Skocz do zawartości

Piecyk gazowy do małego mieszkania


Pysia11

Recommended Posts

Witam
Proszę o pomoc. Mam niewielkie mieszkanie (26 m. kw.). Piecyk gazowy potrzebuję do ogrzewania wody w kuchni i w łazience. Teraz mam niezbyt nowy piecyk Senseo C&M. Mieszkam tu nie tak dawno i jak dostałam roczne rozliczenie za gaz to lekko się przeraziłam. Nie znam się na takich piecykach, dlatego proszę o pomoc. Czy to normalne, że kiedy jest piecyk to jak puszcza się wodę to dłuższą chwilę musi potrwać zanim woda poleci w takiej temperaturze jaka powinna? (najpierw leci zimna, potem gorąca, potem... i dopiero po czasie się stabilizuje. A w tym czasie woda i gaz się zużywają... :-(. ) Pomyślałam, że muszę zmienić ten piecyk, ale nie mam pojęcia na jaki. Bardzo proszę o pomoc. jaki byłby dobry? Oczywiście w rozsądnej cenie. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

jak możesz to go wywal i przejdź na elektryczne podgrzewacze przepływowe, lub małą termę,
gra nie warta świeczki



zgadzam się z przedmówcą...

teraz jestem taki mądry, ale jak 8 lat temu kupowałem 1 mieszkanie, to też wymieniałem stary piecyk gazowy na junkersa icon_biggrin.gif
oczywiście warunek jest jeden - instalacja elektryczna musi pozwalać na przepływowe....
Link do komentarza
Cytat

Wolałbym założyć jakiś bojler 60L lub80L i podłączyć przez jakiś sterownik ustawiony na taryfę.



Witam. Zdecydowanie popieram. Chociażby dlatego, że jest to bezpieczniejsze i mniej kłopotliwe rozwiązanie niż piecyk gazowy. Nie martwisz się o komin czy szczelność ścieżki gazowej.
Link do komentarza
Cytat

Ale ogrzewanie elektryczne nie wyniesie mnie drożej miesięcznie? Prąd jest chyba droższy niż gaz, a ja trochę wody ciepłej zużywam w kuchni i łazience :-( . No i bojler zajmuje dużo miejsca a ja mam maleńką kuchnię (piecyk mam w kuchni, bo w łazience nie ma na niego miejsca).



jakie ogrzewanie?
piszesz o piecyku do CWU....
nikt nie pisze o bojlerze, tylko ogrzewaczu przepływowym.....
np taki
http://allegro.pl/przeplywowy-podgrzewacz-...2525954321.html

taki ogrzewacz przepływowy wyjdzie cię sporo taniej niż nowy piecyk gazowy. Weź też pod uwagę, że może sam gaz jest może i tańszy, ale musisz go mieć (ty akurat masz) ale też płacisz dodatkowy abonament...podejrzewam, że jak to wszystko policzysz, to wcale nie wyjdzie ci taniej...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...