Skocz do zawartości

naczyniw wyrównawcze


michał82

Recommended Posts

Cytat

witam
mam pytanko przymierzam się do instalacji centralnego ogrzewania będę miał obieg zamknięty i zastanawiam się czy zainstalować na górze naczynie wyrównawcze


Tak delikatnie zaakcentuję,że od tego jest instalator i to on się pod tym podpisuje.Wiem ,że jak wiesz to nikt Cie w konia nie zrobi a z drugiej strony to inaczej fachowcy rozmawiają z kimś co coś kuma w temacie. Co mogę dodać to nie wiem czy wiesz ,że piec też musi być przystosowany do pracy w obiegu zamkniętym.
Link do komentarza
Cytat

Tak delikatnie zaakcentuję,że od tego jest instalator i to on się pod tym podpisuje.Wiem ,że jak wiesz to nikt Cie w konia nie zrobi a z drugiej strony to inaczej fachowcy rozmawiają z kimś co coś kuma w temacie. Co mogę dodać to nie wiem czy wiesz ,że piec też musi być przystosowany do pracy w obiegu zamkniętym.


Jestem takiego samego zdania jak ty, dlatego tak napisałem. Myślę że jak tu szuka pyta i czyta to się uczy aby wiedział czego wymagać od swojego instalatora:) Sam temat zabezpieczeń to temat dość rozległy a co dopiero instalacja icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

czyli jak jest obieg zamknięty to piec może tracić gwarancje


Jeżeli nie jest przystosowany do obiegu zamkniętego to broń Boże montować go w zamkniętym, wtedy to już Ci gwarancja nie pomoże jak chałupę rozpier...li icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli nie jest przystosowany do obiegu zamkniętego to broń Boże montować go w zamkniętym, wtedy to już Ci gwarancja nie pomoże jak chałupę rozpier...li icon_biggrin.gif


W przypadku mojego kotła producent dopuszcza pracę w układzie zamkniętym, ale do takiego układu jest dopłata na zabezpieczenie, cytat: "Do kotłów dla układu zamkniętego dopłata 340zł"
Link do komentarza
Cytat

W przypadku mojego kotła producent dopuszcza pracę w układzie zamkniętym, ale do takiego układu jest dopłata na zabezpieczenie, cytat: "Do kotłów dla układu zamkniętego dopłata 340zł"


Zgadza się i taki kociołek może pracować w układzie otwartym jak i w zamkniętym i nie tracisz gwarancji w obu przypadkach. Tylko przy zamkniętym troszkę inaczej wygląda podłączenie kociołka.
Link do komentarza
Cytat

Zgadza się i taki kociołek może pracować w układzie otwartym jak i w zamkniętym i nie tracisz gwarancji w obu przypadkach. Tylko przy zamkniętym troszkę inaczej wygląda podłączenie kociołka.

Podłączenie jest takie samo tylko dodatkowo jest wmontowane zabezpieczenie. Taki mały figiel a tyle robi dobrego.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...