Skocz do zawartości

Przeszklenia w drzwiach zewnętrznych - jak z ciepłem?


Recommended Posts

Witam.Jestem na etapie wymiany drzwi w domu i mam problem z wyborem takich drzwi.Chodzi mianowicie o to że są to drzwi zewnętrzne,nie ma ganku,po prostu bezpośrednio wychodzi się na dwór.Chciałem żeby do przedpokoju wpadało trochę światła,stąd myśl o drzwiach z przeszkleniem.Moje pytanie dotyczy tego czy takie przeszklenie nie obniży izolacji cieplnej drzwi,tzn.czy takie przeszklenie nie przemarza.Jesli jest w nim zastosowana szyba zespolona to pewnie nie , ale są też w ofertach drzwi z szkleniem a'la witraż.Niektóre są wykonane też jako szyba zespolona a witrażem jest szpros montowany wewnątrz a niektóre to po prostu szyba.Co z takimi drzwiami?Jeszcze jedno pytanie dotyczące sposobu otwierania.Szukam drzwi otwieranych do wewnątrz,pani w sklepie usiłowała mi wcisnąć drzwi na których opakowaniu pisało jak wół "sposób otwierania" - "outward",czyli mam szukać sposób otwierania "inward",jak to jest z tym oznaczeniem?Dziękuję za ew.pomoc.
Link do komentarza
Cytat

Jeszcze jedno pytanie dotyczące sposobu otwierania.Szukam drzwi otwieranych do wewnątrz,pani w sklepie usiłowała mi wcisnąć drzwi na których opakowaniu pisało jak wół "sposób otwierania" - "outward",czyli mam szukać sposób otwierania "inward",jak to jest z tym oznaczeniem?Dziękuję za ew.pomoc.


Coś mi się zdaje, że próbujesz kupić tanie drzwi chińskie.. pewnie im wszystko jedno na którą stronę się otwierają. Bo czy woda będzie się wlewać przy małym deszczu czy może troszke większym, to jakie to ma znaczenie..
Jestem wrogiem "chończyków" w drzwiach. Tandeta na maksa.
Link do komentarza
Cytat

Szukam drzwi otwieranych do wewnątrz,pani w sklepie usiłowała mi wcisnąć drzwi na których opakowaniu pisało jak wół "sposób otwierania" - "outward",czyli mam szukać sposób otwierania "inward",jak to jest z tym oznaczeniem?Dziękuję za ew.pomoc.


Po pierwsze to ile chcesz dać za drzwi a po drugie to drzwi zewnętrzne przeważnie otwierają się na zewnątrz ,raczej powinny się otwierać na zewnątrz.
Link do komentarza
Nie raczej nie chińskie,te co chciałem to niemieckie....choć może przez chińczyków z niem.obywatelstwem zrobione.A tak poważnie to cena jaką chciałem zapłacić oscylowala w okolicach tysiąca+haczyk.Z otwieraniem na zewnątrz to dla mnie takie właśnie jest bez sensu i nie wchodzi w grę.Chciałem zasięgnąć opinii kogoś kto ma podobne drzwi,jak to jest z tym przeszkleniem...Drzwi które chciałem kupić:ościeżnica,blacha 2.0mm,drzwi blacha 1.0mm,wypełnienie - kratownica+pianka,3zawiasy,13rygli antywłam,2 zamki.Waga 70kg no i owe przeszklenie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Drzwi które chciałem kupić:ościeżnica,blacha 2.0mm,drzwi blacha 1.0mm,wypełnienie - kratownica+pianka,3zawiasy,13rygli antywłam,2 zamki.Waga 70kg no i owe przeszklenie.


Trzy zawiasy to drzwi wewnętrzne posiadają a nie drzwi zewnętrzne. Tak jak pisze finlandia to chińszczyzna .
Link do komentarza
Cytat

Nie raczej nie chińskie,te co chciałem to niemieckie....choć może przez chińczyków z niem.obywatelstwem zrobione.A tak poważnie to cena jaką chciałem zapłacić oscylowala w okolicach tysiąca+haczyk.Z otwieraniem na zewnątrz to dla mnie takie właśnie jest bez sensu i nie wchodzi w grę.Chciałem zasięgnąć opinii kogoś kto ma podobne drzwi,jak to jest z tym przeszkleniem...Drzwi które chciałem kupić:ościeżnica,blacha 2.0mm,drzwi blacha 1.0mm,wypełnienie - kratownica+pianka,3zawiasy,13rygli antywłam,2 zamki.Waga 70kg no i owe przeszklenie.




Moje "trzy grosze " :


"Jak przeszklenia wpływają na izolacyjność cieplną drzwi?
Zastosowanie przeszkleń czyni drzwi ładniejszymi, ale wpływa negatywnie na ich parametry techniczne. Przeszklenia zawsze obniżają izolacyjność cieplną drzwi zewnętrznych. Na przykład, drzwi stalowe pełne o współczynniku U = 1,33 W/(m2·K) po zamontowaniu w górnej części typowego półokrągłego przeszklenia (tak zwane słonko) mają U = 1,46; dużego, centralnego przeszklenia w kształcie elipsy – 1,53; a wieloelementowego przeszklenia typu „laska” (półkole u góry i trzy pionowe prostokąty pod nim) – nawet 1,69.
Zarówno całe tafle szybowe wypełniające profile aluminiowe lub plastikowe, jak i naświetla we wszystkich rodzajach drzwi powinny być wypełnione ciepłym pakietem dwu- lub trzyszybowym. W typowych, produkowanych seryjnie przeszkleniach pakiety są wypełniane argonem, który ma lepsze właściwości izolacyjne niż powietrze. Drzwi z takim pakietem szybowym [o U = 0,7-0,8 W/(m2·K)] mogą mieć niski współczynnik przenikania ciepła. Jednak argonu z pewnością nie znajdziemy w przeszkleniach niestandardowych. "

Ja mam akurat całkiem inne drzwi , ale coś o przeszkleniu mogę powiedzieć ...


12131615.jpg

Profil ciepłe aluminium - ~ ^2.8 , przeszklenia - ^1.0 w "'ciepłej" ramce . Zatem przeszklenia są tu najlepsza barierą ^ .



Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Skoro posiadasz takie drzwi z dużym przeszkleniem,to może napisz jak ma się to do izolacji cieplnej np podczas zimy i dużych mrozów,faktycznie jest na to spory wpływ?



Najważniejszy 'szczegół' - to elewacja południowa

...przy -25' oszroniona była gałka zamka ...giga-mostek icon_mrgreen.gif (sień jest nieogrzewana )
pomimo to przy takich mrozach było tam ~+12'



..następnie - skrzydło drzwi ma ponad 90cm (aluminium to metal o jednym z największych współczynników rozszerzalności cieplnej )
- więc latem - ciasno - zimą luz (zapadka zamka ) da sie wyregulować żaby cały rok było ok.
- zimą nie 'pizga' - latem nie grzeje ..ogólnie jestem bardzo zadowolony

ps. kosztowało toto 1100 pln /m2 netto



Link do komentarza
Widzę, że Państwo mają rozeznanie w temacie drzwi. Jestem niestety laikiem, a z żoną chcemy się zdecydować na drzwi dokładnie takie drzwi: Brak obrazka
Drzwi od strony zachodniej (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale wolałem ująć w opisie). Mieszkamy w województwie podlaskim, a region ten do najcieplejszych nie należy.

Co państwo sądzą? Czy takie przeszklenie ma jakieś większe znaczenie w tym przypadku, zrobi większą różnicę?
Link do komentarza
Cytat

Widzę, że Państwo mają rozeznanie w temacie drzwi. Jestem niestety laikiem, a z żoną chcemy się zdecydować na drzwi dokładnie takie drzwi: Brak obrazka
Drzwi od strony zachodniej (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale wolałem ująć w opisie). Mieszkamy w województwie podlaskim, a region ten do najcieplejszych nie należy.

Co państwo sądzą? Czy takie przeszklenie ma jakieś większe znaczenie w tym przypadku, zrobi większą różnicę?




Stosunek powierzchni przeszklenia do pozostałej powierzchni skrzydła nie powinien istotnie wpłynąć na wzrost strat ciepła.
Są wszak jeszcze wiatrołapy. A poza tym największe straty ciepła to chwilowe otwieranie drzwi czyli zwykłe uzytkowanie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...