Skocz do zawartości

Milion złotych na dom to za mało!


Recommended Posts

Pana Mariusza nie dotyczy przysłowie "szewc bez butów chodzi". Jako absolwent Wydziału Wentylacji i Klimatyzacji Politechniki Warszawskiej, założył w nowo budowanym domu wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i funkcją chłodzenia, a jako specjalista zajmujący się obecnie systemami inteligentnymi i automatyką w budynkach, nie omieszkał skorzystać z tych nowoczesnych technologii pod własnym dachem.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/15232-milion-zlotych-na-dom-to-za-malo

Link do komentarza
Ładny, ale wygląda jakby nie był zamieszkały - trochę jak hipermarket;) Koszty oszałamiające. I gdzie tu oszczędność? Za urządzenia, które mają oszczędzać wydał majątek. Oby nie zabrakło prądu!.
Link do komentarza
Gość Lucjusz
Dom jest duży, można rzec bardzo duży... Pamiętam początek lat 90-tych XX wieku. Bum na duże domy. I mam przed oczami \"chatkę\" z 21 pokojami, dwoma kuchniami + 3 łazienki. Rodzina 2 + 4. A obecnie ... dzieci mieszkają w mieście, zmieniły stan cywilny, las im się znudził. Właściciel mieszka sam nadal pod lasem. Żona zmarła, on korzysta z jednego pokoiku ogrzewanego zimą farelkami. Niedawno powiedział mi, że żałuje swojej decyzji. A dom ... nieużywany niszczeje, bo sił już brak a pieniądz jest bardzo trudny...
Link do komentarza
Gość inwestorka
no cóż fajnie brzmi, ale gdzie tu oszczędność? Każdy wie, że im więcej okien. tym większa utrata ciepłą, poza tym ogrzać 300 m2 a np 120 to różnica. Ja buduję teraz dom pod Wawą i tak, działkę już mieliśmy, od rodziców... więc około 100 tys zostało w kieszeni, kupiliśmy gotowy projekt domu tylko, ze patrzyliśmy, żeby dach był prosty, dwuspadowy (taniej), żeby nie było za dużo metrów (120 są 3 sypialnie (po około 16-20 m2), salon 35 m2, kuchnia 10m2 spiżarka ze2 m2, kibelek i łazienka 8 m2)do tego podwójny garaż i w razie potrzeby można zrobić poddasze, bo wszystko jest na parterze. Stan surowy zamknięty, bez instalacji to na razie koszt 200 tysięcy, myślę, że za kolejne 200 to się wprowadzimy...
Link do komentarza
Cytat

No właśnie - myślisz icon_biggrin.gif



w takim domu jest to realne...no ale wszystko zależy od inwencji i fantazji inwestorów icon_lol.gif
nie wiem, jak się ma do tego region w którym się buduje, ale ja mam w tej cenie o której pisze inwestorka, dom 130m2 z PC,WM,piwnicą 75m2 i garażem 50m2. Fakt, SSZ wyszedł 160tys.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Gość Piotr-Nicosia
Wszystko piękne jak na wystawie, dom tylko na pokaz, dla gości. Sam wybudowałem połowę mniejszy, przytulny, rodzinny. Mnie wystarczyło 350 tys, ten dodatkowy milion tutaj to po prostu kogoś ego..
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Gość Beti
Ładny,ale zdecydowanie za duży.My mamy dom ogrzewany na prąd 130 m2(brak gazu)biokominek,wentylację mechaniczną koszty za prąd na rok to ok.2500zł na 4 osoby.Ocieplenie domu konkretne 30cm styropian i 40 cm wełny przy dachu.Można zdecydowanie oszczędniej :-)
Link do komentarza
Gość Beti
Zapalanie dla efektów wizualnych w weekendy po kilka godzin koszt ok.270 zł.Paliwo wystarczyło na cały sezon jesień zima.Polecam te markowe paliwa są bezzapachowe,dają ładny płomień i są bardziej wydajne.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 7 lata temu...
18 godzin temu, Gość Michu napisał:

Paskudnie urządzony salon.

 

13 godzin temu, gawel napisał:

Architekt wypróżnił się intelektualnie, inwestorzy chyba też nie pozostali dłużni. 

Co chcecie - całkiem ładny dom, wnętrza fajnie wyglądają. A najważniejsze, żeby podobało się inwestorowi.

 

9 godzin temu, podczytywacz napisał:

Tak teraz budują i mieszkają obajtki i inne, zesyłane ekselencje...

znaczy jak mieszkają ekselencje?

Bo chyba raczej tak:

image.png.fb61c6fc0ff92048bde66093198d1f98.png

 

image.png.098dabd1911cbdc2830eba519b6dd0e7.png

 

image.png.1ad8e75d362fd9fd4324398899623c56.png

 

a skromniejsi tak:

image.thumb.png.876a0b0256c236a32414646794f4bafc.png

 

albo tak

image.thumb.png.ec04a2518636e45aa8f57902618931ce.png

 

I co za problem?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...