Skocz do zawartości

Dobry elektryk myli się tylko raz


Recommended Posts

Gość elektryk
Gniazda na zewnątrz domu wystarczy zabezpieczyć osobnym bezpiecznikiem i włączać tylko wtedy kiedy są potrzebne. Gniazda zewnętrzne można wykorzystać po podłączenia lampek choinkowych, pompy basenowej itp nie ma wtedy konieczności otwierania innych pomieszczeń aby korzystać z przedłużacza.....
Link do komentarza
Gość Andrzej Dubrawski
Popełnił o dwa błędy więcej: 1. Nie wykonał przezornej instalacji. 2. Na zewnątrz domu gniazda są konieczne, ale TYLKO zaąłczane z WEWNĄTRZ. Także gniazda w ogrodzie, na słupkach oswietleniowych. Gdyby można tu było podawać adresy, to służyłbym szerszymi wyjaśnieniami..
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Nie robienie gniazd to żadne utrudnienie dla złodzieja, który może pobrać prąd z włącznika światła albo dzwonka itp. Zrobić takie gniazda warto, a wystarczy je mieć na osobnym obwodzie i włączniku w budynku jeżeli chcemy by na co dzień nie było w nich prądu..
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Energetyk
W moich stronach za kompletną instalację z osprzętem bierze się od 10 do 15 tys. maksymalnie i to jest dla niektórych dużo więc 30 klocków to jedynie za bardzo inteligentną instalację sterowaną komputerowo a robiłem już takie ;) Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość doświadczony elektryk
No niestety muszę powiedzieć,że was wydoił że hej. Za taką instalację max 20, 000 a gniazdo na zewnątrz na osobnym obwodzie lub łączniku. Tomek do dzwonka wystarczy podciągnąć 2 żyły faze i powrót więc nie bedzie miał złodziej zera i prądu a jak ktoś się będzie chciał włamać to i tak się włamie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Dobry elektryk
Komentowanie cudzych cen bez zapoznania się z danym towarem czy usługą świadczy o prymitywizmie wypowiadających się. Każdy bezmyślny może powiedzieć - ja bym zrobił to taniej.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Gość Dzejkob
Nie chcesz mi chyba powiedzieć, że cena za instalacje w której w sumie nie ma fajerwerków to 30 tys. złotych bez osprzętu? :O Wydaje mi się że to na prawdę dużo. Jestem ciekaw ile "od punktu" tutaj cena wyszła.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość Nadzór elektryczny
I co z tego? Instalacja powstała bez udziału, odbioru, dokumentacji wykonawczej, osoby z uprawnieniami budowlanymi w danej specjalności i przynależności do izby budowlanej. W świetle Prawa budowlanego jest samowolą budowlaną. W razie wypadku osoby albo strat materialnych (pożaru)odpowiedzialność poniesie właściciel,użytkownik za to że nie poprowadził procesu budowlanego zgodnie z Pb. Dodatkowo ma to moralne obciążenie - wypadek może być śmiertelny. Zaś ubezpieczyciel po pożarze wezwie biegłego elektryka który rozwieje nadzieje na odszkodowanie. Po wypadku będzie oskarżenie o nie umyślne spowodowanie śmierci lub kalectwa.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...