Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zalecane odległości urządzeń elektrycznych w łazience


Recommended Posts

Jakie są zasady umieszczania urządzeń elektrycznych i gniazd w łazience (względem wanny)? Chcę tam zmieścić elektryczny podgrzewacz i pralkę. Czy pralka może stać tuż obok wanny, jeśli będzie je od siebie odgradzać ścianka z luksferów?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/instalacje-elektryczne/porady/15253-zalecane-odleglosci-urzadzen-elektrycznych-w-lazience

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesiące temu...
Cytat

Pralkę należy traktować, jak urządzenie montowane na stałe.Co za idiota to wymyślił? Ekspert??? Wolne żarty! Dureń, nie ekspert!

Ludzie, kiedy zrozumiecie, że pralka w łazience jest urządzeniem obcym! Pojawiła się za czasów towarzysza Gierka, kiedy mieszkania "produkowano" w fabrykach domów, zaprojektowanych jeszcze przed istnieniem pralki automatycznej, więc z konieczności upchnięto ją później w łazience, bo nie było dla niej innego miejsca. Ale to przeszłość! Kiedy pozbędziecie się ograniczeń umysłowych?
I Wy teraz propagujecie kontynuację tego badziewia? W imię czego? Ludzie budują domy, po 200 metrów kwadratowych i w łazience umieszczają... pralkę. Debilizm kompletny!
I jeszcze jako urządzenie montowane na stałe. Ręce (i nie tylko) opadają. Z wtyczką w gniazdku ogólnego przeznaczenia... Szok, Szanowna Redakcjo! Nie pierwszy "kfiotek" elektryczny w Waszym wykonaniu!!!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jakie są zasady umieszczania urządzeń elektrycznych i gniazd
w łazience (względem wanny)? Chcę tam zmieścić elektryczny
podgrzewacz i pralkę. Czy pralka może stać tuż obok wanny, jeśli
będzie je od siebie odgradzać ścianka z luksferów?


<strong>Pełna treść pod adresem:</strong>
https://budujemydom.pl/instalacje/instalacje-elektryczne/porady/15253-zalecane-odleglosci-urzadzen-elektrycznych-w-laziencea po co odgradzać wannę od pralki o czymś takim jeszcze nie słyszałem
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobry elektryk
Pralkę ludzie sobie wstawiają tam gdzie im jest wygodniej. W domku może to być pralnia (najlepiej), może być w łazience, w kuchni, w kotłowni. Nikt i żaden przepis tego nie reguluje - tej informacji brakuje w artykule
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata temu...
Gość RedMAx
Pralka w kuchni? Gacie obok bigosu? Amerykański wymysł bo ? bo nie gotują w domu? Bogate społeczeństwa żywią się "na mieście". Nie chce oglądać bielizny w kuchni :-) Ale nie chce tez korzystać z pralni ogólnodostępnych - uprzedzam.
Pralka w łazience przy braku PRALNI, oczywiście, to najlepsze rozwiązanie. Obrażanie (tu do retro...) to rzeczywiście przejaw z czasów homosowietikus.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata temu...
  • 1 rok temu...
1 godzinę temu, Gość Rozsądny napisał:

Kobieta prosi o podanie szczegółów przepisu regulującego. Nie znasz? Nie umiesz pomóc? Nie pytaj głupio czy nie umie uprać!

A Ty pomogłeś? Komu i w czym? Kobieta prosi o podanie szczegółów przepisów regulujących. Co regulujących? Odległości czego - pytam. Nie znasz? To po jaką cholerę się wtrącasz? Nie pisz głupio, jak kretyn, skoro nie umiesz wytłumaczyć.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...