Skocz do zawartości

Farba baza


Gość mhtyl

Recommended Posts

Witam
Chciałby zadać pytanie - czy można malować lateksową farbą białą tzw bazą do jasnych kolorów sufit albo użyć jej jako farbę podkładową pod malowanie ścian kolorem,również będzie ściana malowana farbą lateksowa.Chodzi o malowanie ścian otynkowanych tynkiem cementowo-wapiennym i zagruntowanych. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam
Chciałby zadać pytanie - czy można malować lateksową farbą białą tzw bazą do jasnych kolorów sufit albo użyć jej jako farbę podkładową pod malowanie ścian kolorem,również będzie ściana malowana farbą lateksowa.Chodzi o malowanie ścian otynkowanych tynkiem cementowo-wapiennym i zagruntowanych.



Biała to biała - możesz ją podbarwić ale będzie wychodzić biel = kolory będą lekko wybielone albo zbrudzone w zależności czy to biel czysta czy dobrze kryjąca biel. Jako podkładową to się używa farby podkładowej, która stabilizuje podłoże, farby nawierzchniowe za bardzo tego nie robią (oczywiście jak dasz 2 - 4 warstwy to zamkną ścianę - ale po co jak taniej kupisz farbę podkłaodow-gruntującą? )

Cytat

Chodzi o malowanie ścian otynkowanych tynkiem cementowo-wapiennym i zagruntowanych.



No i właśnie teraz dajesz farbę podkładowo-gruntującą a nie nawierzchniową.

Dobre artykuły:
http://www.majic.pl/2012/06/jak-prawidlowo...rudne/#more-747

http://www.majic.pl/2012/06/farba-podklado...c-pva/#more-561

Pozdrawiam
Adam
Link do komentarza
Cytat

Biała to biała - możesz ją podbarwić ale będzie wychodzić biel = kolory będą lekko wybielone albo zbrudzone w zależności czy to biel czysta czy dobrze kryjąca biel. Jako podkładową to się używa farby podkładowej, która stabilizuje podłoże, farby nawierzchniowe za bardzo tego nie robią (oczywiście jak dasz 2 - 4 warstwy to zamkną ścianę - ale po co jak taniej kupisz farbę podkłaodow-gruntującą? )
No i właśnie teraz dajesz farbę podkładowo-gruntującą a nie nawierzchniową.
Pozdrawiam
Adam


Dzięki za odpowiedź
Zapomniałem dodać,że tę farę dostałem gratis od kolegi co mu zostało po budowie. Barwienie nie wchodzi w grę bo kolor już mam kupiony ewentualnie chciałbym nią pomalować sufity albo tak jak wspomniałem jako podkład.
Wiem,że malując jako podkład farbą bazą przedrażam inwestycję ,ale jak wspomniałem dostałem ją gratis a że nie mam jeszcze kupionej farby podkładowej czy gruntującej pomyślałem że mogę ją wykorzystać do tego celu. Chyba nic się nie stanie jeżeli tak bym zrobił.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Dzięki za odpowiedź
Zapomniałem dodać,że tę farę dostałem gratis od kolegi co mu zostało po budowie. Barwienie nie wchodzi w grę bo kolor już mam kupiony ewentualnie chciałbym nią pomalować sufity albo tak jak wspomniałem jako podkład.
Wiem,że malując jako podkład farbą bazą przedrażam inwestycję ,ale jak wspomniałem dostałem ją gratis a że nie mam jeszcze kupionej farby podkładowej czy gruntującej pomyślałem że mogę ją wykorzystać do tego celu. Chyba nic się nie stanie jeżeli tak bym zrobił.




W przypadku malowania ścian obowiązuje zasada, że podłoże musi być zawsze mocniejsze niż warstwa malarska.

Wymieszać ze środkiem gruntującym.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...