Skocz do zawartości

Pochwyty balustrady a mostek termiczny


Recommended Posts

Pochwyty balustrady zamocowane bezpośrednio do ściany domu. Balustrada ze stali nierdzewnej fi 32 mm , przewodność cieplna 17 λ [W(m/K)]. Mam kilka dni na ewentualną poprawę, zanim firma od elewacji zaciągnie siatkę na elewację.
Planuję wyciąć styro, przeciąć balustradę, podłożyć klimy drewniane o grubości 5 cm i dopiero zamocować balustradę.
Czy mam syndrom mostka termicznego, czy warto jednak oddzielić balustradę od ściany domu?
Link do komentarza
Mam chorobę, śnią mi się mosty, mostki termiczne, a później rozkładam na części pierwsze elementy domu.
A gdyby rurę ze stali nierdzewnej wypełnić pianką? Nie muszę rwać styro, wystarczy mały otwór przez który wpuszczę pianę przynajmniej na głębokość izolacji domu.
Wal śmiało, jeżeli uważasz ten mostek za marginalny, a moją chorobę za poważną!
Link do komentarza
te rury z pianką to jak zszamać sweter, cieplej się nie zrobi (chyba, że go strawisz, ale to już wyższa szkoła jazdy)
możesz podłożyć, zawsze coś pomoże a nie zaszkodzi
ja bym stawiał na jakieś wytrzymałe tworzywo (może jakiś pełny poliwęglan z podkładką elastyczną), coby nie rozklekotało się po jakimś czasie
drewno raczej ulegnie korozji biologicznej (różnice temperatur mogą spowodować wykraplanie się na końcu rury pary wodnej)

ale jeżeli to tylko dwa końce rurki fi 32mm to wiele nie zwojujesz i problemu nie narobisz pozostawiając jak jest
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...