Skocz do zawartości

Prośba o ocene kosztów zrobienia dachu


Recommended Posts

Witam.
Moze na poczatek szacowane wartosci dachu:
- powierzchnia dachu ok 156 m2
- dachowka creaton domino
- rynny metalowe
- dach deskowany
- dach dwuspadowy (z kwadratowymi wukuszami wykonczonymi blacha na rabek)

Wszystko dostarcza wykonawca.
Cena za calosc na zicher od A-Z wychodzi ok 321 zl netto / m2.
Moje pytanie, czy to drogo jak na miejscowosc ok 15 km od Poznania?

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Moze na poczatek szacowane wartosci dachu:
- powierzchnia dachu ok 156 m2
- dachowka creaton domino
- rynny metalowe
- dach deskowany
- dach dwuspadowy (z kwadratowymi wukuszami wykonczonymi blacha na rabek)

Wszystko dostarcza wykonawca.
Cena za calosc na zicher od A-Z wychodzi ok 321 zl netto / m2.
Moje pytanie, czy to drogo jak na miejscowosc ok 15 km od Poznania?

Pozdrawiam.


Czemu netto?
Jak dobrze policzyłem to wyszło mi ponad 50 tys za dach netto, jak dla mnie to mała przesada.
Szukaj innego ,albo pytaj innych fachowców o wycenę.
Link do komentarza
jak dla mnie źle się zabierasz do tematu - fachowców pytaj o cene robocizny (brutto)...materiał załatwiaj we własnym zakresie...(każda hurtownia ci to przeliczy)
materiał kupiony u wykonawcy potrafi podrożeć....

podam przykład jak było u mnie - dach dwuspadowy bez udziwnień, 174m2
robocizna konstrukcja+krycie 50/m2= 8700
więźba - 7000
komplet materiałów na dach kupowanych w lokalnej hurtowni(dachówka,folia,rynny itd) - około 13000
niech będzie że za całość zapłaciłem równo 30000 (brutto) - oczywiście odliczyłem później jeszcze różnice vatu za materiały)
czyli dla mojego przypadku wychodzi to około 172/m2
wiem, że ceny się zmieniły od czasu jak ja robiłem dach, mieszkam też w innym regionie, ale bez przesady, tobie wychodzi o 100% drożej....
Link do komentarza
Ja robiłem tak ja Ty adiqq , dach robiłem na przełomie września-listopada 2011 i cenowo wyszło mi podobnie jak u Ciebie. Ceny dziś nie poszło aż tak do góry ,ba nawet co niektóre nawet potaniały.
Link do komentarza
Dachówka MEYER-HOLSEN + więźba, rynny+ robocizna cieśla i dekarz wszystko na gotowo wyszło mi 260zł za m2 brutto.
70km od Poznania.Dach koperta.

Wiec trochę dużo coś u ciebie;/


A jeżeli chodzi o kalkulacje to najlepiej jak napisali koledzy wżej.
Zestawienie materiałów wycenic w kilku hurtowniach a z wykonawca ustalić cene za m2 więźby i dachówki na gotowo z rynnami.
Z tego co się orientuje to u mnie w okolicy ,dobre szanujące się firmy które mają dobre opinie to koszt od 60-75zł za m2 za robociznę od A do Z.
Link do komentarza
Witam, no wiec wydaje mi sie ze materialy sam dostarcze, natomiast mam wycene nastepujaca:
- wiezba: 24 zl za m2 pow. dachu
- deskowanie: 11 zl za m2 pow. dachu
- kladzenie pokrycia (dachowki) 24 zl za m2 pow. dachu
- montaz okna polaciowego 150 zl szt

* w cenie orrynnowanie i wszystkie pierdoly

Co o tym sadzicie?
Mozna jeszcze cos utargowac z robocizny?

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Za robociznę dachu to możesz jeszcze trochę urwać ja płaciłem za 200 m2 45 stopni wraz z tarasem słupy heblowane 3000 zł w 2011 w sierpniu.
U mnie dwa okna dachowe + wyłaz ,piorunochron i orynnowanie było w cenie pokrycia a tak pozostałe ceny są do zaakceptowania ale jak coś jeszcze utargujesz to Twoje pieniądze w kieszeni icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Za robociznę dachu to możesz jeszcze trochę urwać ja płaciłem za 200 m2 45 stopni wraz z tarasem słupy heblowane 3000 zł w 2011 w sierpniu.
U mnie dwa okna dachowe + wyłaz ,piorunochron i orynnowanie było w cenie pokrycia a tak pozostałe ceny są do zaakceptowania ale jak coś jeszcze utargujesz to Twoje pieniądze w kieszeni icon_biggrin.gif



3000 zl za wiezbe i polozenie dachowki? To wychodzi 15 zl za robocizne!?!?
Link do komentarza
Cytat

3000 zl za wiezbe i polozenie dachowki? To wychodzi 15 zl za robocizne!?!?


Sorki , za więźbę icon_biggrin.gif Za dachówkę wraz membraną i tymi bajerami co pisałem wyżej 4200 zł.

A i jeszcze obróbka komina w cenę pokrycia była wliczona.
Link do komentarza
Cytat

Witam, no wiec wydaje mi sie ze materialy sam dostarcze, natomiast mam wycene nastepujaca:
- wiezba: 24 zl za m2 pow. dachu
- deskowanie: 11 zl za m2 pow. dachu
- kladzenie pokrycia (dachowki) 24 zl za m2 pow. dachu
- montaz okna polaciowego 150 zl szt

* w cenie orrynnowanie i wszystkie pierdoly

Co o tym sadzicie?
Mozna jeszcze cos utargowac z robocizny?

Pozdrawiam.


Jak dach 2 spadowy to trochę za drogo za koźlinę -wiezba.

Pokrycie dachówką + wykusza blacha na rąbek za to tanio .

Weź inną firmę na więźbę i pokrycie wstępne papą a tych na pokrycie dachówką i wykończenia . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Mnie za dach o powierzchni ok. 250 m2 wykonawca powiedział łącznie ok. 58 tys. zł. W tym mam wszystkie obróbki, montaż rynien, rur spustowych, spięcie je w jedną rurę odpływową, montaż 2 okien połaciowych. Obróbki koszy z blachy miedzianej. Zakładany koszt dachówki to 50 zł/m2. Wychodzi cena 232 zł/m2.
W tym są wszystkie materiały.

Cytat

materiał kupiony u wykonawcy potrafi podrożeć....



To zależy od uczciwości wykonawcy. Mój podając cenę przyjął ceny jakie może mieć już dla mnie. Oczywiście materiał mogę załatwić sam, jeżeli znajdę tańszy. Powiedział mi jednak, że on ma na hurtowniach np. 20-25% upustu w stosunku do ceny dla mnie. Z doświadczenia wie, że mogę wynegocjować do 8% zniżki. Natomiast on może podzielić się po połowie swoją zniżką ze mną. Wtedy on niejako zarabia 10-12,5% dodatkowo, a ja mam dodatkowo kilka procent taniej.
Sprawdziłem i rzeczywiście jest tak jak mówił.
Edytowano przez Nestorius (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
tłumaczysz tutaj wykonawcę, ale w niczym nie zmiania to faktu, że jest on drogi....
widzisz, gdyby był on uczciwy, to skoro ma on 20-25% upustu, to dlaczego całego upustu nie przerzuci na ciebie? to byłoby uczciwe...dlaczego ma dodatkowo zarabiać na materiale? to twoim zdaniem uczciwe?
firma sprzeda ci z 8% vat, a kupując samemu materiał odliczasz jeszcze różnicę w vat - za sporo się tego nazbiera... Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Nie tłumacze wykonawcy. Dla mnie jest to uczciwe przedstawienie sprawy. Nieuczciwym by było, gdyby gość kupił z upustem, a policzył mi po cenie za jaką ja mam w sklepie, albo jeszcze ze swoim dodatkowym narzutem. Co do podatków, to każdy robi tak, aby było taniej, więc w tym wypadku nie stracę. Bądźcie o to spokojni.
Najważniejsze jest, aby nie ugadywać się od całości, bez wyszczególnienia ile za co, bo wtedy wykonawca tak sobie dopasuje, żeby wyszło na jego, a my nie będziemy mieli porównania.

Cytat

No chyba, że mowa o cenach netto za materiał – wtedy jest to uczciwe.



Tak mówimy o cenach netto.

Cytat

ale w niczym nie zmiania to faktu, że jest on drogi....



Drogi to pojęcie względne. Wszystko zależy od materiałów, kształtu dachu itp. Poza tym, cena ta jest na poziomie średnim w moim rejonie. Edytowano przez Nestorius (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie tłumacze wykonawcy.



A ja spróbuję – tak aby wyjaśnić pewien mechanizm.
W chwili kiedy wykonawca kupuje materiał i sprzedaje go (odsprzedaje razem z robocizną), to zgodnie z prawem, staje się sprzedawcą. Tak więc w przypadku reklamacji niezgodności towaru z umową (np. dachówki mają wadę), to on jest, ustawowo, stroną ponoszącą wszelkie koszty związane z demontażem, transportem, wymianą i ponownym montażem – oczywiście jak inwestor skorzysta z takiej drogi, a nie z gwarancji producenta. Producent pokryje tylko koszt związany z wymianą towaru na pozbawiony wad – resztę pokrywa wykonawca z własnej kieszeni.
Upust jaki otrzymuje, jest z tym związany, bo skład (hurtownia) przestaje być stroną dla inwestora, czyli można ten upust potraktować jako składkę na swoiste „ubezpieczenie”.
To tłumaczy również dlaczego inwestor nie ma szans na tak duże upusty – bo w takim przypadku, to hurtownia (skład) jest sprzedawcą i to ona ponosi te koszty pośrednie i bezpośrednie, których nie odzyska od producenta, bo przepisy KC dotyczące gwarancji, takich kosztów nie uwzględniają, a producenci, akurat w takim przypadku ściśle przestrzegają tych przepisów.
Oczywiście w przypadku kiedy wykonawca, nie ma reklamacji związanych z niezgodnością towaru z umową, jest to jego dodatkowym zyskiem.
Jest to tak jak z ubezpieczeniem AC, które jest dobrowolne. Jak go nie płacisz i nie masz wypadku ze swojej winy, to jesteś do przodu o koszty składki, ale jak masz wypadek, to może się okazać, że nieopłacanie składki AC, było nad wyraz kosztowne.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...