiania paierków i sądzimy że z budową ruszymy dopiero na wiosne przyszłego roku.

Pozdrawiam wszystkich Antaresowiczów icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Witamy wszystkich Antaresowiczów icon_smile.gif

My zaczynamy budowę w okolicach Warszawy na przełomie czerwca/lipca. W poniedziałek składamy wniosek o pozwolenie na budowę i mamy nadzieję, że obędzie się bez niespodzianek. Będziemy budować z niemieckiego (bo taniej ! ) Porotermu 24.
Dziś zamówiliśmy 2040 szt. bloczków betonowych na fundament.

Zmiany, które wprowadziliśmy to zamiana gabinetu z kuchnią, wejście do garażu i kotłowni z wiatrołapu, powiększenie kotłowni kosztem garderoby, przesunięcie kominka w jednej linii ze ścianą salonu i jedno szerokie okno na taras zamiast dwóch.

Czekamy na wieści od Was wszystkich, którzy budowali się bądź zaczynają - najbardziej interesuje nas ile betonu weszło na fundamenty, a w ogóle jaki koszt poszczególnych etapów?

Pozdrawiamy

p.s. Czy jest ktoś, kto mógłby zamieścić swoje zdjęcia z poszczególnych etapów... ?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witamy wszystkich Antaresowiczów icon_smile.gif

My zaczynamy budowę w okolicach Warszawy na przełomie czerwca/lipca. W poniedziałek składamy wniosek o pozwolenie na budowę i mamy nadzieję, że obędzie się bez niespodzianek. Będziemy budować z niemieckiego (bo taniej ! ) Porotermu 24.
Dziś zamówiliśmy 2040 szt. bloczków betonowych na fundament.

Zmiany, które wprowadziliśmy to zamiana gabinetu z kuchnią, wejście do garażu i kotłowni z wiatrołapu, powiększenie kotłowni kosztem garderoby, przesunięcie kominka w jednej linii ze ścianą salonu i jedno szerokie okno na taras zamiast dwóch.

Czekamy na wieści od Was wszystkich, którzy budowali się bądź zaczynają - najbardziej interesuje nas ile betonu weszło na fundamenty, a w ogóle jaki koszt poszczególnych etapów?

Pozdrawiamy

p.s. Czy jest ktoś, kto mógłby zamieścić swoje zdjęcia z poszczególnych etapów... ?




Witam,

my rowniez budujemy pod warszawa od poludnia - okolice magdalenki - miejscowosc Wilcza Góra - czy mozesz powiedziec z ktorej strony wawy wy sie budujecie? wiekszosc antaresowiczow z tego formu buduje pod wroclawiem a to kawal drogi od wawy wie skoro znalazl sie ktos z blizszych okolic to mozna by jakos sie zgadac, moze nawet poogladac....?
my zaczynamy w 1 tyg czerwca wiec jak juz beda stany surowe to moze sie jakos zmowimy na ogladanie?
pozdrawiam
ala
Link do komentarza
Cytat

Witam,

my rowniez budujemy pod warszawa od poludnia - okolice magdalenki - miejscowosc Wilcza Góra - czy mozesz powiedziec z ktorej strony wawy wy sie budujecie?



Witajcie

Nasza działka jest zlokalizowna 4 km na północ od Leszna (25 km od Warszawy na zachód), w otulinie Puszczy Kampinowskiej. Oczywiście z miłą chęcią nawiążemy kontakt icon_smile.gif
Czy robilliście jakieś zmiany w projekcie?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witajcie

Nasza działka jest zlokalizowna 4 km na północ od Leszna (25 km od Warszawy na zachód), w otulinie Puszczy Kampinowskiej. Oczywiście z miłą chęcią nawiążemy kontakt icon_smile.gif
Czy robilliście jakieś zmiany w projekcie?



Czesc,
jesli chodzi o zmiany to robilismy chyba nawet sporo - po pierwsze zmienilismy dach nad garazem i w tylnej czesc domu - tam gdzie byly koperty my zrobilismy dwu-spadowy dach (taki sam jak na tej wyzszej czesci domu), po drugie powiekszylismy dom (ta czesc od ogrodu w projeckcie byla tam sypialnia rodzicow, my dodalismy jeszcze jedno takie samo pomieszczenie ok 18m2), poza tym zrezygnowalismy z tarasu murowanego, zostawilismy taraz na gruncie i pomniejszylismy go niemalze o polowe, na gorze zmienilismy wszystko tylko pralnia zostala tam, gdzie byla w projekcie zrobilismy 2 lazienki i 3 pokoje ora 10m2 garderobe, poza tym zmeinilismy technologie na 3-warstwowa sciane - ostatnia warstwa to cegla fasadowa recznie robiona i wypalana, stolarka ma byc drewniana....chyba wszystko...moze jeszcze o czym zapomnialam....ale wikszosc chyba napisalam icon_smile.gif
dzis budynek zostal wyznaczony a w poniedzielek beda kopane fundamentyu icon_smile.gif

jak juz bedzie cos widac to sie odedzwiemy...

mam jeszcze jedno pytanko o ile to nie tajemnica - ciekawa jetem jak wycenili Wam koszt wybudowania stanu surowego z dachem?

pozdrawiam,
ala
Link do komentarza
Oglądalismy ( z boku i incoguto:) ) Antaresa postawionego w Gajkowie k/Wroclawia. Bardzo ladnie to wyglada - zostal postawiony zgodnie z projektem.
Mysmy podwyższyli ( o czym pisałem wczesniej) ściany kolankowe nad garażem i pokojem od ogrodu ( 2 pustaki). Nieco to zburzyło bryłe domu. Od frontu garaż jest bardziej eksponowany, a i od ogrodu także ten wysuniety pokój nieco dominuje. takie są koszty przeróbek. Wnetrze za to wynagradza niedostatki w wyglądzie zewn. Duuża przestrzeń ( z dodatkowymi 2 oknami dachowymi) w miejscu gdzie w projekcie tylko strych jest ( malutki z resztą) oraz pralnia - trochę przemodelowaliśmy ścianki działowe - łazienka jest z oknem bocznym i połączona dżwiami z pralnią nad garażem ( tam także okno połaciowe), dzieki czemu nie trzeba mieć brudnej bielizny na widoku w łazience:). No i jest gdzie suszyćicon_smile.gif. Niedostatki w bryle ( zmienionej) postanowiliśmy skorygować odpowiednio dobranymi kolorami elewacji.
Koszty budowy obliczane wcześniej - w 2006 roku, nijak się mają do cen obecnych.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Dom już stoi i ma dach. Brygada zabrała nam radość budowania gdyż od kwietnia powinno się zrobić więcej, ale nie ma tego złego... Więcej czasu na przemyślenia i konsultacje. Budowa jest realizowana zgodnie z wcześniej zamieszczonymi na forum projektami zmian.Zamieniliśmy kuchnię z gabinetem. Poza tym schody są betonowe, zamiast dwóch okien w salonie, jedna witryna. Brak słupa na dole za to dodatkowy podciąg. Zmniejszenie ubikacji powiększyło przedpokoj. Rezygnacja z wymyślnych drzwi powiększyła wiatrołap i uczyniła go praktyczniejszym. Zdecydowanie powiększyliśmy okna, a wyjście na taras jest jednym szerokim systemem umożliwiającym otworzenie całej przestrzeni ogrodu do salonu.Dach od strony tarasu jest dłuższy. Taras bez zmian, bo to wielki atut tego projektu. Poddasze podniesione o jeden pustak itd. Znakomitym rozwiązaniem okazało się doświetlenie klatki schodowej 5 oknami z luksferów. Góra została całkowicie przearanżowana i stała się jeszcze bardziej funkcjonalna. Długo by pisać o zmianach. Chętnie podzielimy się doświadczeniami. Dom stoi we Wrocławiu. Życzymy radości w realizowaniu Antaresów. Piotr (gibbi) i Marzena.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Dom już stoi i ma dach. Brygada zabrała nam radość budowania gdyż od kwietnia powinno się zrobić więcej, ale nie ma tego złego... Więcej czasu na przemyślenia i konsultacje. Budowa jest realizowana zgodnie z wcześniej zamieszczonymi na forum projektami zmian.Zamieniliśmy kuchnię z gabinetem. Poza tym schody są betonowe, zamiast dwóch okien w salonie, jedna witryna. Brak słupa na dole za to dodatkowy podciąg. Zmniejszenie ubikacji powiększyło przedpokoj. Rezygnacja z wymyślnych drzwi powiększyła wiatrołap i uczyniła go praktyczniejszym. Zdecydowanie powiększyliśmy okna, a wyjście na taras jest jednym szerokim systemem umożliwiającym otworzenie całej przestrzeni ogrodu do salonu.Dach od strony tarasu jest dłuższy. Taras bez zmian, bo to wielki atut tego projektu. Poddasze podniesione o jeden pustak itd. Znakomitym rozwiązaniem okazało się doświetlenie klatki schodowej 5 oknami z luksferów. Góra została całkowicie przearanżowana i stała się jeszcze bardziej funkcjonalna. Długo by pisać o zmianach. Chętnie podzielimy się doświadczeniami. Dom stoi we Wrocławiu. Życzymy radości w realizowaniu Antaresów. Piotr (gibbi) i Marzena.



Witam,

My jestesmy wlasnie na etapie stawiania wiezby i mamy z nia spory problem, generalnie nie bardzo wiadomo jak zostalo rozwiazane polaczenie duzego dachu z malym od strony ogrodu (w naszym projekcie rozwiazania polaczenia dachu nad garazem z duzym dachem oraz dachu nad pokojem od ogrodu z duzym dache sa rozne?) Poniewaz u Was dach juz jest bylibysmy orgomnie zobowaizani za przeslanie zdjec wiezby zwlaszcza od strony ogrodu - chodzi o to nieszczesne polaczenie!

prosba skierowana do wszystkich budujacych Antaresa, ktorzy sa juz na etapie wiezby,

z gory serdeczne dzieki
ala
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam, kupiliśmy właśnie projekt Antaresa, po przemyśleniach klarują się zmiany.
Przestawiamy oczywiście kominek do przodu, a "pustka" za nim wejdzie do spiżarni, która od strony kuchni zostanie zmniejszona o miejsce do postawienia słupka z piekarnikiem. WC na dole łączymy z łazienką, dzięki temu powiększony zostanie pokój za łazienką (do pierwszego okna). Okna na dole bez zmian, zastanawiam się jeszcze nad jednym, dużym wyjściem na ogród.
Wejście do domu wypada nam od strony południowej, taras będzie więc nieco zacieniony, co nam nie przeszkadza, gdyż obecnie mamy taras od południa i nie da się go latem użytkować (szeregowiec więc jesteśmy dodatkowo pod obstrzałem).

Dylemat mamy jednak z czego budować, sporo znajomych jest w trakcjie budowy i każdy robi z innego materiału, przy czym zawsze dwuwarstwowo (porotherm + styropian, silka + wełna).

Z czego stawiacie swoje Antaresy? Czytałam wasze wpisy i wyłowiłam ścianę trójwarstwową., może coś przegapiłam.
Pozdrawiam
Monika

PS Acha, będziemy budować pod Poznaniem, rozglądamy się za ekipą, od jutra zaczynam się umawiać. Na razie wszelkie urzędy rzucaja nam kłody pod nogi, wodociągi każą zrobić samemu - małe 180 m, gazu na razie nie przewidują. Energetyka będzie rozstrzygająca, na dniach czekamy na odpowiedź. Potem dopiero projekt pójdzie do adaptacji, ale zmian ogólnie niewiele

Może podpowiecie nam z doświadczenia, jak bezboleśnie (lub mniej boleśnie postawić dom icon_smile.gif. Jakby ktoś zdradził koszty stanu surowego zamkniętego, będę wdzięczna.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Budowanie w obecnej rzeczywistości nie jest takie proste. Przede wszystkim za wysokie koszty robocizny i materiałów budowlanych. Mam stan surowy otwarty oraz 3/4 ogrodzenia. Jeżeli wstawie okna i drzwi, to będzie juz 200tyś. Wszystko jest tak potwornie drogie, a ceny tak zróżnicowane, że trudno powiedzieć jak to będzie w Waszym regionie. Co do Waszych przeróbek: nie wiem jak chcecie rozwiązać powiększenie pokoju obok łazienki? Miedzy tymi pomieszczeniami powinna byc ściana nośna. Warunkuje to bowiem rozłożenie stropu Teriwa.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam,

Przede wszystkim gratuluje wyboru, Antares to ladny projekt zwlaszca po wprowadzeniu kilku zmian icon_smile.gif
My zmienilismy dachy nad garazem i nad tym pokojem z tylu z kopertowych na dwu-spadowe, tak zeby pasowaly do glownego dachu.
Jesli chodzi o powiekszanie ego pokoju na tylach - faktycznie tam jest sciana nosna wiec jesli chcecie robic strop zgodnie z projektem moze byc z tym problem. Byc moze wyjsciem jest zmiana technologii stropu na monolityczny, wylewany ale to powinniscie przedyskutowac z Domusem.
My powiekszylismy ten pokuj w druga strone - wyciagajac go dalej w strone ogrodu.

Druga zmiana, ktora proponujemy jest podniesienie parteru o 1 wartstwe pod sttropem, w naszym wypadku jest to 24 cm i powiem szczerze, ze niezmiernie sie ciesze ze to zrobilismy koszt tej zmiany nie wielki, a wyzsze pomieszcze nie zawsze lepiej sie prezentuje.

Jesli chodzi o technologie - u nas jest 3 warstowoka (keramzyto-beton 24 - steropian 12 - cegla elewacyjna 12) technologia nie najtansza, ale efetk rewelacyjny.
Bez urazy dla wszystkich fanow tynkow akrylowych dom wyglada o niebo lepiej oblozony fajna cegla lub kamieniem.

Ekipy nie polece poniewaz nie sadze, aby budowali w Waszym rejonie.

Pozdrawiam i wytrwalosci zycze,
ala
Link do komentarza
Witam!
Widzę, że powiększenie pokoju "na tyłach" wywołało spore zainteresowanie. Sprawa nie jest taka skomplikowana jakby się mogło wydawać. Zanim kupiliśmy projekt architekt w DOMuSie podpowiedział nam dwa rozwiązania:
1. W miejscu starej ściany konstrukcyjnej można zrobić podciąg, lub
2. Ściana w nowym miejscu jest konstrukcyjna i na niej opieramy dłuższe terivy.
My wybraliśmy podciąg bo to rozwiązanie jest prostsze.
Pojawiło się natomiast pytanie odnośnie konstrukcji dachu. Dekarze, którzy dostawali projekt do wyceny zwracali uwagę, że krokwie o przekroju 6x18 są za cienkie i przy dachówce cementowej lub ceramicznej powinny być 8x18. Jak to wyglądało u Was?
Pozdrawiam
Darek H.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Czesc,

Nie wiem o jakiej scianie mowisz i o jakim podciagu?
My poprostu wydluzylismy fundament (glebiej w ogrod) tak, ze w efekcie pokuj na tylach ma teraz 2 razy wieksza powierzchnie (mial chyba 18m2, a my dorzucilismy drugie tyle)
Beliki teriva w tym miejscu sa ukladane rownolegle do przesuwanej w glab ogrodu scianie wiec nie ma potrzeby robienia zadnych podciagow? Poprostu treba troche wiecej belek stropowych i garow, ale dlugosc belek sie nie zmienia.
Jesli chodzi o dach to my mamy dachowke ceramiczna i przekroje krokwii takie, jakie byly w projekcie. Za to majstersztk to jest konstrukcja dachu nad garazem i nad tym pokojem na tylach - z zewnatrz te daszki wygladaja tak samo, ale konstrukcyjnie oba sa innaczej rozwiazane - po co???? Nie mam pojecia. Na dodatek ten nad pokojem na tylach jest tak zaprojektowany, ze cala powierzchia nad tym pokojem jest nieuzytkowa (krokwie schodza do samej murlaty, zamykajac przejscie do tego pomieszczenia). Tu gratulacje dla projektantow - za jeden z glupszych pomyslow. My zmienilismy ta konstrukcje i dzieki temu mamy duzo wieksza powierzchnie na poddaszu.

pozdrawiam,
ala


Witam!
Widzę, że powiększenie pokoju "na tyłach" wywołało spore zainteresowanie. Sprawa nie jest taka skomplikowana jakby się mogło wydawać. Zanim kupiliśmy projekt architekt w DOMuSie podpowiedział nam dwa rozwiązania:
1. W miejscu starej ściany konstrukcyjnej można zrobić podciąg, lub
2. Ściana w nowym miejscu jest konstrukcyjna i na niej opieramy dłuższe terivy.
My wybraliśmy podciąg bo to rozwiązanie jest prostsze.
Pojawiło się natomiast pytanie odnośnie konstrukcji dachu. Dekarze, którzy dostawali projekt do wyceny zwracali uwagę, że krokwie o przekroju 6x18 są za cienkie i przy dachówce cementowej lub ceramicznej powinny być 8x18. Jak to wyglądało u Was?
Pozdrawiam
Darek H.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam!
Właśnie dostaliśmy projekt po adaptacjach. Nie zmieniamy wymiarów zewnętrznych domu a zmiany robimy wewnątrz. Pokój "na tyłach" powiększamy kosztem łazienki/ubikacji stąd konieczność robienia podciągu w miejscu likwidowanej ściany.
W naszym pierwotnym projekcie belki teriva są ustawione prostopadle do ściany z oknem i dlatego wybraliśmy rozwiązanie z podciągiem. Może lepiej będzie widać jak to zrobiliśmy na załączonym zdjęciu.
Pozostałe zmiany dotyczą kuchni ze spiżarnią oraz kominka (nie jest teraz schowany za rogiem)

Pozdrawiam
Darek H.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam!
Właśnie dostaliśmy projekt po adaptacjach. Nie zmieniamy wymiarów zewnętrznych domu a zmiany robimy wewnątrz. Pokój "na tyłach" powiększamy kosztem łazienki/ubikacji stąd konieczność robienia podciągu w miejscu likwidowanej ściany.
W naszym pierwotnym projekcie belki teriva są ustawione prostopadle do ściany z oknem i dlatego wybraliśmy rozwiązanie z podciągiem. Może lepiej będzie widać jak to zrobiliśmy na załączonym zdjęciu.
Pozostałe zmiany dotyczą kuchni ze spiżarnią oraz kominka (nie jest teraz schowany za rogiem)

Pozdrawiam
Darek H.[attachment=958:Obraz_002nn.jpg]



Witam,

Teraz wszystko jasne jesli chodzi o ten podciag icon_smile.gif my poprostu powiekszylismy pokoj na tylach kosztem ogrodu a nie kosztem pomieszczen wewnatrz domu i dlatego nie musielismy robic zadnego podciagu, za to zwiekszyly sie troszke koszty fundamentu, stropu i dachu.

Pozdrawiam,
ala
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

W tej chwili mamy zamiar zamienić kuchnię z pokojem. Poruszana była kwestia schodów, które nie są takie same na rzutach parteu i piętra. Czy zostało to już poprawione. Czy ktoś już zakończył budowę tego domu. Byłabym wdzięczna za uwagi.
Pozdrawiam.



Witam,
Minęło trochę czasu od naszej ostatniej wizyty na forum. W tym czasie budyneczek urósł i obecnie jesteśmy na etapie instalacji wewnątrz budynku.
Co do schodów - nie wiem tak naprawdę o jakich rozbieżnościach mówimy. Jak mieliśmy je robić pytałem w projektanta i zaprzeczyli jakąkolwiek niezgodność. U nas wyszło wszystko o.k., poza tym schody mamy betonowe a nie drewniane. Niestety, nasz majster wymierzając je "kropnął" się i teraz ostatni schodek a pierwszy od poddasza wynosi nie 18 a 10 cm !! I to chyba najpoważniejsza wpadka budowlana, nie bardzo wiemy co z tym zrobić, ale wygląda, że tak już zostanie...
Poza tym, jak pisaliśmy wcześniej mamy jedne wyjście z salonu na taras, kuchnię w miejscu gabinetu. Powiększoną kotłownię z wyjściem od garażu i przejście z garażu do wiatrołapu. Kominek przesunięty o ok. 1 m. w stronę okien (tuż przy podciągu). "Starą" kuchnie powiększyliśmy na pokój tak, że ścianka południowa licuje z wejściem na klatkę schodową. Małe WC poszerzyliśmy kosztem łazienki i urządzimy tam schowek/spiżarnię. Nie będzie przejścia między łazienką a tylnym pokojem. Na górze połączyliśmy WC z łazienką w jeden duży pokój kąpielowy.
Więcej zmian nie pamiętam icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam

My również budujemy ANTARES-a pod Gdynią. W chwili obecnej jesteśmy na etapie tynków wewnętrznych. Planujemy wprowadzić się do końca tego roku.

Nasz projekt to odbicie lustrzane. Ustawiony na działce z wjazdem od południa.

Podstawowe zmiany jakie zostały zrobione.

Zmiana kąta nachylenia dachu z 37o do 42o dom nie stracił na urodzie a dzięki temu udało uzyskać się duży strych nad poddaszem (w najwyższym miejscu 2,15m) na wszelkie graty. Urosły tez pomieszczenia na poddaszu.

Parter

Zlikwidowaliśmy garderobę ścianka została przesunięta w stronę holu - efektem tego jest wnęka w garażu (dobre miejsce na pojemny regał)

Schody drewniane zastąpiliśmy betonowymi dodatkowo robiąc coś w rodzaju ich odbicia lustrzanego - dzięki temu zmniejszyła sie trochę kotłownia, ale uzyskaliśmy pomieszczenie pod schodami które będzie pełniło funkcję spiżarni.

"Wydłużylismy" kuchnię w stronę holu - ściana pomiędzy kuchnią i salonem jest troszkę dłuższa i tam też umieściliśmy kominek

Mamy pojedyncze drzwi na taras

Poddasze

Z pralni i suszarni (6 i 7 numeracja zgodnie z rzutami na stronie Domusa) zrobiliśmy sypialnię dodatkowo wykorzystując przestrzeń pod małym daszkiem (zaleta zmiany kąta nachylenia dachu) tam zmieści się całkiem spora garderoba

Łazienka powstała w miejscu strychu (nr 8 ) i pokoju nr 2 oczywiście znowu wykorzystaliśmy miejsce pod drugim daszkiem (wstawiliśmy w niego dwa dodatkowe okna połaciowe).
Spokojnie zmieści się tutaj łazienka, pralnia (oddzielona osobną ścianką) i jeszcze kącik rekreacyjny (sauna lub mała siłownia)

Sypialnie nr 3 i 4 zostały bez zmian jedynie ścianka pomiędzy nimi została wyposażona w otwór drzwiowy (dopuki dzieci będa małe icon_biggrin.gif )
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Witam Antaresowców.

Jestem bardzo zainteresowany tym projektem.
Przeczytałem wszystkie uwagi i poprawki z wielkim zainteresowaniem, i większość to święta racja.

Ciekawi mnie czy opinie osób piszących na forum w 2007/2008 roku, teraz pewnie mieszkają.
Czy wasze opinie się zmieniły?

Pytanie mam też do osób które już pewnie mieszkają, czy jest możliwość "wproszenia się" na takie oględziny, porozmawiania z mieszkańcami na ile te zmiany miały sens i co jeszcze by zmienili.

Mieszkam w Gliwicach, więc, Kraków, Wrocław jest w zasięgu.

Będę wdzięczny za odpowiedź.
Zbyszek z Gliwic
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...